Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 22.04.2021 o 15:50, baniek napisał:

Mój iPhone 5s postanowił kopnąć w kalendarz i szukam jakiegoś zamiennika, mniej więcej do tysiaka. Nie mam wygórowanych oczekiwań (patrz pierwsze zdanie), ale im głębiej szukam tym mniej wiem, jakieś propozycje dla niewymającego użytkownika?

Ja bym się za jakąś Motką rozejrzał. W tych pieniądzorach co podajesz ciężko o coś równie dobrego, a "Szyją mi" jakoś nie ufam. Od ponad trzech lat użytkuję Motorolę G6 Plus i nawet pół złego słowa nie mogę o tym telefonie powiedzieć. Super wytrzymały, płynny nawet dzisiaj, z rewelacyjnym systemem gestów, które cholernie się przydają i są naprawdę praktyczne, choć z razu wcale tak nie sądziłem. Np szybkie dwukrotne  potrząśnięcie telefonem powoduje włączenie latarki, dwukrotne obrócenie wzdłuż  dłuższej osi - włączenie aparatu fotograficznego i inne. Nic nie trzeszczy, nie muli, no petarda po prostu. Jestem z niego zadowolony tak bardzo, że doprawdy nie wiem kiedy zacznę rozglądać się za następcą, ale kiedy nadejdzie ta wiekopomna chwila to oferta Motoroli będzie zawsze moim pierwszym wyborem.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, dee napisał:

Tak w ogole Motka to tez teraz chinczyk, bo włascicielem smartfonowej gałęzi marki jest Lenovo

Zgadza się, nie mniej jednak jestem zdumiony wysoką jakością tych telefonów. Wiadomo jakie konotacje niesie ze sobą słowo "chińszczyzna".

Odnośnik do komentarza
W dniu 29.04.2021 o 11:15, Czezare napisał:

Zgadza się, nie mniej jednak jestem zdumiony wysoką jakością tych telefonów. Wiadomo jakie konotacje niesie ze sobą słowo "chińszczyzna".

W dniu 29.04.2021 o 12:28, dee napisał:

Mój One Zoom to też mega pozytywne zaskoczenie:banderas:

Mam półtora roku Moto One Action i nie ma żadnych problemów - nadal śmiga elegancko bez zawieszek, w tym roku ma jeszcze wlecieć aktualizacja do Androida 11. Aparat przy zdjęciach po zmroku posysa, ale kamerka obrócona o 90* to sztosik, szkoda że nie zrobili kolejnego modelu z tym ficzerem. Telefon upadł mi niezliczoną ilość razy, bo se nią świecę przy robotach domowych i przy grzebaniu w aucie, a w dodatku gapa jestem i czasem wylatuje mi z przedniej kieszeni w kurtce (na wysokości serca). Wszystko działa prima sort, tylko zawsze trzymam ją w kondomie i mam naklejone szkło hartowane, bez tego byłby już elektrośmieć. Za jakiś rok planowałem zmienić telefon i łyknąć Pixela, ale chyba jednak postawię na G100. Muszę ją najpierw obmacać gdzieś w elektromarkecie i sprawdzić, czy nie jest za duża.

 

 

Odnośnik do komentarza
41 minut temu, Czezare napisał:

Bracia i siostry, krótka piłeczka: Samsung Galaxy S20 FE czy Samsung Galaxy A72? Małżonka się zastanawia, bo jej dychawiczny Galaxy S6 powoli odchodzi w niebyt...

 

Różnice będą homeopatyczne. Miej na uwadze, że A72 jest ciut większy i cięższy, a poza tym to niemal te same bebechy. S20 FE będzie robił odrobinę lepsze zdjęcia, ale nadal miewa problemy z dotykiem, których aż tyle w A72 póki co nie zaobserwowano. Brałbym albo tańszy, albo ten, który jej lepiej w dłoniach leży.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Jakby ktoś szukał dobrego taniego telefonu to jest promocja na S20 FE 4G ze Snapdragonem 865 - nowe wersje. Aktualnie w MM 2229zł ale jest promocja Samsunga i dają 400zł rabatu na S20 FE jak oddasz stary telefon. Za LG G4 dali mi 400zł rabatu i 32zł za sam telefon. Wyszedł mnie 1850zł do tego brany na FV więc dałem realnie 1500zł. Jest tylko jeden warunek - telefon musi mieć ładowarkę, kabel i oryginalne opakowanie. W tej cenie bomba! Sam telefon na razie super i jestem pozytywnie zaskoczony UI. Mnóstwo opcji konfiguracji praktycznie każdego elementu.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Ten S20 FE ma swoje wady i nigdy bym nie dał za niego premierowej ceny (chyba nawe 3299zł za 5G) ale teraz gdy w wersji 4G jest Snapdragon i można na promocji go ustrzelić za 1899zł to jest bardzo mocnym zawodnikiem w cenie do 2000zł. Są drobne mankamenty które pokazują ewidentne cięcia kosztów jak:

- brak podstawowego case'a w zestawie

- ładowarka jest ale zwykła 15W, gdzie telefon obsługuje 22W, więc trzeba ją sobie dokupić

- brak czujnika zbliżeniowego - to jest dla mnie największa wada średniopółkowych telefonów i co raz więcej ich niestety nie ma

- no i ten Samsungowy AMOLED i jego domyślne naysycienie kolorów w trybie żywym, gdzie w czerwony wpada lekko pomarańcz, musze poszukać ustawień RGB do kalibracji, w Huwawei jednak OLED oddawał o wiele lepiej kolory

- czytnik w ekranie, chyba jeszcze nie spotkałem takiego, który by działał tak dobrze jak zewnętrzny czytnik

 

Sam telefon jest mega szybki, ma czyste stereo ale brakuje trochę niskich tonów (o ile w telefonie można to nazwać niskimi tonami ale coś tam jest) w stosunku do Huwaei, aparat to jest magia, wydaje mi się nawet, że robi lepsze zdjęcia niż IPhone 12 mini (według porównań plansz testowych GSM Arena), możliwość customizacji jest bardzo duża.

 

Jak ktoś myśli nad wymianą to śpieszyć się póki jest ta promocja bo schodzą dość szybko i w niektórych miastach już nie mają ich w MM.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, WisnieR napisał:

Ten S20 FE ma swoje wady i nigdy bym nie dał za niego premierowej ceny (chyba nawe 3299zł za 5G) ale teraz gdy w wersji 4G jest Snapdragon i można na promocji go ustrzelić za 1899zł to jest bardzo mocnym zawodnikiem w cenie do 2000zł. Są drobne mankamenty które pokazują ewidentne cięcia kosztów jak:

- brak podstawowego case'a w zestawie

- ładowarka jest ale zwykła 15W, gdzie telefon obsługuje 22W, więc trzeba ją sobie dokupić

- brak czujnika zbliżeniowego - to jest dla mnie największa wada średniopółkowych telefonów i co raz więcej ich niestety nie ma

- no i ten Samsungowy AMOLED i jego domyślne naysycienie kolorów w trybie żywym, gdzie w czerwony wpada lekko pomarańcz, musze poszukać ustawień RGB do kalibracji, w Huwawei jednak OLED oddawał o wiele lepiej kolory

- czytnik w ekranie, chyba jeszcze nie spotkałem takiego, który by działał tak dobrze jak zewnętrzny czytnik

 

Sam telefon jest mega szybki, ma czyste stereo ale brakuje trochę niskich tonów (o ile w telefonie można to nazwać niskimi tonami ale coś tam jest) w stosunku do Huwaei, aparat to jest magia, wydaje mi się nawet, że robi lepsze zdjęcia niż IPhone 12 mini (według porównań plansz testowych GSM Arena), możliwość customizacji jest bardzo duża.

 

Jak ktoś myśli nad wymianą to śpieszyć się póki jest ta promocja bo schodzą dość szybko i w niektórych miastach już nie mają ich w MM.

 

Bardzo dobre podsumowanie. 

 

Do wad dodałbym jeszcze:

- problemy z multitouchem, 

- okazjonalne wariowanie jasności ekranu (np. w jasnym świetle potrafi się sam ściemnić do połowy), 

- nie znikające powiadomienia (coś przesunę w prawo na belce a zaraz znów się pojawia od nowa). 

 

Mimo wad jednak cały czas jest rozwijany, ma częste aktualizacje, robi świetne zdjęcia i jest mega szybki. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, WisnieR napisał:

Są drobne mankamenty które pokazują ewidentne cięcia kosztów jak:

- brak podstawowego case'a w zestawie

- ładowarka jest ale zwykła 15W, gdzie telefon obsługuje 22W, więc trzeba ją sobie dokupić

 

chyba i tak nie ma na co narzekać jak jabłko daje tylko kabel do ładowarki w pudełku xd 

Odnośnik do komentarza
35 minut temu, messer88 napisał:

 

chyba i tak nie ma na co narzekać jak jabłko daje tylko kabel do ładowarki w pudełku xd 

 

Jak się porównywać to tylko w górę nie dół. To jest usprawiedliwanie oczywstych wad tym, że inny mają przeciez gorzej.

 

A Xiaomi dodaje to swoich tanich telefonów ładowarki 60W....

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...