Skocz do zawartości

PlayStation HOME


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiejszego dnia dostałem kod do Bety HOME i zamierzam podzielić się z Wami moją opinią:

 

Kiedy usłyszałem o HOME podczas targów GDC 2007, byłem przekonany, że to chybiony i nie potrzebny nikomu pomysł. Kiedy podczas następnych targów, Phil Harrison próbował zachęcić nas do HOME z miną Świętego Mikołaja, kiedy rozdaje prezenty, powiedziałem jasno i wyraźnie - nie! To nie produkt dla mnie. Jakieś simso-podobne łażenie pod wirtualnym domu, ubieranie się w wytworne ciuszki i tym podobne bzdury, budziły mój sceptycyzm i niechęć <_< .

 

Kiedy Sony zaczęło przesuwać premierę, tylko uśmiechałem się pod nosem i mówiłem sobie - wiedziałem, że i tak nic z tego będzie. Jednym słowem, straciłem swoje całe zainteresowanie tą produkcją.

 

Cała sprawa zmieniła się jednak, kiedy dzisiejszego dnia zajrzałem na moją skrzynkę pocztową - O! Jest kod od Sony na HOME. Zobaczę wreszcie na własne oczy, co nam Sony za różowe gó.wno próbuje wcisnąć 8) .

 

Szybciutko odpalam konsolkę i TV. Wpisuję kod, włączam ściąganie - o tylko 77 MB - to strasznie mało, jak na taki produkt. Instaluję, uruchamiam - oczywiście standardowo trzeba było ściągnąć jakąś łatkę. Kiedy wszystko było gotowe, HOME się uruchomiło.

 

Pierwsze wrażenie takie jak się spodziewałem - tworzenie własnej postaci. Stworzyłem kogoś, kto teoretycznie mnie przypomina, choć ilość odzieży do wyboru, pozostawia wiele do życzenia, ale możemy to zwalić na wersję beta. W pełnej oczekuję o wiele większego paletu wyboru, a już na pewno stroju Helghasta :] .

 

Wychodzę na balkon, moje drugie wrażenie już pozytywne - fajny design tj. woda, tekstury i przestrzeń wirtualnego domu :).

 

Wychodzę na plac, spotykam jakiegoś niemca (jak powszechnie wiadomo, niemieckim posługuję się tak jak polskim), który mnie zaprasza na partyjkę szachów. I w taki właśnie sposób, zleciała moja pierwsza godzina, po ciężkiej walce, którą notabene przegrałem. No ale, jakoś tak fajnie się skumplowaliśmy, nawiązaliśmy ciekawą pogawędkę o konsolach - i tu już z miejsca muszę powiedzieć, że headset jest bardzo potrzebny. Specjalnie dla HOME i Killzone 2, muszę się w owy sprzęt zaopatrzyć, bo trzymanie klawiatury na kolanach, nie jest zbyt wygodne. Później spotkaliśmy jeszcze kilku ludzi, zrobiliśmy małe party na głównym placu (muszę nadmienić, że sporo wirtualnych ludzi nas mijało i pukało się przy tym w czoło - nie dosłownie rzecz jasna :D) i było to naprawdę prześmieszne. I tak leciały godziny zabawy, a z każdą minutą zaczynałem rozumieć sens HOME. Najbardziej mnie serce ścisnęło, jak zobaczyłem zwiastun Killzone 2. Aż żałowałem, że postać w HOME nie posiada opcji klękania, bo niewątpliwie bym to uczynił ^_^ .

 

Cóż mogę powiedzieć po tej króciutkiej recenzji? Otóż, moja opinia po testach tego programu, przestawiła się o 180 stopni. Kupa zabawy, fajni ludzie (na co dzień ciężko spotkać nałogowego konsolowca - w HOME jest to banalnie proste) i wciągający klimat uczestniczenia w życiu "plejstejszynowej" społeczności. Gra (o ile można to nazwać grą) godna polecania. Ściągajcie i dołączajcie. Ze swojej strony, nie mogę się doczekać pełnej wersji - sam teraz nie wiem, dlaczego na początku byłem taki sceptyczny wobec tej produkcji. Poza kreowaniem postaci, Simsów to w żadnym stopniu nie przypomina, bo nie zauważyłem, żeby trzeba było jeść, albo chodzić do toalety :lol: .

 

Enjoy, jak to mówią :).

Edytowane przez Jacobss
Odnośnik do komentarza
Dzisiejszego dnia dostałem kod do Bety HOME i zamierzam podzielić się z Wami moją opinią:

 

[..]

 

Ja mam dokładnie odwrotne odczucia :) Od zapowiedzi do dani wczorajszego byłem bardzo pozytywnie nastawiony i w sumie czekałem na Home. Wczoraj po zainstalowaniu trochę mi przeszedł entuzjazm. Po pierwsze jest puuusto. Wiem, że to beta ale jeżeli w pełnej wersji nie będzie czegoś ponad centrum handlowe, kino i kręgle to po kilku razach nie będzie co robić - oprócz rozmów z innymi ludźmi. Oczywiście, fajnie było sobie pogawędzić z kimś czy to przy szachach czy "na stojaka" ale bez przesady przydałoby się trochę więcej atrakcji. Przyznam się bez bicia, że przy pierwszym uruchomieniu w Domu spędziłem ok 2h ale głównie ze względu na to, że czekałem aż się następne obszary pobiorą.

 

Czuje się trochę rozczarowany. Home Phila bardziej mi się podobał niż to co zobaczyłem na ekranie swojego TV ale w końcu to beta więc dam jeszcze szansę tej "grze" - oby szybko pojawiły się nowe ciekawsze obszary.

 

Odnośnik do komentarza

No właśnie o to chodzi, że beta nie zawiera żadnego pokoju praktycznie :). Mylisz się i to grubo, myśląc, że to wszystko :). To jest NIC w porównaniu z pełną wersją. Przykład? Pełna wersja HOME będzie zawierać ponad 3 GB. Ile zajmuje ta wersja? 77 MB plus kilka pokoi, co razem daje nam około 200 MB. Nie wiem czy zauważyłeś, ale beta sobie właśnie zarezerwowała ponad 3 GB - właśnie dlatego, że pełna tyle będzie potrzebować. Będzie to działało na zasadzie - główny plac 77 MB, plus reszta pokoi, co daje nam 3000 MB. Policz sobie ile to będzie pokoi ^_^

 

Będą specjalne pokoje gier, będziesz miał specjalny pokój trofeów, masa masa atrakcji. To co Phil pokazywał, nie przepadło :). To nadal będzie (może poza dodawaniem własnego zdjęcia na ścianę).

 

Ta betka, to tylko taka namiastka, demo po prostu :). Ta beta służy tylko do sprawdzenia stabilności, niczego więcej. Tu przecież nie chodzi o kontent :).

 

W ogóle, zauważałem u wielu ludzi tendencję do myślenia - Sony przez kilka lat, zdołało osiągnąć wyłącznie kino, plac główny i centrum handlowe. Przecież to śmieszne :).

 

I tu jest błąd Sony. Powinni nazwać to DEMO, a nie beta, bo ludzie potem myślą, że to jest całe HOME :).

Edytowane przez Jacobss
Odnośnik do komentarza

Szukając potwierdzenia infa o Trofeach do echochrome natknąłem się na ciekawe info w sprawie możliwości odblokowania dodatków do Home Beta w grach arcade - jeśli już było to sorry ;)

 

Receive 4000 points on Level A (gloves, shirt, pants, shoes that resemble echochrome character)

Receive 6,000 points on Level B (shirt)

Receive 10,000 points on level A (trophy*)

Receive 10,000 points on Level B (trophy*)

 

Ice Breaker (Level Unlocked may depend on score) -

Beat level 5 (beanie)

Beat level 8 (shirt)

Level 12 (pants)

Level 20 (trophy*)

 

Carriage Return - Unknown

 

*Trophies are Furniture, under the Ornaments Category.

 

Źródełko info o Home

 

Teraz już wiem co za białe ufoki chodziły po placu - to po prostu był ludek z echochrome :D

Edytowane przez Kyo
Odnośnik do komentarza
Ta betka, to tylko taka namiastka, demo po prostu. Ta beta służy tylko do sprawdzenia stabilności, niczego więcej. Tu przecież nie chodzi o kontent
Domyślam się, że Home się rozrośnie ale ta beta mocno ostudziła mój entuzjazm (do tego co chwile mam kłopoty z połączeniem jeżeli próbuje wejść przed 22-23). Z drugiej strony jeżeli ta beta ma za zadanie sprawdzenie stabilności to przydałoby się trochę więcej pokoi - jak w pełnej nagle dodadzą 30 nowych to może im się ten Dom zawalić ;)

 

W ogóle, zauważałem u wielu ludzi tendencję do myślenia - Sony przez kilka lat, zdołało osiągnąć wyłącznie kino, plac główny i centrum handlowe. Przecież to śmieszne
Szczerze to po pierwszym zachwycie po wejściu do Domu naszła mnie taka myśl "to już? przez tyle lat dewelopingu?".

 

Niemniej jednak czekam na rozwój Domu :) Wierze, że Sony uda się wyjść z tego obronną ręką.

Mam nadzieje, że jak wyjdzie pełna wersja Home to nie będę jej musiał ściągać/robić od nowa ;)

Odnośnik do komentarza
Ta betka, to tylko taka namiastka, demo po prostu. Ta beta służy tylko do sprawdzenia stabilności, niczego więcej. Tu przecież nie chodzi o kontent
Domyślam się, że Home się rozrośnie ale ta beta mocno ostudziła mój entuzjazm (do tego co chwile mam kłopoty z połączeniem jeżeli próbuje wejść przed 22-23). Z drugiej strony jeżeli ta beta ma za zadanie sprawdzenie stabilności to przydałoby się trochę więcej pokoi - jak w pełnej nagle dodadzą 30 nowych to może im się ten Dom zawalić ;)

Dodawanie nowych pokoi nie wpływa na stabilność HOME, ponieważ ty (i ja :P) jako gracz, przebywasz i tak tylko w jednym :). Idziesz np. do kina, a z kina na plac główny, to kino już nie jest załadowane - i tak w kółko. Może być nawet 100 pokoi, ty będziesz tylko w jednym :).

 

Jeżeli chcesz zobaczyć inne pokoje, to ściągnij sobie trailer HOME z PS Store (nie wiem czy jest na polskim, bo nie używam polskiego PS Store) :).

W ogóle, zauważałem u wielu ludzi tendencję do myślenia - Sony przez kilka lat, zdołało osiągnąć wyłącznie kino, plac główny i centrum handlowe. Przecież to śmieszne
Szczerze to po pierwszym zachwycie po wejściu do Domu naszła mnie taka myśl "to już? przez tyle lat dewelopingu?".

 

Niemniej jednak czekam na rozwój Domu :) Wierze, że Sony uda się wyjść z tego obronną ręką.

Mam nadzieje, że jak wyjdzie pełna wersja Home to nie będę jej musiał ściągać/robić od nowa ;)

Fakt faktem, nie doświadczona osoba może mieć takie wrażenie :). Dlatego jak wyżej napisałem, polecam trailer - część pokoi jest tam pokazanych.

 

Co do pełnej, niestety obawiam się, że będziesz musiał ją ponownie ściągnąć :/. Gry mają to do siebie, że duża ingerencja w kod (np. po postacią patchy) wymaga wiele pracy i zupdatowanie czegoś tak wielkiego, pochłonęłoby zbyt dużo pracy. Raczej będziesz musiał skasować betkę i ściągnąć pełniaka (co poradzić).

 

Wielkość pełniaka będzie albo taka jak bety (podobna), że ściągasz swoje mieszkanie, a resztę w locie się ściągnie, albo będzie od razu 3 GB plik do ściągnięcia w postaci calutkiej pełnej wersji.

Edytowane przez Jacobss
Odnośnik do komentarza
Dodawanie nowych pokoi nie wpływa na stabilność HOME, ponieważ ty (i ja tongue.gif) jako gracz, przebywasz i tak tylko w jednym smile.gif. Idziesz np. do kina, a z kina na plac główny, to kino już nie jest załadowane - i tak w kółko. Może być nawet 100 pokoi, ty będziesz tylko w jednym smile.gif.
Ja przebywam jednym pokoju ale w innych będzie 100 innych osób, w jeszcze innym kolejne 100 itd. co obciąża serwery (tak mi się zdaje) :)

 

Sony tak samo ja potrafi miło zaskoczyć tak często daje dupy w szczególności jeżeli idzie o online i z tego wynikają moje obawy dot. Home.

 

Fakt faktem, nie doświadczona osoba może mieć takie wrażenie smile.gif. Dlatego jak wyżej napisałem, polecam trailer - część pokoi jest tam pokazanych.
Przyznaję, że po pierwszych trailerach Home (jeszcze tych z czasów Phila) przestałem oglądać kolejne i możliwe, że stąd pochodzi moje małe rozczarowanie tą betą.

 

Na razie Home włączam rzadko ale dziś maja ruszyć sklepy w Domu i trzeba będzie zajrzeć :)

 

 

mały nius- Home+ LBP

http://www.n4g.com/industrynews/News-240476.aspx

 

Odnośnik do komentarza
Wielkość pełniaka będzie albo taka jak bety (podobna), że ściągasz swoje mieszkanie, a resztę w locie się ściągnie, albo będzie od razu 3 GB plik do ściągnięcia w postaci calutkiej pełnej wersji.

 

Jesli pelna wersja ma miec 3GB ,to czym sie bedzie roznila od bety ktora ma ponad 3GB po sciagnieciu wszystkich (5) pokoi ?

Napewno bedzie wiecej zabierala.

Odnośnik do komentarza

@SZKD tak jak Jacobss pisał - prawdopodobnie trzeba będzie pobrać te 70mb znowu. Moim zdaniem to trochę głupie bo w końcu mogą wszystko załatwić łatką ale ponowne ściągnięcie wydaje się bardziej prawdopodobne.

 

Sony otworzyło sklepy w HOME ale prawie nic tam nie ma. Moje małe spostrzeżenie: przy produktach z tych sklepów widniała cena 0 zł więc scenariusz o płatnych ciuszkach jest jak najbardziej prawdopodobny. Moim zdaniem lepsze byłoby kupowanie za trofea :)

 

Jest jeszcze jedna interesując miejscówka w DOMU: coś co wygląda jak schody do kolejki nadziemnej (to za zamkniętą bramą ze znaczkiem HOME), ciekawe co tam będzie ;)

Odnośnik do komentarza

z fpc http://www.frazpc.pl/news/22307-Posiadacze..._Home_juz_jutro

 

"Nie za ponad tydzień, a już jutro użytkownicy konsoli Playstation3 będą mogli sprawdzić, co się kryje za wielokrotnie zapowiadaną usługą społecznościową nazwaną po prostu 'Dom'. Home jest obecnie w fazie beta, co oznacza że może jeszcze sporo czasu minąć do momentu opublikowania finalnej, czy raczej pierwszej pełnej wersji usługi. Z informacji, jakie podano do publicznej wiadomości, wynika że Sony zastrzega sobie prawo do ograniczenia dostępności Home w wybranych przez firmę regionach, ktoś kto zechce zostać właścicielem klubu (szczegóły jutro) będzie musiał wnieść stosowną opłatę (w wersji beta?!), mogą pojawić się lub ulec zmianie dotychczasowe usługi oferowane przez SCE na konsoli PS3, wreszcie aby cieszyć się Home bedzie potrzebny stały dostęp do internetu i nieco przestrzeni na dysku (doładowywanie lokacji). Usługa ma być darmowa, sam świat już niekoniecznie. Sony podpisuje właśnie pierwsze umowy z firmami produkującymi meble, odzież etc. Jedną z takich firm jest Diesel, który wraz z Sony udostępni swoje ubrania dla avatarów w cenie 1.50 euro za 'kreację' z najnowszych katalogów. W wybranych miejscach użytkownik będzie mógł zapoznać się z ofertą oprogramowania dla PS3, oraz wraz z innymi użytkownikami wymienić się doświadczeniami, otrzymać najnowsze informacje na temat rozwoju oprogramowania etc. Nie podano ile czasu potrwają otwarte testy bety, brak także nawet przybliżonej daty premiery Home. Tak, czy inaczej jutro Home przestanie być taki tajemniczy."

 

 

czyli nice ;) będziemy mogli kupować sobie mebelki i spodnie firmowe, jedyne 1,5$

Edytowane przez niemrawy
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...