Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio wymieniałem telefon i mogę polecić Oppo Reno 5 (albo 6, ale tutaj nie znam widełek cenowych). Lekki, zgrabny i zapieprza jak królik po koksie, 8GB RAMu pomieści wszystkie otwarte zakładki w Chromie, interfejs jest jasny i przejrzysty bez wielu bajerów. Sam wziąłem wariant Z z obsługą 5G, ale nie wiem, jak to się przekłada na wymagania Twojego padre.

 

Druga połówka wzięła Realme 8 Pro i w sumie to są dwie te same słuchawki różniące się aparatem i brakiem 5G w tym modelu, więc również polecam.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

OnePlus Nord2. Kupiłem za 1899 zł i w tej cenie idealny telefon. Jedyne minusy to czytnik linii papilarnych w ekranie oraz wibracja, a tak to bardzo szybki, prosty UI i dobry aparat. Do tego ładowarka, która ładuje telefon w 30 minut, a on sam trzyma cały dzień katowania albo półtora dnia lekkiego użytkowania. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
56 minut temu, messer88 napisał:

najlepszy chyba taki z boku zintegrowany z on/off

Miałem wcześniej na pleckach i jest to dla mnie najlepsze rozwiązanie, teraz mam właśnie na boku z włącznikiem i mnie wkurwia to rozwiązanie. Co do tel to ja mam POCO X3 PRO 8/256 i jestem zadowolony, 120Hz ekran też robi choć to nie jest amoled

Odnośnik do komentarza

Jeszcze niedawno polecałbym Huawei P30 Pro, którego mam bo wydaje się być telefonem prawie kompletnym (ekran 60HZ może komuś przeszkadzać), ale brak aktualizacji zabił ten nie tak stary przecież telefon. Aktualizacje zabezpieczeń pojawiają się rzadko, a aktualizacje systemu nie pojawiają się i nie pojawią już w ogóle. Telefon wciąż jest na Android 10 i nowego nie dostanie, kiedy na rynku pojawił się już Android 12. Ban Huawei zabił tą markę niestety i trochę żałuję, że kupiłem w zeszłym roku zamiast OnePlusa.

Odnośnik do komentarza

W Neonecie mają/ mieli promocje, że za każde wydane 500zł dawali 50zł do wykorzystania w sklepie. W sobotę S20 FE ze snapem za 2k kupiłem*( w innych za 2,2k)+ torba fajnych dupereli jak np. retro vibe kubek z Cyberpunka <3 

Kolega też się załapał, ale on wziął dodatkowo słuchawki it.p

 

A telefonik jest całkiem spoko, ma fajny ekran, głośniki i aparaty dają radę. Jedyny minus na ten moment to bateria - nie jest zła, ale liczyłem na więcej. A korzystam w trybie 60Hz, więc...

 

* Czyli i tak wydałem 2200, lecz za 200 mogłem dobrać gadżety, karty pamięci, pendrive itp.

Edytowane przez vAHeR
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Według plotek w marcu pojawi się kolejne SE. Z drugiej strony teraz można wyrwać aktualny model w niezłej cenie.

 

Zależy czego oczekujesz. W SE najsłabsza jest bateria. No i ekran jest nieduży i słaby do oglądania filmików czy grania, ale wiadomo, że nie o to w tym telefonie chodzi, a dzięki temu, telefon mieści się w kieszeni i obsługuje jedną ręką. Za to samo działanie - rewelacja. Wszystko płynnie, sprawnie, nic nie muli, nie przycina i pewnie tak będzie jeszcze długo. Sam po pół roku jestem w pełni usatysfakcjonowany.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Czyli powinieneś bardzo poważnie rozważyć. Obczaj sobie jakieś testy aparatu. Sam nie jestem fotografem, jak robię zdjęcia przy dobrym świetle to wychodzą i tyle mi wystarczy.

 

Patrząc na parametry oraz jak Apple wspiera telefony, można pewnie będzie SE używać spokojnie ze 4 lata od teraz, z ewentualnie wymianą baterii w połowie.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Redmi 10 to podobno straszy szrot i jest gorszy od poprzedniego modelu. W tych budżetowych polecam wersję Pro brać albo Realmy ( tylko tutaj nie pamiętam modelu) 

Wiem, że to trochę ponad budżet, ale polecam Nord 2. Kosztuje 1900, a spełnia bez problemu wszystkie Twoje wymogi, a jeśli Ci zależy na naprawdę dobrym aparacie to jest teraz promocja na Samsung Galaxy S20 FE, ale to już 2200...

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, krupek napisał:

Co ciekawego teraz warto wziąć pod uwagę za ok. 1k-1,5k? Może być też tańszy, albo droższy, jeśli warto. Widzę, że jakiś Redmi Note 10 w tej cenie popularny, dobre to je? Myślę też od dłuższego czasu, czy nie dopłacić do Iphona SE, ale to już w sumie roczny telefon, wiec nie wiem.

Nadal polecam to, co ostatnio dla Pana Padre:

Cytat

Ostatnio wymieniałem telefon i mogę polecić Oppo Reno 5 (albo 6, ale tutaj nie znam widełek cenowych). Lekki, zgrabny i zapieprza jak królik po koksie, 8GB RAMu pomieści wszystkie otwarte zakładki w Chromie, interfejs jest jasny i przejrzysty bez wielu bajerów. Sam wziąłem wariant Z z obsługą 5G, ale nie wiem, jak to się przekłada na wymagania Twojego padre.

 

Druga połówka wzięła Realme 8 Pro i w sumie to są dwie te same słuchawki różniące się aparatem i brakiem 5G w tym modelu, więc również polecam.

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
11 hours ago, krupek said:

Generalnie, do grania, czy filmów nie używam, ma działać sprawnie, nie mulić, robić przyzwoite zdjęcia i kilka razy przydać się nawigacji na jakichś wędrówkach.

SE do nawigacji się nie nadaje, nic na ekranie nie będziesz widział. Jest po prostu za mały.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
15 minut temu, messer88 napisał:

A tak w sumie to @krupek co ile zmieniasz telefon? Bo jak parę lat to lepiej dołożyć i brać coś nowego w miarę z długim wsparciem. 

 

Najchętniej to w ogóle bym nie zmieniał długo. Mam teraz już 4-letniego Honora 7x i już czasami mnie denerwuje jak muli, albo bluetooth nie chce się łączyć z Garminem, albo zwiesza się przy Android Auto.

Odnośnik do komentarza

4,7 to mały do nawigacji? Ludzie to widzę szybko stają się wygodni ;)

4 lata jechałem na pierwszym SE z ekranem 4 cale i mógłbym jechać dalej bo wsparcie jak i działanie torpeda, nawigacja, youtube, wszystko co potrzeba. bez żadnych zgrzytów. SE 2020 i tak bym nie brał, stary leciwy już wygląd, słaba bateria, taki sobie ten telefon.

Edytowane przez Moldar
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...