Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Do 6 cali to nie wróże powodzenia w szukaniu

"Przyzwoity" aparat obecnie ma każdy sprzęt nawet z niskiej półki.

Jeśli odrzucisz wymóg max 6 cali to spokojnie wyrwiesz coś z oferty Motoroli. Mają praktycznie czystego Androida, co w średnio-niskiej półce cenowej jest moim zdaniem przewagą nad chinczykami ze swoimi nie zawsze dobrze zoptymalizowanymi nakładkami.

Edytowane przez dee
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Miałem motkę One, teraz używa mama. Po ponad 3 latach nadal jest wydajna, rozdzielczość mimo HD+ nie boli w oczy. Za to aparat zawsze miała dość średni, tj. fotki słabo ostre, przymglone.

 

Personalnie nadal jestem zadowolony z Redmi Note 9, tylko tu akurat coś koło 6.5". Można wyrwać wersję nie "Note" za grosze. Wsparcie mam na ten moment do Androida 11. Zdjęcia bardzo ładne, akurat trzaskam dużo do rodzinnego albumu i są bardzo wyraźne.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...
  • 2 tygodnie później...

Moje Redmi Note 7, a w zasadzie jego bateria, powoli kończy swój żywot. Z racji obowiązków zawodowych, bardzo dużym plusem tego telefonu była dla mnie możliwość nagrywania rozmów telefonicznych. Z tego co słyszałem, w nowszych modelach już ta opcja zniknęła :( Czy to prawda? Jeśli tak, to czy jesteście w stanie polecić jakiś inny model telefonu, który posiada wgraną taką funkcję? 

Odnośnik do komentarza

Ja chwilę temu złapałem promocje na Pepperku na Oppo Reno6 5G za 1099zl. Przesiadka ze starego Redmi Note5, no i różnica ogromna. W tej cenie lux, 8gb ramu, 128gb pamięci, ekran amoled 90hz, szybkie ładowanie, w zestawie etui, szkiełko od razu nałożone na ekran, słuchawki, wykonanie telefonu bardzo dobre.

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, WisnieR napisał:

S20 FE, A53. Chociaż cena A53 to żart.

S20 FE spoko, ale chyba ponad 2 tys. zł?

 

13 godzin temu, dee napisał:

Motorola Edge 30 Neo zbiera dobre recnezje

Nad tą Motką się zastanawiam. Kiedyś miałem Moto X Play i dobrze wspominam. 

 

 

A co sądzicie o Realme 9 Pro+? Z recenzji, testów podobno świetny aparat jak na tą półkę cenową.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

wracam do tematu, bo aktualny redmi note 9 chodzi jakby miał vistę zainstalowaną, budżet do 1k, ma przede wszystkim płynnie działać, fajnie gdyby aparat nie uruchamiał się 10 sekund i robił w miarę ok zdjęcia. Po lekturze tematu wyszło, że albo Motorola moto g71 (goły android, bez guwnianych nakładek systemowych), albo Realme 8, ale ten już trochę śmierdzi xiaomi. Ewentualnie jakiś samsung w tych piniondzach?

Odnośnik do komentarza
wracam do tematu, bo aktualny redmi note 9 chodzi jakby miał vistę zainstalowaną, budżet do 1k, ma przede wszystkim płynnie działać, fajnie gdyby aparat nie uruchamiał się 10 sekund i robił w miarę ok zdjęcia. Po lekturze tematu wyszło, że albo Motorola moto g71 (goły android, bez guwnianych nakładek systemowych), albo Realme 8, ale ten już trochę śmierdzi xiaomi. Ewentualnie jakiś samsung w tych piniondzach?
Bierz Motę. Aparat włączasz gestem (dwukrotnie szybko obracasz telefon wzdłuż osi) i po dwóch sekundach cykasz fotkę.
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 11.12.2022 o 15:47, drozdu7 napisał:

Pany już dawno nie zmieniałem telefonu i szukam czegoś do ok. 1300 zł. 

Na co zwracać uwagę? Aparat nie jest priorytetem bo zdjęć mało robię. Ekran amoled? 5G?

Dzieki z góry za pomoc 

Nie wiem jakie modele w zadanej przez Ciebie cenie ma obecnie Motorola, ale ja zawsze i nieodmiennie będę polecał fony tej marki. Mój 4,5 letni wówczas średniak Moto G6 Plus chodzi dziś i działa jakbym go kupił wczoraj. Dzieje się tak między innymi dlatego, że Mota daje niemal czystego Andka, więc nic nie dropi i nie zamula jak w fonach konkurencji po jakimś czasie użytkowania. Jeśli chodzi o gierki to nawet w Diabolo mogę grać, choć defaultowo dla tego modelu gra jest niedostępna.

Polecam z czystym jak woda demineralizowana sumieniem.

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Co prawda po tygodniu używania za dużo się nie wypowiem, ale po lekturze internetu i waszych poradach wziąłem motkę g71  i jest ok, te motogesty super sprawa, szczególnie uruchamianie aparatu kiedy szybko trzeba fotkę zrobić :lapka: Głównym kryterium było to co kolega wyżej napisał, zobaczymy za jakiś czas jak z wydajnością.

Odnośnik do komentarza
Co prawda po tygodniu używania za dużo się nie wypowiem, ale po lekturze internetu i waszych poradach wziąłem motkę g71  i jest ok, te motogesty super sprawa, szczególnie uruchamianie aparatu kiedy szybko trzeba fotkę zrobić :lapka: Głównym kryterium było to co kolega wyżej napisał, zobaczymy za jakiś czas jak z wydajnością.
Zayebiste i użyteczne jest też dwukrotne szybkie potrząśnięcie fonem celem włączenia latarki. Wydajność? Niech Cię o to głowa nie boli
Odnośnik do komentarza

Może ktoś mnie poratuje dobrą radą, ja użytkownik Ajfonów kompletnie nie siedzę w temacie i nie znam się na tym co teraz jest dobre:(

 

Szukam fona pod choinkę dla żony, obecnie używma Xiaomi 9 SE, i sumie była zawsze z niego zadowolona.

 

Co powinien mieć telefon? Robić fajne zdjęcia i być w miarę żywotni w kwestii baterii.

 

To co mi wpadło w oko to:

 

Realme GT2 PRO 12

Realme GT Master Edition

Xiaomi 12

 

Ktoś coś powie ciekawego?:) Samsungi odpadają.

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.