Skocz do zawartości

Jaką grę wybrać?


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

Z Dragon's Dogma nie miałem za dużo do czynienia, tak samo jak sama gra nie ma za dużo wspólnego z Soulsami. Na pierwszy rzut oka to jest jakiś action RPG ew. hack and slash z perspektywy trzeciej osoby. Demon's i Dark Souls to inna bajka trochę, bo gra stawia raczej na Twoje umiejętności niż na statystyki i wykręcone skille. A czym się różnią między sobą? Demon's było pierwsze i jest tylko na PS3, kiedy to Dark jest na PS360 i PC. W Demon's Souls magia i łuki mają trochę więcej do powiedzenia (niektórzy wręcz mówią, że są OP), masz jeden hub z którego wybierasz lokację do jakiej się wybierzesz i po prostu ją przechodzisz. Dark Souls wyszło później, więc prócz tego, że jest więcej wszystkiego (bronie, przeciwnicy), to świat jest jakby jeden cały i po drodze masz ogniska, przy których odpoczywasz, levelujesz i ich użycie powoduje, że znowu spawnują się przeciwnicy. Zmieniono kilka mechanik w grze jak np. online, zamiast world tendency jest poise jeśli dobrze mówię, masz ograniczoną liczbę estusów które odnawiasz przy ogdnisku zamiast trawy, którą można farmić (przedmioty leczące). Jest jeszcze humanity, które działa inaczej w każdej z tych części.

 

To tak naprędce, bo w obu tych grach jestem n00bem i na forum jest kilkadziesiąt osób mogących Ci dłuuuuuugą listę bullet pointów z dokładnymi różnicami wypisać.

 

Najlepsze prawdopodobnie jest Dark Souls bo jest najnowsze. Zagrać powinieneś w Demon's i Dark Souls.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

O, teraz ja mam pytanie. Czy są jakieś gry tylko PSN, które polecacie? Wiecie, takie tanie popierdółki typu Super Stardust, bo czasami mam ochotę na szybką niezobowiązują szpilę w coś małego, ale nic takiego jeszcze nie mam.

Odnośnik do komentarza

SSHD, Dead Nations, Flower, MotorStorm RC, rózne PixelJunki, Shatter i inFamous 2 Festiwal Krwi jeśli grałeś w dwójkę. Z tego co widziałem to WHD masz a we wszelkie Limb'a i inne Machinarium etc to pewnie grałeś na PC/X360 :) To tak na szybko z tego co grałem :)

Nie polecam Jurney - imo stosunek ceny do zawartości nieadekwatny.

Osobiście podobał mi się jeszcze Unfinished Swan ale że miałem go za free to inaczej na niego patrzę :)

Odnośnik do komentarza

pany zastanawiam sie nad combo Risen 2 i Kingdoms of Amalur, bo pewnie mozna w to dluzej pograc, ale mam pytanko czy w tych grach jest w miare wciagajaca fabula i ciekawe zadania ? bo czytalem rózne opinie. nie oczekuje wielkich fajerwerków tylko solidnej przygody. thx

W amalura grałem około 100h. Nie nudziłem się ani przez chwilkę ale fabuła jest tam żadna. Natomiast system walki, rozwój postaci, różnorodność klas oraz świata - miodzio. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...