Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

55 minut temu, creatinfreak napisał:

Ale p30 pro ma dostać aktualizacje do 10 czy nie? Bo pewnie o 11 to już w ogóle można zapomnieć. Rozglądam się za telefonem dla żony i zastanawiam się nad p30 pro ze względu na aparat. Jeżeli nie to chyba wjedzie op 7t bo podobają jej się zdjęcia z mojego.

Przecież on od dawna ma Androida 10

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, czeskimaster napisał:

Z tego co pamiętam to wszystko ponad p30 /pro nie ma wsparcia wujka Google itp. Jak się mylę to proszę poprawić.

 

Tu coś więcej w temacie :

 

 

https://antyweb.pl/huawei-android-10-smartfony-lista/

Tak jak mówisz, P30 Pro jest ostatnim telefonem z usługami Google. Android 10 na P30 jest od dawna, nie wiem jednak co będzie z wersją 11.

Odnośnik do komentarza

Szukam czegoś do 1000 zł i znalazłem takie propozycje:

- Samsung Galaxy A30s

- Motorola Moto G8 Power

 

Mieliście do czynienia z którymś z tych modeli?

 

Za Samsungiem stoi cena (850 zł), chociaż ludzie narzekają na ekran 720p. W Motoroli raczej wszystko gra, chociaż spotkałem się z opiniami, że ma słabawy zasięg (jednak w przeważającej mierze ludzie sobie chwalą, a do tych opinii o zasięgu musiałem się trochę dokopać).

 

Pomóżcie proszę. Chcę mieć to już z głowy, a nie chcę kupować Xiaomi, bo ponoć ma w ciul reklam.

Odnośnik do komentarza
Szukam czegoś do 1000 zł i znalazłem takie propozycje:
- Samsung Galaxy A30s
- Motorola Moto G8 Power
 
Mieliście do czynienia z którymś z tych modeli?
 
Za Samsungiem stoi cena (850 zł), chociaż ludzie narzekają na ekran 720p. W Motoroli raczej wszystko gra, chociaż spotkałem się z opiniami, że ma słabawy zasięg (jednak w przeważającej mierze ludzie sobie chwalą, a do tych opinii o zasięgu musiałem się trochę dokopać).
 
Pomóżcie proszę. Chcę mieć to już z głowy, a nie chcę kupować Xiaomi, bo ponoć ma w ciul reklam.
Nie nie ma żadnych reklam. Redmi Note 8T lub Pro.
Odnośnik do komentarza
W dniu 22.04.2020 o 17:14, danielskii napisał:

Ja dzis musialem w koncu zamowic telefon i chwycilem sie tego nowego iphona bieda wersja. W sumie potrzebuje tylko poza dzwonieniem do sparowania go przez BT w aucie do soundcloud,  zrobienie foto czasem, i przegladniecia neta. Nie wiem czy sluszna decyzja ale mam nadzieje sie nie zawiode - mialem brac cos nowszego ale nie widzialem sensu wydwania +1100e na telefon wiec jak dla mnie ten SE wstrzelil sie znakomicie.

 

Jak się chce mieć telefon w porywach AD 2016 (poza prockiem) do doskonały wybór. Trochę drogo, no ale retro sprzęt zawsze kosztuje xd Apple nigdy się nie zmieniajcie :usmiech:

 

Xiaomi też ma dobrą passę. Po żenującej cenie Mi10, Redmi Note 9S to poza baterią downgorad w każdym względzie w stosunku do 8T/8T Pro. Ci to chyba bardzo chcą glebę zaliczyć.

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, WisnieR napisał:

Nie nie ma żadnych reklam. Redmi Note 8T lub Pro.

Właśnie nad tymi modelami się zastanawiałem, zwłaszcza, że 8T można już kupić za 800 zł. Ale w kwestii reklam trafiłem na takie artykuły:

https://www.tabletowo.pl/reklamy-nie-znikna-z-miui-ale-bedzie-ich-mniej/

Najwięcej tego rodzaju informacji pochodzi z początku 2019 roku i istnieją poradniki jak to ograniczyć / wyłączyć. Używasz Xiaomi i możesz powiedzieć, że rzeczywiście nie ma problemu?

 

12 godzin temu, creatinfreak napisał:

W tym przedziale można też się zastanowić nad realme 6. Ekran 90hz w smartfonie robi robotę.

Używasz? Specyfikacja wygląda bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza

@Wojtq tego modelu nie. Używam 1+ 7t i 90hz ekran to dla mnie dealbreaker i jeżeli musiałbym kupić telefon w tej cenie to dla tych samych 90hz bym go kupił. Tego nie da się odznaczyć. Z kolei między 90hz a 120hz (bawiłem się s20+) nie ma już aż takiej diametralnej roznicy.

Edytowane przez creatinfreak
Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, creatinfreak napisał:

@Wojtq tego modelu nie. Używam 1+ 7t i 90hz ekran to dla mnie dealbreaker i jeżeli musiałbym kupić telefon w tej cenie to dla tych samych 90hz bym go kupił. Tego nie da się odznaczyć. Z kolei między 90hz a 120hz (bawiłem się s20+) nie ma już aż takiej diametralnej roznicy.

Jak ze zdjęciami? Interesuje mnie One+ 7 Pro i głównie obrywa się jakości zdjęć. Widziałem, że update coś w tej kwestii poprawił.

Odnośnik do komentarza

Powiem tak, ja jako zwykły użytkownik smartfona i wcześniej mający jakieś średniaki (poprzedni to Samsung a8, a jedyne flagowce jakie miałem to Lumia 920 i Nexus 5) jestem bardzo zadowolony z jakości zdjęć. Chwilę się bawiłem S10 czy ip 11 i patrząc na ekrany smartfonów większy różnic w zdjęciach nie zobaczyłem. Pewnie na zbliżeniach, czy w gorszych warunkach mogą zrobić lepsze zdjęcia, ale nie będzie to przepaść. Zdjęcia są po prostu ładne. 

Edytowane przez creatinfreak
Odnośnik do komentarza

Są ładne i tyle. Czasami aparat przekłamuje kolory tj. robie w robocie fote samochodu by dodać na otomoto ogłoszenie. Kolor czerwony. Na ekranie spoko, przerzucam na kompa i kolor wpada w jakiś taki pomarańcz. I tak juz kilka/kilkanaście razy. Może wina oświetlenia? Niewiem. Wiem natomiast, że nawet huawei p30lite potrafi lepsze foty zrobić co mnie troche boli. No coż następnym razem szukając kompromisów nie będe w nich uwzględniał aparatu.  A widzieliście nowego Oppo tudzież Realme (firma córka) X3 superzoom?

https://phonemantra.com/wp-content/uploads/2020/04/Realme-X3-Superzoom-768x416.jpg

Dla mnie wygląd kozak jeżeli taki będzie. no i cena w granicach 1699zł wnioskuje, że tel będzie wart rozpatrzenia jak wejdzie do Europy.  

Odnośnik do komentarza

Jednak się nie powstrzymałem i zamówiłem Huawei P30 Pro i etui Nilkin. Wersja 6GB/128GB ale myślę, że starczy. Trochę mnie gryzie sumienie, że Huawei P10 pójdzie w odstawkę mimo, ze dalej się bdb sprawuje, jednak chęć czegoś nowego wygrała.

 

Powiem tak, chciałem spróbować czegoś nowego, może nawet iPhone XS. Dziewczyna właśnie go kupiła (od lat używa Apple i nie chciała przesiadać się na usługi Googla), ale niczym szczególnym ten telefon mnie nie zachwyca, a iPhone 11 Pro jest jednak zbyt drogi.

Odnośnik do komentarza

Ludwiczek jak pojechał z Mi10 xd

 

 

Ciężkie, niezgrabne guwno wypuszczone ze zjebanym oprogramowaniem i dwoma aparatami 2 MP nie służącymi do niczego. A to wszystko za jedyne 4 tysie :trophy_gold: 

 

Xiaomi może powoli się skupiać na hulajnogach, odkurzaczach i nakładkach na krany. Swoją drogą to zabawne jak szybko zmieniło się podejście producentów do odstających modułów aparatów. Jeszcze w 2018 r. starano się tego unikać albo minimalizować, szczególnie w modelach z wyższej półki. A teraz? Wielkie, szkaradne, odstające "wysepki" zajmujące 1/4 plecków, albo takie jak to chińskie cudo mniejsze, ale odstające tak, że dotykanie leżącego telefonu powoduje jego chybotanie się na wszystkie strony. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 30.04.2020 o 20:20, Matriks_1111 napisał:

U mnie również wylądował P30 Pro ale a wersji 8/256. Powiem szczerze, że od 3 dni leży w pudełku i trochę mi wstyd, ale czekałem na etui Spigena i jakoś tak zeszło :teehee:

Mam Nilkin Frosted Shield. Bardzo poprawia grip, ale nie chroni niczego poza pleckami. Czy mi się wydaje, czy telefon ma już naklejone szkło ochronne na ekran? Wyraźnie widać jego brzeg.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Czoperrr napisał:

Mam Nilkin Frosted Shield. Bardzo poprawia grip, ale nie chroni niczego poza pleckami. Czy mi się wydaje, czy telefon ma już naklejone szkło ochronne na ekran? Wyraźnie widać jego brzeg.

Telefon ma naklejoną najprostszą folię ochronną. Do tego nie chroni brzegu szkła. Polecam tego case Spigena. Muszę tylko szkło nałożyć, ale ochrona jest pełna. Całe plecy, wysokie ranty na górze i dole telefonu powodują, że kładąc go wyświetlaczem do dołu nie ma kontaktu z podłożem. No i szkło 9H też robi robotę. 

1 godzinę temu, Aleks napisał:

Iphone SE, Galaxy S10e, czy może czekać na Pixela 4a? Iphone kusi ios'em (nie miałem, chcę spróbować) i długoletnim wsparciem. S10e - ekran, nowocześniejsza konstrukcja. Problem z Samsungiem - trudno dostępny w 'normalnych' sklepach i rozsądnych pieniądzach. Jest w euro.com.pl za 2300, ale tylko stacjonarnie. 

Nie mam zdania na temat sprzętu Apple ale miałem wszystkie flagowce Samsunga od S3 do S7. Powiem tak, to co jest ich największą bolączką IMO to bateria, która słabo trzyma, szybko się rozladowuje i ten problem pojawia się w juz półrocznym telefonie. To mnie odrzuciło i dlatego zmieniłem markę. Ale może wypowie się ktoś, kto z S10 korzysta akurat, może się mylę :P

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Aleks napisał:

Iphone SE, Galaxy S10e, czy może czekać na Pixela 4a? Iphone kusi ios'em (nie miałem, chcę spróbować) i długoletnim wsparciem. S10e - ekran, nowocześniejsza konstrukcja. Problem z Samsungiem - trudno dostępny w 'normalnych' sklepach i rozsądnych pieniądzach. Jest w euro.com.pl za 2300, ale tylko stacjonarnie. 

https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s10e-review-1908.php

https://www.gsmarena.com/apple_iphone_se_2020-review-2108.php

Też rozważam wymianę XZ2C na jeden z tych modeli. Przynajmniej ograniczenie się do mniejszych telefonów mocna skraca listę kandydatów.

 

Pixel 4a ma wyjść niebawem. Podobno będzie jednak najsłabszy z tego grona, ale zawsze dlaczego nie poczekać na pierwsze recenzje? Można liczyć na dobry aparat i porządne wsparcie aktualizacjami.

S10e zdecydowanie wygrywa z SE baterią, przegrywa procesorem. Poza tym wiadomo - ekran, nowoczesny design, ale też nieco mniej kompaktowe wymiary. Patrząc na sam hardware IMO najlepszy wybór z tej listy.

SE wydaje się z kolei dobrą opcją na lata, a ciekawy jest przede wszystkim jako najlepszy w historii deal od Apple. Też kusi mnie właśnie nie jako sam sprzęt, a bardziej jak idealny moment na wypróbowanie iOS po latach z Androidem. Do tego podoba mi się tak rzadkie dzisiaj podejście - mały ekran, świetne parametry.   

 

Ogólnie - wybór bardziej czy dobry telefon z Androidem, czy też sprawdzenie / pozostanie z iOS niewielkim kosztem (jak na Apple).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
On 4/22/2020 at 8:52 AM, czeskimaster said:

Z tego co pamiętam to wszystko ponad p30 /pro nie ma wsparcia wujka Google itp. Jak się mylę to proszę poprawić.

 

p30 ma spore braki, ale można je uzupelnić. Choćby instalacja google play to jakieś kilka minut roboty. 

Mnie się niesamowicie podoba Huawei p40 pro ze względu na jeszcze lepsze video, ale cena jest z 2x większa nić p30 ; o

Odnośnik do komentarza

Gdzie kupić  Xiaomi Mi CC9 Pro premium edition? Na papierze świetny telefon tylko nigdzie w sklepie nie widzę edycji premium.

 

Dobra już wiem, namieszali z nazwami. XIAOMI MI NOTE 10 PRO 8/256GB To odpowiednik Mi CC9 pro premium edition?

Edytowane przez Ukukuki
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...