Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

@kes z historii release'ów wynika, że pewnie październik/listopad wyjdzie OnePlus 6T :

 

When is the next OnePlus phone coming out?
  • OnePlus 6 release date: 22 May 2018.
  • OnePlus 5T: 21 November 2017.
  • OnePlus 5 release date: 11 June 2017.
  • OnePlus 3T release date: 15 November 2016.
  • OnePlus 3 release date: 14 June 2016.
  • OnePlus X release date: 29 October 2015.
  • OnePlus 2 release date: 28 July 2015.

Może warto poczekać :-) Najprawdopodobniej będzie oparty o Oppo R17 lub Oppo R17 Pro (poprzednie 3-4 wersje są oparte o kadłubki jakichś Oppo z innymi prockami) który ma np. czytnik linii papilarnych w ekranie.

Odnośnik do komentarza

Ja mam właśnie OnePlusa 6 w wersji matowej, 8/128. Zdecydowanie najpłynniej działający telefon z Androidem jaki kiedykolwiek miałem w łapach. Bateria trzyma zaskakująco dobrze - 4,5 do 5h SOTu. Aparat moim laickim okiem solidny, OP6 robi dobre zdjęcia jakościowo, autofocus bez zastrzeżeń, ale jeżeli komuś bardzo zależy na aparacie to polecam P20 Pro - różnica bardzo widoczna między innymi w zdjęciach nocnych, bo P20 Pro to chyba obecnie najlepszy smartfon na rynku pod tym kątem. W zestawie nie było etui, ja korzystam z oryginalnego bumpera nylon. Telefon wzorcowo w nim siedzi, etui nie jest śliskie. Kosztuje na oficjalnej stronie OP 26,95 euro bodajże.

Odnośnik do komentarza

Dobra, przyszedł i u mnie czas na nowy telefon, bo po 3 latach G3 już ledwo zipie. Jak to zawsze bywa, budżet na telefon chciałbym ograniczyć do nieco ponad 2 tyś. Telefonów jest dużo, ale mi zależy na flagowcu, więc trochę zawęża się potencjalna liczba, ale sam nie wiem co mam wybrać. Chyba najpoważniej rozważam kupno samsunga galaxy s8+, ale nie zamykam się też na inne opcje. Myślałem trochę nad asusem zenfonem 5z, lg g7 czy dopłatą do szeroko omawianego oneplusa. Nie jestem znawcą, nie siedzę jakoś mocno w temacie mobilnym, a potrzebuję telefonu tak właściwie do wszystkiego - zależy mi na sporym ekranie (we flagowcach to akurat nie problem), dobrym aparacie, wytrzymałej baterii i ogólnie płynnemu działaniu. Może wy mi coś doradzicie, wszak do wypłaty już niedługo a wybrać coś muszę na już.

Odnośnik do komentarza

Najlepiej to określ budżet.

 

Obecnie G7 na allegro sklepu X-Kom jest po 2899 - chyba tanio na tą chwilę, ale zaraz spadnie, to LG xD

G6 kupisz spokojnie NOWE poniżej 1500 pln

Oneplus spokojnie kosztuje tyle co G7 albo mniej, więc nie wiem skąd dopłata.

S8+ nówka też spokojnie taniej dorwiesz. Jak wystarczy refurbished to wspomiany X sklep na allegro ma sztuki po 2100 chyba, oczywiście nie są bez skaz.

 

Te które wymieniłem mają w miarę dobre aparaty, bo o tym napisałeś.

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, KowalTheMan napisał:

Napisałem że budżet do nieco ponad 2 tysięcy, więc tak w 2300 chcę się zmieścić. Za G7 to chyba bym jednak rozpatrywał V30, bo to też dobry telefon, a kręci się koło 2 tysięcy. A oneplus 8 gb, bo jak miałbym brać to lepszy, kosztuje coś koło 2400, więc względem takiego s8+ to już 300 stówki dopłaty.

Jak się nie boisz gwarancji poza Polską to bierz oneplusa. Taka moja rada. 

@Paolo de Vesir, @raven_raven ale w tych lumiach był procek arm i ten "windows" to nie był windows który pozwalał na instalowanie aplikacji. Pozwalał używać przeglądarki, działał office (bez makr) i parę pierdół. Sterowników do sprzętów na usb też nie było. Także to wyglądało jak windows tylko z wierzchu. 

Odnośnik do komentarza

Dokładnie tak to właśnie działa - trochę się pobawiłem i jest mega sprawa. Muszę tylko kupić zestaw mysz+klawiatura na BT. Podłączam telefon przez HDMI do monitora i już mam chrome, office'a, YouTube i wiele innych aplikacji Android. Spokojnie wystarczą dla każdego przeciętnego kowalskiego. Od tego czasu nawet nie włączałem laptopa bo wszystkie płatności, zakupy, przeglądanie zdjęć i filmów robię w trybie PC z Mate'a. 

Odnośnik do komentarza

Jako, że stanąłem przed opcją zakupu telefonu mam w tym momencie kilka modeli na oku. Główny aspekt, to dual sim, odpowiednia bateria, NFC i dobrej jakości aparat. Na celowniku obecnie wylądowały OnePlus 6 i Note 9. Myślałem jak jakimś Xiaomi ew. coś od Huawei, ale na ten moment chyba jednak skupię się na porównaniach między tymi dwoma pierwszymi flagowcami - ktoś coś doradzi? W grę wchodzi wersja OP6 8/128 i Note 9 w wersji 128 GB.

Odnośnik do komentarza

Trochę dziwne porównanie op6 jest dwa razy tańszy od note 9 i siłą rzeczy będzie przegrywał na niemalże każdym polu z flagowcem samsunga. Poza tym wydaje mi się że note warto kupić (szczególnie patrząc na jego wysoką cenę) kiedy zależy nam na dużym świetnej jakości ekranie i stylusie. Aparat w note jest taki sam jak w sgs9+ i pod względem jakości ustępuje p20 pro który mieści się cenowo gdzieś pomiędzy op6 i n9 bijąc w wielu aspektach słuchawkę samsunga. Właśnie ten telefon ci polecam bateria kosa aparat chyba najlepszy na rynku, nfc jest musisz tylko sprawdzić jak jest z dual sim bo tego nie jestem pewien.

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się z @kes. Op6 to jednak opcja w pewnym sensie budżetowa. Note kosztuje jakieś kosmiczne kwoty i ta seria wolniej tanieje niż seria Galaxy. Na twoim miejscu pomyślałbym jeszcze nad sgs9+ a jak budżet mniejszy to nawet sgs8+ - dalej dobry telefon który można już taniej już kupić. 

 

Jak rozważasz note 9 to możesz też pewnie iPhone X rozważać. 

 

Xiaomi chyba dalej jeśli chodzi o aparaty będzie najsłabsze ze wszystkich tutaj podanych marek, więc skoro Ci na tym zależy to bym nie brał pod uwagę. 

Odnośnik do komentarza

Myślałem też nad S9+ ale obawiam się baterii. Note właśnie tym mnie kusi, że jednak to jest 4000 mAh. 

@kes Jeżeli dobrze rozumiem, to polecasz P20 Pro? NFC wiem, że ma, duala też - jedyne co mi w nim nie leży (proszę się nie śmiać), to wykonanie ramek w telefonie i ich spasowanie - jest po prostu mało estetyczne i trochę wieje tandetą :P Stajnia Apple w ogóle nie wchodzi w grę - android only ;) 

Odnośnik do komentarza
52 minuty temu, NemoKOF napisał:

Jak masz budżet i ci nie żal to note 9 kozakiem jest. Jak priorytetem jest aparat to jednak p20 pro najlepszy chyba obecnie. Kwestia co jest dla ciebie najważniejsze. S8+ trzyma dzień na baterii więc pewnie i s9+ da radę. 

Priorytetem jest u mnie dual sim, bateria i dopiero na końcu aparat. Jako że chcę mieć NFC w telefonie, to z automatu w grę wchodzi od razu wyższa cena, a że dwa telefony chcę obecnie zastąpić jednym, to niech to będzie wybór na przynajmniej 2-3 lata i taki, z którego będę zadowolony. Z drugiej strony różnica między S9+ a Note 9 jest cenowo praktycznie żadna ;) 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...