Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Mój Sharp C10 kupiony dwa lata temu za 500 zł u chińczyka ucierpiał ostatnio i ekran jest w zasadzie do wymiany, więc potrzebuję czegoś nowego.

Szukam czegoś kompaktowego, najchętniej 5,5 cala, używam głównie do przeglądania internetu, czasem spotify no i oczywistym wykorzystaniu do rozmów nie wspominam. Zależy mi na dobrej jakości ekranie, jak najlepszej baterii i w miarę płynnym działaniu. W gierki mobilne nie gram, czasem coś obejrzę jeszcze na youtube i tyle w zasadzie. Budżet najchętniej do około 1k zł.

Szukałem sam ale wszystkie nowe telefony to jakieś cegły do babskiej torebki... Ktoś ma jakieś sensowne propozycje, mile widziana możliwość wgrania softu o ile producent ma w pompce aktualizacje. Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza

Żółty odpada. Więcej pamięci nie potrzebuje, a sam ram nie to zbyt mało by wydać więcej. Tym bardziej że budżet to maks 2000. A z Aliexpress można wyrwać w tej cenie ze słuchawkami i tak chyba też zrobię. 

 

Od Chińczyków można brać faktury w ogóle? Nigdy stamtąd nie zamawiałem 

Edytowane przez Sedrak
Odnośnik do komentarza
On 8/7/2021 at 1:33 PM, Starh said:

Obecnie 1900 (bratu kupiłem za 1700 na premiere jak nie było vatu na ali jeszcze) https://pl.aliexpress.com/item/1005002741598922.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.13d5fea69W8Jup&algo_pvid=6b66a3d3-81d4-4a71-b69b-3711b9d8b1b5&algo_exp_id=6b66a3d3-81d4-4a71-b69b-3711b9d8b1b5-0 - z oficjalnego EU sklepu (gwara w PL).

 

Bardzo dobry telefon, topowa specyfikacja, świetny ekran, aparat lepszy niż w takim Iphonie X/XS, więc nie jest topowy, ale w dzień radzi sobie b.dobrze.

Po zalogowaniu się i wpisaniu adresu cena podskoczyła do 2365 zł... domyślam się, że 1900 było bez podatku VAT :(

Odnośnik do komentarza
W dniu 7.08.2021 o 14:36, Dalhi napisał:

Mój Sharp C10 kupiony dwa lata temu za 500 zł u chińczyka ucierpiał ostatnio i ekran jest w zasadzie do wymiany, więc potrzebuję czegoś nowego.

Szukam czegoś kompaktowego, najchętniej 5,5 cala, używam głównie do przeglądania internetu, czasem spotify no i oczywistym wykorzystaniu do rozmów nie wspominam. Zależy mi na dobrej jakości ekranie, jak najlepszej baterii i w miarę płynnym działaniu. W gierki mobilne nie gram, czasem coś obejrzę jeszcze na youtube i tyle w zasadzie. Budżet najchętniej do około 1k zł.

Szukałem sam ale wszystkie nowe telefony to jakieś cegły do babskiej torebki... Ktoś ma jakieś sensowne propozycje, mile widziana możliwość wgrania softu o ile producent ma w pompce aktualizacje. Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

5.5 cala w 2021:dafuq:

a41 jak jeszcze gdzies dostaniesz albo iphone se drugiej generacji.

Odnośnik do komentarza

Widziałem tego srajfona, nawet zgrabne ale sknera ze mnie i nie zapłacę tyle za telefon.

Samsungi które miałem w ręku to straszne zamulacze, nie wiem czy coś się poprawiło ostatnio ale nie spodziewam się.

Widziałem w jakimś elektromarkecie nawet zgrabnego Xiaomi Redmi Note 10 w kwocie około 1000 z dobrym ekranem i o dziwo jeszcze akceptowalnym rozmiarze. Choć wolałbym mniejsze, ale chyba nic ciekawszego nie znajdę, chyba że ktoś ma jakieś poważne uwagi co do powyższego telefonu o niestety "torebkowym rozmiarze".

Edytowane przez Dalhi
Odnośnik do komentarza

Prawie wczoraj kupiłem tego Note 10 ale sprzedawca chciał mi wcisnąć wersję 5G która jest trochę okrojona, ekran IPS zamiast Amoled i jeszcze inne pierdoły, ale w ostatniej chwili zerknąłem na pudełko i podziękowałem. 

Ja pitolę, jak bym to wyciągnął z pudełka to bym się drapał po głowie czemu ten wyświetlacz taki blady xd.

 

Edytowane przez Dalhi
Odnośnik do komentarza
1 hour ago, WisnieR said:

Weź mnie nie denerwuj. To samo miałem z TV. Kupiłem i miesiąc później w tej samej cenie mogłem mieć OLED... Nie mam ostatnio szczęścia, ale i tak z NORDa na ta chwile jestem mega zadowolony.

Odnośnik do komentarza

Bo nie mogłem trafić dobrze spasowanej sztuki, a jak już była dobrze spasowana to stabilizacja optyki była mega głośna, każdy ruch telefonem to głośny stuk.

Ogólnie s21 Ultra to telefon kompletny. Ale no albo głośna optyka, albo latające guziki, albo źle spasowana tylna klapka która albo źle wchodziła z jakiejś strony, albo wydawała dźwięki jak by coś się odklejało. Za ponad 5k to troszkę żarcik.

Realme GT. Leciutki i mały. Koniec zalet. Wyświetlacz na słońcu kupa, do tego podbija sztucznie kontrast i robi się dziwnie szary. Ochyda. Launchery inne niż stock chodzą w 24-30 klatkach, więc dlatego odpadł od razu. Zdjęcia średnio mocno. Głośniki ujdą.

Nord 2. Procek mistrzostwo świata. Nie grzeje się. Długo trzyma na baterii. Mobilny cod działa perfekcyjnie. Na snapie i procku samsunga laguje nagrzany. Ładowanie mistrzostwo świata. Niby 65W jak realme, ale ten używany ładuje się 20 min od 20 do 100,a realme używany wooooooooolno w uj. Głośniki stereo są okej, ale do samsunga przepaść. Zdjęcia, dużo lepiej niż w realme ale znowu do samsunga przepaść. Jest mały i zgrabny.

Odnośnik do komentarza
Gość Kraboburger_SpongeBoba

Witam!

Forumowicze, szukam swego rodzaju porady na temat zakupu smartfona o przekątnej ekranu co najmniej 6,8 do 7 cali. Rozwiązania technologiczne, w skrócie, jak najlepsze! Mogę wydać od 1500 do 2200 zł. 

 

P.S. Odpada Xiaomi, gdyż totalnie nie jestem z tej marki zadowolony. Myślałem nad rozwiązaniem od LG, Motorola, Samsung. 

Edytowane przez Kraboburger_SpongeBoba
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...