Skocz do zawartości

Pizza


Rekomendowane odpowiedzi

A ja jako że jestem smakoszem ostrego i dobrej picki to dziś przyjąłem takie cudo. Hot Gun z 7 gatunkami papryczek. Z ich fejsa 

Co na niej znajdziecie? 

- czerwone i zielone jalapeno, 

- łagodną i ostrą paprykę peperoni, 

- paprykę chili, 

- paprykę bananową (to najłagodniejsza ze wszystkich ostrych papryk ) 

- oraz dla przełamania smaku: grillowaną słodką paprykę (da się ją wyczuć, naprawdę! )

 

No miało moc (ale zjedzona na luzie, spotykałem już jednak bardziej ostre tematy). Jeszcze dołożyli do miseczki jakby mi było mało XD. Do tego sam placek, łącznie z ciastem też mega, naprawdę coś innego. W gratisie foto Margaretki żony i juniorki. 
883E4DDD-314E-4A14-B32A-719B752FA214.thumb.jpeg.a40142fbc6798908ba4dd1d96f27dc2d.jpeg


F0225104-BA87-474C-829F-BD2F6BECFA8B.thumb.jpeg.01bc87b2fe448ab296f5e8fd167231d0.jpeg


CE5F6B61-4187-4F9B-A914-68CE300CF64A.thumb.jpeg.ff0f15823fb47146e1de186a660c3a24.jpeg

 

Jakby ktoś przypadkiem kiedyś zwiedzał perłę zachodu czyli Gorzów :) to polecam  knajpę Wypieczona.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ja robiłem wielokrotnie pizzę z ciastem z Thermomixa, ciasto jest typowo w stylu polish pizza, dlatego modyfikuję ilość drożdży, typy mąki, czas wyrastania. Lubię robić z prostymi składnikami, więc na podkład idzie passata Mutti (albo ich sosy do pizzy w puszkach), mozzarella tarta (czasami dodaję di bufala), jakieś mienso (często mortadela z tygodnia włoskiego w Lidlu/Biedrze, ewentualnie jakaś polędwica ze Społemu), no i czarne oliwki. Czy wygląda dobrze? Chyba tak standardowo:

 

IMG_20220519_162745.jpg

IMG_20220219_175108.jpg

Odnośnik do komentarza
W dniu 19.08.2022 o 01:15, Rozi napisał:

Ja robiłem wielokrotnie pizzę z ciastem z Thermomixa, ciasto jest typowo w stylu polish pizza, dlatego modyfikuję ilość drożdży, typy mąki, czas wyrastania. Lubię robić z prostymi składnikami, więc na podkład idzie passata Mutti (albo ich sosy do pizzy w puszkach), mozzarella tarta (czasami dodaję di bufala), jakieś mienso (często mortadela z tygodnia włoskiego w Lidlu/Biedrze, ewentualnie jakaś polędwica ze Społemu), no i czarne oliwki. Czy wygląda dobrze? Chyba tak standardowo:

 

IMG_20220519_162745.jpg

IMG_20220219_175108.jpg

 

No właśnie jakiś tip na te ciasto z thermomixa do pizzy? Dla mnie jest za grube i średnie w smaku, a można teraz sobie samemu modyfikować przepisy i nadpisywać w książce, to może jest coś sprawdzonego?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...