Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Przecież ten notch w G8S to jest jakaś prowokacja xd Poza tym to uboższy kuzyn "normalnego" G8, niedostępnego u nas, bo sprzedawanego tylko w wersji "dual screen" i całościowo to taki trochę flagowiec na pół etatu. Wykastrowali go nawet z dedykowanego DACa, a szeroki kąt został ponownie obcięty xp

 

Sam mam V30 i gdybym chciał teraz wymieniać, to nie miałbym na co, bo w przedziale 1500-2000 zł nie ma obecnie niczego, co gwarantowałoby uczucie przeskoku. Jak chcesz upgrade aparatu, to P30/P30 pro będą dobrym wyborem, chociaż aparat V30 pod kątem optyki jest akurat bardzo dobry, tylko debile z lg zrobili do niego apkę, która strzela foty jak telefon średniopółkowy. Po zainstalowaniu gcama jest sztos i nawet nocą da się coś sensownie cyknąć. 

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Tokar napisał:

Przecież ten notch w G8S to jest jakaś prowokacja xd Poza tym to uboższy kuzyn "normalnego" G8, niedostępnego u nas, bo sprzedawanego tylko w wersji "dual screen" i całościowo to taki trochę flagowiec na pół etatu. Wykastrowali go nawet z dedykowanego DACa, a szeroki kąt został ponownie obcięty xp

 

Sam mam V30 i gdybym chciał teraz wymieniać, to nie miałbym na co, bo w przedziale 1500-2000 zł nie ma obecnie niczego, co gwarantowałoby uczucie przeskoku. Jak chcesz upgrade aparatu, to P30/P30 pro będą dobrym wyborem, chociaż aparat V30 pod kątem optyki jest akurat bardzo dobry, tylko debile z lg zrobili do niego apkę, która strzela foty jak telefon średniopółkowy. Po zainstalowaniu gcama jest sztos i nawet nocą da się coś sensownie cyknąć. 

Tokar ja wiem, że kochasz LG i tego V30 to nawet sam Ci polecałem (wraz z gcamem xd), ale ten mój po dwóch latach zrobił się już nieco mało responsywny, a mam pracę taką, że muszę napyerdalać dość często posty w społecznościowkach :/ Przed update do 9.0  było dużo fajniej eh. Boli wykastrowanie cine video z 4k, to był taki strzał w stopę, że szkoda gadać.

Myślę o P30 PRO ale to trochę droga zabawa, zwłaszcza w wariancie 8/256 bo myślę, że w taki bym celował. No bo chyba jest różnica w przeskakiwaniu między apkami w tym samym modelu telefonu z 6/8gb nje? 

Odnośnik do komentarza

LG8S ma duże wycięcie ale za to wbudowany sensor do rozpoznawania twarzy, swietnie to działa. Sam się zastanawiałem nad tym telefonem. Jednak chyba kupię mi note 10 bo zależy mi na aparacie. Mam tez służbowego iPhone 11 i aparat jest na poziomie zwykłego p20. Bawiłem się tez dłużej S10 i aparat jest lepszy ale różnice minimalne. S20 za to super ale kurde nie dam tyle za telefon xD, za to Mi note 10 podobna jakość zdjęć za nieco ponad 2000 zł. 

 

Edytowane przez Ukukuki
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Bielik napisał:

Tokar ja wiem, że kochasz LG i tego V30 to nawet sam Ci polecałem (wraz z gcamem xd), ale ten mój po dwóch latach zrobił się już nieco mało responsywny, a mam pracę taką, że muszę napyerdalać dość często posty w społecznościowkach :/ Przed update do 9.0  było dużo fajniej eh. Boli wykastrowanie cine video z 4k, to był taki strzał w stopę, że szkoda gadać.

Myślę o P30 PRO ale to trochę droga zabawa, zwłaszcza w wariancie 8/256 bo myślę, że w taki bym celował. No bo chyba jest różnica w przeskakiwaniu między apkami w tym samym modelu telefonu z 6/8gb nje? 

Obawiam się, że uroki Androida są takie, że jak masz nawet i 12 GB to zeżre większość pamięci dla swoich zasobów. Sam mam akurat 8/256 i nie narzekam, bo sprawdza się każdego dnia. Ale ciężko pod tym względem ocenić bo mam go dopiero miesiąc. Zobaczymy za jakieś pół roku jak bardzo się zamula ;)

Edytowane przez Matriks_1111
Odnośnik do komentarza
Tokar ja wiem, że kochasz LG i tego V30 to nawet sam Ci polecałem (wraz z gcamem xd), ale ten mój po dwóch latach zrobił się już nieco mało responsywny, a mam pracę taką, że muszę napyerdalać dość często posty w społecznościowkach  Przed update do 9.0  było dużo fajniej eh. Boli wykastrowanie cine video z 4k, to był taki strzał w stopę, że szkoda gadać.
Myślę o P30 PRO ale to trochę droga zabawa, zwłaszcza w wariancie 8/256 bo myślę, że w taki bym celował. No bo chyba jest różnica w przeskakiwaniu między apkami w tym samym modelu telefonu z 6/8gb nje? 
Mi Mate 10 Pro z 6cioma spokojnie śmiga do tej pory więc nie ma się co bać.
Odnośnik do komentarza

U mnie czasami potrafi już telefon zamulić przy rotowaniu menadżerem stron, facebookiem zwykłym, instagramem, jakimiś prostymi programami graficznymi. 

Do tego większa ilość ramu to TEORETYCZNIE dłużej trzymane aplikacje w gotowości, ale to zależy od zastosowanej nakładki jak je ubija.

Kiedyś miałem Mi5, swego czasu flagowiec siaomi i można było włosy rwać nawet po optymalizacji, na v30 za to klasa do czasu aktualizacji do androida 9.0 

Odnośnik do komentarza
W dniu 12.06.2020 o 17:11, Bielik napisał:

Przed update do 9.0  było dużo fajniej eh

 

 

A widzisz, ja nie popełniłem tego błędu, nadal siedzę na oreo i śmiga jak pojebion. Pie byłem zaintersowany tylko pod kątem odblokowania equalizera do DACa i kilku innych opcji audio, które już od oreo miały bodaj wszystkie regiony poza Europą. A że to olali, to ja olałem 9.0 i bardzo się cieszę czytając jaki to "upgrade". Coś w tym jest, że w zasadzie każdy telefon działa najlepiej na wersji systemu, na której startuje. Późniejsze aktualizacje systemu to już zabawa krok w przód, trzy kroki w tył. Podobno natywna apka apratu V30 lepiej radziła sobie na nougacie, a później się zesrao.

 

Dzisiaj przypomniałem sobie co mi nie pasuje w P30 Pro. Zaoblenie tego ekranu to jest jakaś abstrakcja. Mam wrażenie, że szkło zaczyna się zakrzywiać już jakieś 1,5 cm od brzegu. No i co z tego, że wygląda to efektownie, skoro jest kompletnie niepraktyczne, bo refleksy nakurwiają po oczach . Po tym  względem dużo sensowniej zaprojektowane jest zwykłe P30. No i ta mdląco cukierkowa nakładka hujałeja :bad:

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Tokar napisał:

Dzisiaj przypomniałem sobie co mi nie pasuje w P30 Pro. Zaoblenie tego ekranu to jest jakaś abstrakcja. Mam wrażenie, że szkło zaczyna się zakrzywiać już jakieś 1,5 cm od brzegu. No i co z tego, że wygląda to efektownie, skoro jest kompletnie niepraktyczne, bo refleksy nakurwiają po oczach . Po tym  względem dużo sensowniej zaprojektowane jest zwykłe P30. No i ta mdląco cukierkowa nakładka hujałeja :bad:

Ja nie wiem co wy macie z tym hejtem na zakrzywienia ekranu. Już pamiętam od S6 Edge zaczęło się czepianie o refleksy, przypadkowe uruchomienia aplikacji etc. Jakoś używałem różnych telefonów, w tym kilka z zakrzywionym ekranem i bardzo je sobie cenię. Jedynym mankamentem jest przy nich faktycznie połączenie z wielkością matrycy (która notabene jest coraz większa z roku na rok) , co powoduje że momentami masz wrażenie jakby telefon miał Ci się zaraz wyślizgnąć z rąk. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 7.06.2020 o 20:14, BuRRRza napisał:

Huawei P30 czy Xiaomi MI9 - co wybrać ? Mam Huawei Mate 10 Lite od dwóch lat i jestem bardzo zadowolony. P30 ma jeszcze wsparcie google ?

Mam Huawei P30 (co prawda pro) od prawie dwóch miesięcy i telefon jest fenomenalny. Xiaomi to jednak półka niżej. Aktualizacje wychodzą, aktualnie mam Androida 10 i update do 11 także będzie dostępny.

Edytowane przez Czoperrr
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...