Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

16 hours ago, WisnieR said:

Bez przesady P30 Pro to już trochę zabytek. Ten procesor długo nie pociągnie. Z resztą szukam przeskoku na coś nowego, bo jednak te 120hz i topowy Snapdragon w POCO F3 to był odczuwalny. Wi-Fi 6 też by się przydało bo będzie niedługo standardem.

No z takimi wymaganiami będzie ciężko. P30 Pro przeżytek? Chcesz sterować rakietami, że mocy może ci zabraknąć? IMO jest to świetny telefon z topowym aparatem. Jedynie czego mu brakuje to wyświetlacz 90 albo 120HZ.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Czoperrr napisał:

No z takimi wymaganiami będzie ciężko. P30 Pro przeżytek? Chcesz sterować rakietami, że mocy może ci zabraknąć? IMO jest to świetny telefon z topowym aparatem. Jedynie czego mu brakuje to wyświetlacz 90 albo 120HZ.

 

No nie wiem Mate 10 Pro jeszcze rok temu był rakietą i w życiu bym nie myśłał o wymianie, a wystarczyła aktualizacja i przycina mi nawet klawaitura google więc nie chce się pchać w Kirina 980 za bardzo... Gdyby dało się go dorwać w okolicy 1700zł to bym brał w ciemno ale nie za 2000zł. Poza tym jak już spróbowałem 120hz to jednak chciałbym to mieć, bo jest niesamowita różnica w płynności. Coś jak 30vs60fps. Niby człowiek całe życie grał w 30fps ale trochę już za mało na obecne standardy.

Odnośnik do komentarza

@WisnieR Zwróciłeś już tego F3? Co do problemu drenażu baterii na czuwaniu, ponoć wjechał wczoraj apdejt, który to naprawia.

 

edit: A, doczytałem, że tak :lapka:
 

Sam chciałem go brać, ale jak czytam o tych zjebanych wyświetlaczach w chyba połowie egzemplarzy, to się odechciewa. Nie ma szans, że coś, co można poprawić softem. Nie wiem, jak bardzo irytująca jest taka zielona poświata w codziennym użytkowaniu, no ale na zdjęciach nie wygląda to estetycznie.

Co do odświeżania, celuj przynajmniej w 90Hz. Nie ma aż takiej różnicy w porównaniu do 120, a wrażenia nadal sztos
 

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, Czoperrr said:

Szkoda, że nie da się wsadzić do nich eneloopków :asax:

Szkoda, że baterie są schowane, a telefony klejone, zamiast wręcz przeciwnie - pozwolić na łatwą wymianę zużytej baterii albo wręcz podmienianie w ciągu dnia. No ale jakoś trzeba "zachęcić" ludzi do kupna nowego telefonu.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Frantik napisał:

@WisnieR Zwróciłeś już tego F3? Co do problemu drenażu baterii na czuwaniu, ponoć wjechał wczoraj apdejt, który to naprawia.

 

edit: A, doczytałem, że tak :lapka:
 

Sam chciałem go brać, ale jak czytam o tych zjebanych wyświetlaczach w chyba połowie egzemplarzy, to się odechciewa. Nie ma szans, że coś, co można poprawić softem. Nie wiem, jak bardzo irytująca jest taka zielona poświata w codziennym użytkowaniu, no ale na zdjęciach nie wygląda to estetycznie.

Co do odświeżania, celuj przynajmniej w 90Hz. Nie ma aż takiej różnicy w porównaniu do 120, a wrażenia nadal sztos
 

 

Ja to widzę i mnie to denerwuje, szczególnie jak się korzysta z trybu ciemnego, który de facto w każdej apcje zamiast czarnym jest szarym, a na szarym najbardziej widać ten problem. Nie wiem po co wymyślili tryb "ciemny", dzieki któremu OLEDy mogą oszczędzać energię na czarnych pikselach, tylko po to żeby wjebać tam szary kolor, więc i tak każdy pixel się pali...

 

OnePlus 8T skradł moje serce - ładuje sie do pełna w 34minuty!, ale tu też jest ogromny problem z tymi ekranami. No bez jaj, nie wróce do IPSa... Aż na serio zacząłem myśleć o P30 Pro ale szkoda mi 2 tysięcy na ten telefon :/ Trudno przemęcze się może jeszcze pół roku z Matem i zobaczymy jak się ceny będą kształtować.

Edytowane przez WisnieR
Odnośnik do komentarza

Baterie to kupa bo na razie ciężko o zaskakujace rozwiązania w magazynowaniu energii. A telefonów grubych na 1 cm za dużo chętnych nie ma. A nwet jak będzie skok jakościowy to producenci ekranów i procków szybko wykorzystają możliwości nowych baterii i wrócą do tego co akceptują klienci czyli 1-2 dni pracy na baterii kosztem większej mocy czy bajerów jak nie wiem może 240 Hz ekrany. 

Edytowane przez Ukukuki
Odnośnik do komentarza

 

21 minut temu, WisnieR napisał:

Trudno przemęcze się może jeszcze pół roku z Matem i zobaczymy jak się ceny będą kształtować.


Ja teraz czekam na Mi 11 Lite 5G. Premiera u nas jakoś w przyszłym tygodniu. Wygląda, że ma wszystko, czego potrzebuję. W dodatku ekran jest ciut mniejszy od F3 (6,5 vs 6,7"), co powinno się przełożyć na nieco lepszą ergonomię. No i cenowo również w okolicach 1500

Odnośnik do komentarza
8 minutes ago, messer88 said:

Tak spytam te nowe galaxy za 4-5k to jest normalna cena? :dynia: Ja się zatrzymałem na czasach jak nowy flagowiec nie przekraczał 2,5k. 

Standard, nowe Xiaomi też ma cene 5k. Ceny nowych konsol to teraz groszowe sprawy.

Edytowane przez Czoperrr
Odnośnik do komentarza
6 hours ago, baniek said:

Mój iPhone 5s postanowił kopnąć w kalendarz i szukam jakiegoś zamiennika, mniej więcej do tysiaka. Nie mam wygórowanych oczekiwań (patrz pierwsze zdanie), ale im głębiej szukam tym mniej wiem, jakieś propozycje dla niewymającego użytkownika?

 

iPhone 7 albo 8, ew iPhone SE pierwszej generacji ktory jest prawie identyczny jak 5s

Odnośnik do komentarza

Przesiadka z Iphona na coś z Androidem do tysiaka to może być dla Ciebie szok... Nawet z tak taniego jak 5s. Może sprawdź Poxo X3 PRO ewentualnie Poco X3 NFC. Są już trochę na rynku i nie mają takich problemów jak niedawno wypuszczony F3. Pixel 4a można kupić w niemieckim MM za 1500zł. Nie szukaj Pixeli w Polsce bo nie ma u nas ich dystrybutora więc ceny są z kosmosu - taki 4a to około 2500zł? 1000zł więcej niż w DE.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...