Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Czy znajdę coś lepszego niż Nokia E6, jeśli mi zależy na qwerty (bez rozsuwania) i dotykowym ekranie? Może HTC Chacha? Chciałbym aby miał dobry GPS z dobrą mapą, żeby baterii nie ładować co 2 dni czy też częściej nawet oraz dobrą obsługę maila poprzez gmaila :) Pewnie internet i strony w tych modelach będzie się przeglądać podobnie.

 

A może są jeszcze jakieś ciekawe telefony w tym stylu lub też będą wkrótce?

Odnośnik do komentarza

Witam, w temacie telefonow jestem zielony jak wiosenna trawa, do tej pory zylem z SE W300i wiec bylbym bardzo wdzieczny za pomoc.

 

Otoz moge sobie wybrac praktycznie dowolny telefon na jaki mam ochote, i tu pojawia sie problem bo "wiem i nie wiem" czego chce, ostatnio czytalem ze jest jakis telefon i usluga na nim umozliwiajaca granie w gry z PSX1 oraz posiadajaca niemala baze wlasnych ciekawych gier (jakies rpgi moze ^^?), chcialbym wiedziec co to za telefon i jesli ma kilka "wersji" jakie sa te "najswiezsze". Nie pogardzilbym tez informacja czy ow telefon ma Wi-fi i mozna z niego np pisac na forum.

Odnośnik do komentarza

Witam, w temacie telefonow jestem zielony jak wiosenna trawa, do tej pory zylem z SE W300i wiec bylbym bardzo wdzieczny za pomoc.

 

Otoz moge sobie wybrac praktycznie dowolny telefon na jaki mam ochote, i tu pojawia sie problem bo "wiem i nie wiem" czego chce, ostatnio czytalem ze jest jakis telefon i usluga na nim umozliwiajaca granie w gry z PSX1 oraz posiadajaca niemala baze wlasnych ciekawych gier (jakies rpgi moze ^^?), chcialbym wiedziec co to za telefon i jesli ma kilka "wersji" jakie sa te "najswiezsze". Nie pogardzilbym tez informacja czy ow telefon ma Wi-fi i mozna z niego np pisac na forum.

 

Ja bym brał iPhone'a 4/4S. Po jaibreaku bez problemu będziesz emulować PSOne i 100 innych starych platform, a sam iOS nie ma sobie równych jeśli chodzi o gry. Na Androidzie jest coraz lepiej, ale IMO i tak bez porównania. Dodatkowo mega precyzyjny ekran multi-touch robi swoje. Dzisiaj może to już nie jest tak ważne, bo konkurencja już nadgoniła, ale jeszcze do czasów Desire wszystkie urządzenia miały albo pojedynczy dotyk, albo zbugowany dual-touch.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Co jest dla Ciebie ważniejsze w użytkowaniu telefonu? Gry, Internet, personalizacja, możliwości systemu, usability, przyjemnośćużytkowania, wygląd? Zarówno Android jak i iOS posiadają swoje mocne i słabe punkty. Z racji tego, że wybrałeś dwa prawie najmocniejsze telefony w swojej klasie, należy tutaj bardziej rozpatrywać system, niż sam sprzęt. Zależnie od tego, do czego Ci potrzebny telefon, powinieneś wybierać telefon.

Odnośnik do komentarza

Zależy mi na bezproblemowym systemie. Telefon będzie wykorzystywany głównie do aplikacji, gier, smsów. Nie pogardzę również dobrym gpsem oraz Wi-Fi. Na pewno będę chciał ,,odblokować" i4. Słyszałem o mniejszej stabilności androida.

Czy zanikanie sygnału po zakryciu anteny jest bardzo uciążliwe, czy to prawda, że iPhone lubi ,,strzelać" pod wpływem niskich temperatur np. w zimę w górach?

Odnośnik do komentarza

I co z tego, skoro wszystkie są tak samo upośledzone?

Wybacz, w całej genialności iOS, tego, jakim cudem przeglądarka nie ma prostego text wrapu nie mogę pojąć. Na uj mi w ogóle pinch-to-zoom (i to tak pięknie płynny), jeśli jest tylko jedno możliwe powiększenie, przy którym nie trzeba przewijać lewo-prawo i wypełnia ono całą szerokość ekranu?

Odnośnik do komentarza

Zależy mi na bezproblemowym systemie. Telefon będzie wykorzystywany głównie do aplikacji, gier, smsów. Nie pogardzę również dobrym gpsem oraz Wi-Fi. Na pewno będę chciał ,,odblokować" i4. Słyszałem o mniejszej stabilności androida.

Czy zanikanie sygnału po zakryciu anteny jest bardzo uciążliwe, czy to prawda, że iPhone lubi ,,strzelać" pod wpływem niskich temperatur np. w zimę w górach?

O ile nie zalezy ci specjalnie na grach to jak dla mnie lepiej wybrac S2. Telefon dziala szybko, sprawnie, GPS, internet i wszystko dziala tak jak nalezy. Tak naprawde jedynie pod wzgledem biblioteki gier ustepuje iOS (co nie znaczy ze nie ma fajnych gierek - pare ich jest, ale do iphone'a nie ma porownania nawet).

 

Jesli chodzi o emulacje to telefony na androidzie radza sobie z nia wysmienicie wiec jesli komus na tym zalezy to nie ma problemu (a z PSXem to juz Galaxy S sobie swietnie radzi z wiekszoscia gierek, np. taki Crash Team Racing chodzi nawet plynniej niz na PSX xd).

Odnośnik do komentarza

Zależy mi na bezproblemowym systemie. Telefon będzie wykorzystywany głównie do aplikacji, gier, smsów. Nie pogardzę również dobrym gpsem oraz Wi-Fi. Na pewno będę chciał ,,odblokować" i4. Słyszałem o mniejszej stabilności androida.

Czy zanikanie sygnału po zakryciu anteny jest bardzo uciążliwe, czy to prawda, że iPhone lubi ,,strzelać" pod wpływem niskich temperatur np. w zimę w górach?

 

Moj iP4 przy -20C nie strzelal.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem o czym piszesz :( Zapodaj jakis przyklad bo serio nie wiem w czym problem - pewnie dlatego, ze rzadko przegladam na telefonie cos innego niz forumek.

 

Jeżeli dobrze zrozumiałem ravena to chyba wku.rwia mnie to samo w operze. Jak załadujesz stronę z tekstem, pukniesz 2 razy w ekran, to tekst się powiększa do optymalnej wielkości, aby wypełnić ekran, tylko że teraz jak rozciągasz palcami ekran (czyli powiększasz wyświetlaną stronę, albo zmniejszasz), to tekst nie podąża za ekranem. Np. jak powiększasz stronę to tekst 'wychodzi' poza obręb ekranu. Domyślna przeglądarka na HTC na Androidzie zawsze dopasowuje tekst, jak byś go nie powiększył, to i tak wpasowuje go w ekran.

 

Aczkolwiek mówię tu o Operze mobile, nie wiem jak ta pełna wersja się sprawuje.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie o to mi chodzi:

Ukrywam w spojlery, bo obrazki są wieeelkie.

 

iOS:

 

img0022gm.png

img0023l.png

img0024qa.png

 

 

 

A teraz Android:

 

screenshot1319910698787.png

 

 

screenshot1319910729191.png

screenshot1319910737132.png

 

 

Widzisz? Nie trzeba przewijać prawo-lewo na Androidzie, bo tekst się zawija odpowiednio do powiększenia. Podstawowa sprawa, a na iOS jej niema.

Edytowane przez raven_raven
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja również stoję przed wyborem iPhone 4 vs SGS2.

 

Mam obecnie starego iPhone 2G, znajomi mają iP4, więc zdaję sobie sprawę z jego wad i zalet, ale nie mam niestety porównania do Samsunga, bo nigdy nie miałem z nim styczności.

Jestem fanem iPhone'ów, ale od kilku dni przyglądam się baczniej SGS2. Wiem, że Samsung ma większy wyświetlacz, dwurdzeniowy procesor, jest bardziej dostępny, zaletą jego jest np. to że jak będę chciał na nim obejrzeć film to po prostu go skopiuję w jakimkolwiek formacie i bez problemów odtworzę go z napisami.

Nie mam niestety pojęcia jak jest z bazą programów i gier na Androida. Na iPhonie często korzystam z programów na przykład do sterowania muzyką na komputerze, do sterowania komputerem przez telefon. Ogólnie czy są fajne gry i programy na ten system, bo na iOS wiem, że jest ich bardzo dużo, z wielu nie mogłem skorzystać na swoim iP2G. Jak ogólnie wygląda sytuacja z grami na SGS2? Nie chodzi mi o samego Androida tylko o to co zyskam kupując telefon z dwoma rdzeniami zamiast zwykłego i nie chodzi mi tutaj o 0,5s szybszą przeglądarkę itd.

 

Albo może jest jeszcze jakiś inny telefon wart uwagi? Nawychodziło teraz kilka Nokii i jakiś HTC.

 

Jakby tylko iP4S był ciut tańszy...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...