Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
W dniu 11.10.2021 o 15:13, Bzduras napisał:

Ostatnio wymieniałem telefon i mogę polecić Oppo Reno 5 (albo 6, ale tutaj nie znam widełek cenowych). Lekki, zgrabny i zapieprza jak królik po koksie, 8GB RAMu pomieści wszystkie otwarte zakładki w Chromie, interfejs jest jasny i przejrzysty bez wielu bajerów. Sam wziąłem wariant Z z obsługą 5G, ale nie wiem, jak to się przekłada na wymagania Twojego padre.

Wziąłem wtedy ojcu tego Oppo Reno5 5G. Zadowolony, sam potestowałem to fajnie śmiga, więc teraz też wziąłem sobie, tym bardziej, że potaniał do 1,5k. Chyba w tej cenie ciężko coś lepszego znaleźć, bo ma dobry aparat, 8 gb pamięci i ogólnie dobrze się sprawuje.

 

Podziękował za polecenie, bo tych smartfonów teraz jak nasrał :lapka:

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

I  gitara, fajnie, że się sprawuje. Koleżanka też wczoraj wzięła dla siebie (1300zł w jakimś markecie, nie wiem dokładnie w jakim - zapytam później i edytuję posta), po przesiadce z jakiegoś padlastego Huaweia z 2016 roku jest w szoku, jak może działać obecnie telefon. U mnie po tych czterech miesiącach nadal bardzo dobre wrażenia z używania, bardzo wdzięczna słuchaweczka.

 

I fakt, w segmencie średniaków jest teraz taki ogrom smartfonów, że sam research "co warto brać pod uwagę" zajął mi z dwa tygodnie. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jestem smartfonowym januszem. Obecnie jadę na jakiejś Xperii sprzed 3ch lat. Chciałem kupić Iphone'a 13. Poszedłem do sklepu i tylko zamówienia internetowe. Cena też jak zwykle wysoka bo 4 tysiaki. 

 

Zainteresował mnie realme GT master edition. Cena spoko, w necie chwalą. Warto? A może coś lepszego w tej cenie? Wychodzi ok 1400zl.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Przesiadłem się wczoraj na Motke edge 30 pro z Xiaomi mi 8. Pomimo tego, że tamten swego czasu tez byl flagowcem i wydawalało mi się że śmiga normalnie to po przesiadce zmieniam zdanie. Motka śmiga jak szatan. 120 hz to jest dla mnie faktycznie zauważalny przeskok. 12 giga ramu i 256 pojemnosci tez robi swoje.

 

Aaallleee mimo wszystko 8 letni chiniol dalej daje rade.

Odnośnik do komentarza
22 hours ago, Jakim said:

Przesiadłem się wczoraj na Motke edge 30 pro z Xiaomi mi 8. Pomimo tego, że tamten swego czasu tez byl flagowcem i wydawalało mi się że śmiga normalnie to po przesiadce zmieniam zdanie. Motka śmiga jak szatan. 120 hz to jest dla mnie faktycznie zauważalny przeskok. 12 giga ramu i 256 pojemnosci tez robi swoje.

 

Aaallleee mimo wszystko 8 letni chiniol dalej daje rade.

Dlaczego akurat ta Motorola? W tej cenie (dość wysokiej) można znaleźć coś lepszego.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
32 minuty temu, krupek napisał:

Kupowałem w tym budżecie ostatnio Oppo Reno5 Z 5G i jestem zadowolony, dobrze śmiga, aparat robi ładne zdjęcia, mogę polecić. Wcześniej wybrałem go też dla ojca i tez zadowolony.

Dodajmy, że niedawno wyszła na tę słuchawkę aktualizacja do Androida 12, jeśli komuś na nim zależy. Używam już kawałek czasu i jestem zadowolony. Boldem pogrubiłem model, który mam ja - krupek chyba też, ale nie dam głowy.

22 minuty temu, Square napisał:

W przedziale 500-700 zł znajdzie się coś wyróżniającego czy obojętne co się weźmie?

Celuj w coś z 4GB RAM, bo w tym przedziale cenowym trafisz też na modele z 3GB. Matula ciśnie na Motoroli G10, z tego co czasami biorę go do ręki coś jej poustawiać czy "naprawić" to całkiem przyjemnie działa.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Towarzyszki i towarzysze, poradźcie mi proszę jakiś telefon Szajsunga do 1800 zł max dla mojej rodzicielki. Ja radziłem jej, aby przesiadła się na Motorolę, ale ona do Szajsa jest za bardzo przyzwyczajona, choć jej stary 5-letni (nie pamiętam modelu) niemal stoi w miejscu. Odradzałem jej tę markę (Samsung), bo w swoim długim życiu nie natrafiłem jeszcze na telefon tej marki, który by już po kilku miesiącach nie zamulał jak szlag. Przepraszam...Samsung S20 Fe mojej żony po niecałych 6 miesiącach użytkowania jako tako śmiga, ale to moim zdaniem tylko kwestia czasu, kiedy zwolni.

To co, macie jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

A co pany sądzicie o Xperii 10 IV?

Na obecne czasy to kompakt, 6 cali, jest OLED, niestety tylko 60Hz. Ale jest też potężna bateria 5000mAh, która wg testów daje rewelacyjny czas pracy. 6GB RAM to tak nie beznadziejnie, choć norma jest osiem. Bardzo mi brakuje takiego telefonu, kompaktowego, z porządną bateria. Nie wiem jak w Sony obecnie wygląda wsparcie dla smartfonow z klasy średniej i to ma dla mnie znaczenie. Cena obecnie ok 2300, pewnie szybko spadnie do poziomu 1900-2000 pln

Edytowane przez dee
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...