Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm to u mnie zadnych problemów z softem na Redmi. No jedynie to ze czasem messenger nie dowozi notyfikacji jak mu się uśpi proces, ale tej appki uzywam do kontaktów z może dwiema osobami, wiec nie narzekam. Ma tez tryb kieszeni i nie odpala się ekran gdy jest w ruchu. Ja tam kupiłbym ponownie, ale to co WisnieR opisywał w swoim to poracha faktycznie.

Odnośnik do komentarza

Wymieniłem mamie starego Redmi na nowego Redmi 9 i nie mam uwag. Duży, wyraźny ekran, bateria trzyma spokojnie 2 dni przy normalnym użytkowaniu, zdjęcia poprawne, dużo pamięci (i RAM i wewnętrznej) przez co nie muli. No w tej kategorii cenowej dla kogoś kto używa telefonu do dzwonienia plus 2-3 aplikacje na krzyż (FB, Messenger i Whatsapp) to nie mam pytań.

Odnośnik do komentarza
Cytat

budżetowe chinczyki kosztuja 500zl,a nie 1500, więc można oczekiwać jakości za taką kwotę.

 

No i po to było to drugie zdanie, a skoro fuckupy nie omijają skośnych telefonów mających uchodzić za "luksusowe", to logiczne, że dotyczy to też średniej półki. Na pewno optymalizacji softu nie sprzyja napierdalanie milionem nowych modeli co kwartał i mnożenie wariantów już wypuszczonych modeli.

 

Tymczasem rest in pepperoni :(

 

https://www.gsmmaniak.pl/1216896/lg-zamyka-dzial-mobilny-koniec-smartfonow/

 

Nie wytrzymali m.in. właśnie konkurencji z chińskim taśmociągiem. Jak tak dalej pójdzie, to zostanie wybór między samsungami i chińską maszyną losującą problemy z dupy. 

Odnośnik do komentarza

Odesłałem dzis w pizdu tego POCO i szukam dalej jakiegoś telefonu. Myśle sobie dobra może OnePlus 8T. Można kupić na Ali z wysyłką z Polski za 2200 z gwarancją OP na rok niezależnie czy telefon z Chin, Rumunii czy Polski, ważne, że ich. No to sobię przeglądam... Na papierze wygląda super. Aparat trochę już stary ale dobra to nie jest telefon za 4000 żebym się aparatu czepiał. No więc sprawdzam dalej czy są jakies problemy z tym modelem, a tu kurwa pełno tematów i globalny problem z OLEDami i nierównomiernym poświetleniem oraz, uwaga, pernamentymi wypaleniami nawet po roku czasu. Wygląda na to, że Samsung który jest producentem tych ekranów, montuje w swoich telefonach tylko te, które przeszły QA, a całą resztę sprzedaje konkurencji.

 

Tak więc nie mam kompletnie żadnego pojęcia co mam kupić za telefon, bo aktualnie każdy ma jakieś problemy. Został albo iPhone, który jest zdecydowanie za drogi albo.... Samsung S20 FE 5G, ale jego cena katalogowa to 2999zł i dawno nie było żadnej promocji.

 

Z elektroniką użytkową z roku na rok będzie co raz gorzej co pokazuje rynek smartfonów, telewizorów czy audio. Kontrola jakości chyba już nie istnieje, a przez problemy z częściami sprzedaje się cokolwiek....

Odnośnik do komentarza

Może Sony Xperia? Szybko tanieją, mają w porządku aparat i zjawiskowy ekran chociaż w nietypowym formacie. Używałem dawno temu Z1 i jest super, działa do dziś, natomiast kumpel kupił ostatnio Xperia 1 i prezentuje się bardzo fajnie i jakość przez te lata nie spadła. Sam się nad nim zastanawiałem, ale padło na P30 Pro.

Edytowane przez Czoperrr
Odnośnik do komentarza

No właśnie nie chce kombinować z firmami krzakami w przypadku Samsunga, bo kij wie jak to z ich gwarancją, często w przeszłości robili problemy gdy nie miało się dowodu zakupu od legalnego źródła. W innych firmach masz IMEI i sobie możesz sprawdzić czy ma gwarancje i jak długo i nie musisz mieć żadnych paragonów w serwisie. Może, że się coś zmieniło?

 

Ale przyjrze się bo jednak iPhone 12 mini to 2999zł ale ekran jest za mały. Do tego te 64GB....

Edytowane przez WisnieR
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, WisnieR napisał:

No właśnie nie chce kombinować z firmami krzakami w przypadku Samsunga, bo kij wie jak to z ich gwarancją, często w przeszłości robili problemy gdy nie miało się dowodu zakupu od legalnego źródła. W innych firmach masz IMEI i sobie możesz sprawdzić czy ma gwarancje i jak długo i nie musisz mieć żadnych paragonów w serwisie. Może, że się coś zmieniło?

 

Ale przyjrze się bo jednak iPhone 12 mini to 2999zł ale ekran jest za mały. Do tego te 64GB....

 

A jaki budżet? Zwykły s20 FE normalnie "na legalu" teraz za 2199 zł w Euro RTV. 

Odnośnik do komentarza

Nie ma budżetu ale ostatnio obiecałem sobie, że nie wydam więcej niż 2000zł na telefon który po 2 latach i tak będę wymieniać bo to się mija z celem i spróbuje czegoś ze średniej półki z mocnym procesorem ale np. ze słabym aparatem jak Xiaomi. No niestety moja przygoda z POCO F3 trochę mnie od tego pomysłu odwodzi.

 

Zwykłego S20 FE z Exynosem to nawet kijem nie tknę niestety.

 

Ma mieć OLEDA wolnego od wad, dobre głośniki stereo i baterię na minimum 5h SoT bo tyle średnio potrzebuję w ciągu dnia miec włączony ekran. No i Snapdragon 855 w górę. Myślałem o tym OP 8T ale tu też z ekranem loteria...

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Ukukuki napisał:

S20 FE można bardzo tanio kupić nowy z fakturą od firm krzaków. Sporo nizej niż katalogowa. Ja chyba kupię iphone 12 mini albo zwykłe 12. 

Właśnie sam waham się nad mini 12, ale ostatnio czytałem o słabej baterii, która znika w oczach, masz może jakieś rozeznanie w tym temacie czy tobie to nie przeszkadza?

 

Ma ktoś pojęcie czy w dzisiejszych czasach można kupić jakiś klasyczny telefon, nie smartfon? Powoli mam już dosyć smartfonów i ich baterii która wytrzymuje 1,5 dnia, a po roku już nawet doby nie dźwignie. Kiedyś miałem Sony Ericssona W880i z którego byłem mega zadowolony, iPhone 12 mini miał być moim kolejnym wyborem ale teraz to sam już nie wiem. Wydać 3000 zł i martwić się czy wytrzyma 8 godzin w pracy czy ładować w środku nocy....

Odnośnik do komentarza
36 minut temu, Arkady napisał:

Właśnie sam waham się nad mini 12, ale ostatnio czytałem o słabej baterii, która znika w oczach, masz może jakieś rozeznanie w tym temacie czy tobie to nie przeszkadza?

 

Bateria podobna do 12, SOT niewiele mniejszy. Bardziej martwiłbym się o ekran, na dłuższą metę taki mały może być męczący. 

Odnośnik do komentarza

Korzystam z 12 mini od dnia premiery i z racji opcji dual sim wrzuciłem do niego też kartę służbową, więc dzień w dzień używam go również w robocie.

 

Ogólnie bateria nie jest taka tragiczna, bo przy trochę intensywniejszym dniu wytrzyma te 8h w pracy i np. mi po 8h pracy oraz przy słuchaniu muzyki w drodze do biura i potem do domu zostaje coś około 25% baterii (mam jakieś 20 minut drogi w jedną stronę).

Odnośnik do komentarza
2 hours ago, Arkady said:

Ma ktoś pojęcie czy w dzisiejszych czasach można kupić jakiś klasyczny telefon, nie smartfon?

Pytanie retoryczne? Można, w tym całkiem świeże modele np. Nokii.

 

2 hours ago, Arkady said:

Powoli mam już dosyć smartfonów i ich baterii która wytrzymuje 1,5 dnia, a po roku już nawet doby nie dźwignie. Kiedyś miałem Sony Ericssona W880i z którego byłem mega zadowolony, iPhone 12 mini miał być moim kolejnym wyborem ale teraz to sam już nie wiem. Wydać 3000 zł i martwić się czy wytrzyma 8 godzin w pracy czy ładować w środku nocy....

Niby tak, z drugiej strony w pracy biurowej nie ma problemu z ładowaniem, w samochodzie nie ma problemu z ładowaniem, w podróży można mieć w plecaku power bank... Mój telefon ma już mocno zrypaną baterię po 3 latach, ale w samochodzie jest bez przerwy podpięty i nawet bez ładowania w biurze wytrzymuje mi do wyjścia z pracy i ponownego ładowania w aucie.

Odnośnik do komentarza

Pytanie jak najbardziej poważne, wypadłem całkowicie z obiegu takich telefonów, a pomyślałem, ze na forum zajdzie się ktoś z taką wiedzą. Wiedziałem o tych Nokiach, ale myślałem ze to jakieś odnawiane lub co gorsza typowa chińszczyzna z częściowym menu po polsku:)

 

Pomysły z ładowaniem odpadają, w pracy „oficjalnie” nie można używać komórek, power bank? Odpada kiedy widziałem gościa na ulicy który w tylnej kieszeni spodni trzymał telefon, a w drugiej power bank i były połączone kabelkiem, no dla mnie to już... przesada heh

 

No nic, dzięki za odpowiedzi, przemyśle temat i zdecyduje.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.