Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzieś czytałem, że Huawei zamierza w EU i US pompować markę Honor, której ban na usługi google nie obowiązuje. Natomiast w azji podobno ludzie niezrażeni nadal masowo kupują i bez gugla, co ponoć zachęca Huaweia do prac nad własnym OS konkurencyjnym dla androida. No to akurat jeszcze nikomu nie wyszło na zdrowie.

Odnośnik do komentarza

Po co chinolom google, jak oni są sami zamknięci we własnej sieci i im żadne usługi google nie są potrzebne, mają swoje własne, a że mocno inwigilujące to inna sprawa. Gorzej już w Europie i USA, gdzie google ma monopol i taki kontynent średnio sobie wyobraża telefon bez dostępu usług google. No mi też średnio się opyla, wręcz nieopłacalnie brać telefon bez tych usług google.

Odnośnik do komentarza

Samsungi to chyba najbardziej przereklamowane i zdecydowanie za drogie telefiny jak na to co oferują. Dla mnie ban na Google dla Huawei to był dramat. Siedzę ciągle na Mate 10 Pro i nie mam na co go wymienić, bo zakup jakiegokolwiek flagowca spełniajacego warunki do jakich mnie przyzwyczaił (OLED, głośniki stereo z super rozwiązaniem przełączania stereo w poziomie, sensowny aparat z OIS, tryb PC po Wi-Fi) to wydatek prawie 3000zł, gdzie za Mate'a dałem 2000xł, a na tamte czasy był niesamowitą maszyną.

Od pół roku siedzę i myślę na co go tu wymienić i każdy nowy telefon do 2000zł niestety ma zawsze brak czegoś, co jest dla mnie ważne. Np. taki Mi 10T Pro. Niby super, ale na IPSie. Albo Realme 7 Pro - tutaj słaby Snapdragon 720...

Chyba kupię sobie używanego Mate 20 Pro za 1000zł.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Wooyek napisał:

Kupiłem S21 Ultra, świetny fon, 120Hz-owy ekran robi wrażenie i ten czarny matowy kolor :wub: ale zastanawia mnie jakie czary w zarządzaniu energią w swoich telefonach ma Huawei, bo baterie u nich to jest jakiś kosmos. W S21 Ultra bateria nie jest zła, wytrzymuje mi 1 dzień, a więcej nie oczekuję, ale czuć różnicę po użytkowaniu przez ponad 2 lata P30 Pro, tam ta bateria nie schodziła po prostu, a jakiej marki telefonu bym nie miał, a przerabiałem HTC, LG, Sony i Samsungi to czuć tą różnicę w bateriach i to bardzo. 

 

Szkoda, że Huawei nie ma już usług google, (jakiekolwiek rzeźbienie mnie nie interesuje) bo P50 Pro, czy co oni tam mają aktualnie wjechałby jak złoto.:kaz: 

Iphony (w szczególności 11) trzymają obecnie na baterii najdłużej.

 

Problemem jabłka jest:

- jego cena

- ten chujowy notch (patrząc na s21 kolegi, a posiadając IPX....)

- Mała pojemność (plus taki, że chmura kosztuje mało).

- 60hz ekran - od tego bolą oczy i wielu znajomych tak ma na tych applowych wyświetlaczach.

 

Nie ma jednak żadnej alternatywy na IOS, a android to tylko Samsung, bo pozostałym telefonom zawsze czegoś brakuje... 

13 ma mieć zmieniony wygląd, lepszy ekran, już się cieszyłem że będę wymieniał, a tu info coraz częstsze o braku portu ładowania xD 

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Starh napisał:

Iphony (w szczególności 11) trzymają obecnie na baterii najdłużej.

 

Totalnie nie prawda. Mam służbowego IP11 i prywatnego Mi Note 10. Note spokojnie trzyma 3 dni a Iphone jeden dzień. Oba użytkowane podobnie. 

 

Ale jak coś Mi Note 10 nie polecam, to padka pod innymi wzgledami. 

Odnośnik do komentarza
Iphony (w szczególności 11) trzymają obecnie na baterii najdłużej.
 
Problemem jabłka jest:
- jego cena
- ten (pipi)owy notch (patrząc na s21 kolegi, a posiadając IPX....)
- Mała pojemność (plus taki, że chmura kosztuje mało).
- 60hz ekran - od tego bolą oczy i wielu znajomych tak ma na tych applowych wyświetlaczach.
 
Nie ma jednak żadnej alternatywy na IOS, a android to tylko Samsung, bo pozostałym telefonom zawsze czegoś brakuje... 
13 ma mieć zmieniony wygląd, lepszy ekran, już się cieszyłem że będę wymieniał, a tu info coraz częstsze o braku portu ładowania xD 
Co? Chyba Samsungowi czegoś brakuje, w szczególności Snapdragona w Europie... Ten kult Samsunga jest dla mnie niezrozumiały. Te telefony są kiepskie. Tzn, nie kiepskie, bo to są na prawdę dobre maszyny ale mają zdecydowanie zbyt wysoki status na rynku, bo nie oferują niczego, czego nie można dostać u konkurencji. Drenują baterie, launcher zapchany gówniami nie do usunięcia, są drogie i mają za sobą historię poważnych wpadek jak wybuchające baterie.

Gdyby nie ban na usługi Google to Huawei zostawił by pewnie całą resztę w tyle,bo w 2019 już zaczął Samsunga doganiać.
Odnośnik do komentarza
16 hours ago, Tokar said:

Gdzieś czytałem, że Huawei zamierza w EU i US pompować markę Honor, której ban na usługi google nie obowiązuje. Natomiast w azji podobno ludzie niezrażeni nadal masowo kupują i bez gugla, co ponoć zachęca Huaweia do prac nad własnym OS konkurencyjnym dla androida. No to akurat jeszcze nikomu nie wyszło na zdrowie.

Huawei już sprzedał markę Honor.

 

Niestety nie zanosi się na cofnięcie bana na Google, więc będę miał problem z wyborem kolejnego telefonu. Za pewne padnie na OnePlus bo Samsungów nigdy nie lubiłem i też uważam je za przereklamowane. W cenie Samsunga wolałbym już wziąć iPhone. Mam nadzieję, że moja P30 Pro posłuży jeszcze długi czas.

Odnośnik do komentarza

O dokładnie w cenie S20 to można kupić iPhone'a i pomijając cały hejt na te markę, trzeba przyznać, że są to najlepsze urządzenia na rynku. Mają doskonały OS, super algorytm procesowania zdjęć, gdzie nawet przy 12MP robią niesamowe zdjęcia i najwyższą jakość wykonania. Gdyby nie ich cena to już dawno bym się przesiadł. Cenią się za wysoko jak na taką drobną elektronikę ale spokojnie konkurencja już dawno odleciała z cenami i zbliża się co raz bardziej do cen jabłka gdzie w pewnym momencie ktoś pomyśli - może zamiast nowego Samsunga w tej samej cenie kupię jednak iPhone'a?

Odnośnik do komentarza

A ja chyba wrócę do Samsunga bo LG przestaje się totalnie liczyć, idzie w stronę Sony. Iphone niestety nie są dla mnie chociaż tablety uwielbiam tak 11 mnie czasem doprowadza do szału. 

 

Huaweia szkoda bo robił świetne telefony a na xiaomi to się drugi raz nie dam nabrać. W sumie brakuje jeszcze jednego większego producenta telefonów. Szkoda ,że Nokia i MS odpadli. 

Odnośnik do komentarza

Mi bardziej szkoda LG bo po świetnych G2 i G4/V10 zaczęły się problemy z tą firmą a bardzo dobrze wspominam G2 i 4. Rewelacyjne telefony, bardzo fajna nakładka, super DAC i świetny aparat w G4. Teraz wybór jest pomiędzy setkami różnych modeli chińskich producentów lub Samsung...


Matko dopiero zobaczyłem ceny tych S20. 5300zł za S20 Ultra? W tej cenie jest iPhone 12 Pro. Samsung odleciał z tymi cenami i jest już daleko poza orbitą ziemi.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Faka napisał:

Samsung Galaxy S20 FE 5G polecam. Wersja ze snapdragonem, 8 GB RAM i 256 GB miejsca, bateria 4500 mAh, 6'5 cal, amoled ekran. 

 

Spoko tel, ale wkurzają małe drobnostki. Dalej ma problemy z multitouchem, szczególnie pinch-zoom robiony dwoma rękoma, czasem losowo się wciskają różne rzeczy na ekranie, ekran w słońcu jest bardzo słabo czytelny a podświetlenie w nocy (ochrona wzroku / filtr światła niebieskiego) losowo się wyłącza, brak czujnika zbliżeniowego wkurza przy rozmowie bo ekran nie zawsze gaśnie jak przyłożymy do ucha a czytnik linii papilarnych ma problemy z odczytem.

 

Za to zdjęcia to bajka, bardzo długi czas pracy, ogromna ilość miejsca, świetny głośnik, prędkość kosmiczna, płaski ekran. Jak na ubogiego krewnego S20 wyszło naprawdę spoko. W cenie ~2500 to nobrainer. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, WisnieR napisał:

Mi bardziej szkoda LG bo po świetnych G2 i G4/V10 zaczęły się problemy z tą firmą a bardzo dobrze wspominam G2 i 4. Rewelacyjne telefony, bardzo fajna nakładka, super DAC i świetny aparat w G4. Teraz wybór jest pomiędzy setkami różnych modeli chińskich producentów lub Samsung...


Matko dopiero zobaczyłem ceny tych S20. 5300zł za S20 Ultra? W tej cenie jest iPhone 12 Pro. Samsung odleciał z tymi cenami i jest już daleko poza orbitą ziemi.

Ten notch mnie już wkurwia serio... 

60hz wyświetlacz

Brak szybkiego ładowania 

Male pojemności 

 

ultra z amazonu to koszt 4800zl

Iphone max to koszt 5600 (zwykła pro ma okrojony aparat).

warto dopłacać 800 zł? Nie, nie warto.

Odnośnik do komentarza
W dniu 16.03.2021 o 17:31, WisnieR napisał:

Przecież Samsungi mają w Europie Exynosy...


A dobra wersja 5G faktycznie ma Snapa ale to jest 3000zł za telefon z aparatem 12MP xD Cały Samsung!

 

Pomijając liczbę megapikseli w aparacie to epicki telefon. Mam od grudnia. Nie zamieniłbym na żaden inny. :banderas:

 

A jak ktoś sra hajsem to niech oczywiście bierze iPhone. Żona ma jakiegoś nowego za 5k prawie i niedługo będą chcieli hajsu za to że chcesz dać głośniej volume. xddddd

 

I patrząc obiektywnie i użytkując tego Samsunga nie znajduje większych różnic w szybkości działania. Sorry.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja mogę polecić to, co sam ostatnio nabyłem i jestem bardzo zadowolony. Mianowicie Realme 7 Pro. Zaraz ktoś pewnie wyskoczy, że chińczyk, że to, że tamto, ale kij z tym. W każdym razie ma sporo wbudowanej pamięci (128 GB) plus możliwość dołożenia karty do 256 GB, dobry aparat, głośniki stereo, ekran AMOLED i co dla mnie jest deal breakerem - szybkie ładowanie 65 wat, no i bateria bardzo dobrze trzyma. Trzeba naprawdę się postarać, żeby w ciągu doby ją rozładować. Mi średnio schodzi około 50% dziennie.

Do tego nie narzuca się z jakimiś swoimi aplikacjami i jest mało inwazyjny, a za to bardzo intuicyjny jak dla mnie. Praktycznie niczego nie wyłączałem i nie konfigurowałem po uruchomieniu, a tego się zawsze obawiam w nowym telefonie, bo nie cierpię się babrać w usuwanie i ustawianie.

Zatem to wszystko w cenie poniżej 1200, a z tego co widzę, to np. teraz w Euro jest w promo za 1149 z opaską w gratisie, a w ratach ucina cenę do 1079, więc tym bardziej śmieszna cena, jak za taką słuchawkę. No, ale co ja tam wiem. W każdym razie polecam.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Udało mi się o północy załapać na Flash Sale Poco F3za 1399zł z X-Kom. Mam nadzieję, że się nie zawiodę, choć nic nie zastąpi mi już tak świetnego telefonu jakim jest Mate 10 Pro. Aparat w POCO jest średni, a nawet słaby ale za to Snapdragon 870... O matko ale to musi latać. Idealny do emulatorów GC :) Do tego bardzo dobry AMOLED E4 z HDR10+ i głośniki stereo. 

Edytowane przez WisnieR
Odnośnik do komentarza

Mnie tylko martwi jedna rzecz u chinoli od Xaoimi. Ja mam Redmi Note 7 pro i jak był nowy to sztos. Bateria bardzo długo trzymała, śmigał jak szalony no i cena, ale teraz po około roku to badziew. Jest 15 i mam 32% baterii, a telefon muli jak pojebany. I zastanawiam się co z tego, że dają dobre podzespoły i cenę jak telefon przestaje dobrze działać. Ja wiem, że nie kupuje się na wieczność, ale np. moja dziewczyna ma Honor Play. Który ma drugi rok. Wszystkie parametry gorsze, a dalej działa dobrze. Różnica w cenie zakupu 300 zł. 

Odnośnik do komentarza

Przecież Honor Play to o lepszy telefon niż RN7P. Huawei też nie zabija tak aktualizacjami swoich starych modeli. Wygraj jakiś custom rom na RN7P i odżyje.

Kupując Xiaomi wiem, że będę musiał kombinować z custom romem i GCam ale nie jest to jakoś czasochłonne. W każdym razie ceny flagowców poszybowały do góry tak bardzo, że nie widzi mi się kupowanie telefonu za 3 tysiące, i wolę poeksperymentować ze średnia półką. O ile telefon ze Snapdragonem 870 można nazwać średnią półką.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...