Skocz do zawartości

Jaki laptop ?


psx18

Rekomendowane odpowiedzi

 

Dobrze, orzeszek chcialby maca ale ma kule u nogi w postaci prlowiskich apek do obslugi kasy fiskalnej i programu nfz ktore dzilaja poprawnie tylko na windows millenium.

Nie lepiej rozwiazac ten problem uruchamiajac na OSX maszyne wirtualna? Miałbyś okienko na pulpicie z windowsem w środku i byś mógł sobie drukować paragony i oszukiwać nfz do woli?

 

Lub ewentualnie jak stary dziado-bidok, miec OSX i Win10 przez boot camp.

 

w ispotach kasy fiskalne obslugiwane sa na windzie postawionej w parallelsie. na mbp13 z 2015 roku win7 + osx dzialaja bez problemu w tym samym czasie

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Prosze o pomoc w wyborze laptopa, a raczej procesora w tym laptopie. Moj obecny HP z i3-2330M, 8 GB RAM i karta Intel HD 3000 niestety dokonal zywota, Potrzebuje czegos na podobnym poziomie wydajnosci, lub oczywiscie lepszego, ale bez bezsensownego przeplacania.  Laptop tylko i wylacznie do przegladania netu, Office i tym podobne zastosowania. Z gier jedynie Europa Universalis i Football Manager, wiec karta graficzna nie ma chyba wiekszego znaczenia?

Pogubilem sie juz kompletnie w oznaczeniach procesorów, stad moja prosba o porade,czy zostac przy Intelu, czy moze zainteresowac sie ktoryms z procesorow AMD?Ktorych modeli absolutnie unikac?

Kazda pomoc i porada beda dla mnie nieocenione.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

nie ogarniam.

https://www.morele.net/laptop-lenovo-ideapad-300-80qh00b6pb-1010536/

ten ma lepsze bebechy od tego co wrzuciłeś i jest 300zł tańszy

 

a już widzę. ten co wrzuciłem ma 8gb tam ale windy nie ma. Jak umiesz zainstalować winde (no to nie jest nic trudnego) to bierz tego.

 

dla mnie tez bez sensu 17' bez full hd ale jak mus to mus

Edytowane przez Orzeszek
Odnośnik do komentarza

Pytanie. Kupiłem laptopa w sklepie internetowym i już na stracie jest niesprawny (karta sieciowa potrafi zniknąć, pojawia się czasami 'fan error' przy starcie. Mogę odstąpić od umowy natychmiast czy muszę przechodzic przez procedurę reklamacyjną?

 

 

Możesz odstąpić od umowy zawartej na odległość w terminie 14 dni od daty doręczenia kupionej rzeczy. Sklep pewnie nawet w mailu/w pudełku załączył wzór takiego formularza. Jeżeli nie:

 

http://www.federacja-konsumentow.org.pl/n,45,865,12,1,wzor-oswiadczenia-o-odstapieniu-od-umowy-zawartej-na-odleglosc.html

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

na codzień mam dostęp do yogi 900 - nie jest źle, ale kąty widzenia na takim sprzęcie (4 koła) to jakiś kryminał. ogólnie te kolory jakieś takie na nim słabe, no ale powoli przyzwyczajam się do tego, że to normalka w laptopach windowsowych. może też jestem przewrażliwiony, bo w recenzjach ekran chwalą xd

 

pomijając ekran, a raczej moje osobiste upodobania, to sprzęt całkiem fajny. gładzik niezły, klawiatura dobra, wnętrze wyłożone przyjemną, gumowaną teksturą (nie wiem jak w y700). używanie tego w trybie tabletu z klawiaturą odwróconą całkowicie plecami do ekranu to moim zdaniem patologia, bo raz, że jest to za ciężkie, a dwa, że trzyma się to dziwnie przez proporcje ekranu. natomiast złożenie tego w piramidę i opieranie na brzuchu jest jak najbardziej w porządku, sam pożyczając yogę (gdy nie chce mi się iść do drugiego pokoju po macbooka) używam jej w ten właśnie sposób, używając dotyku, który ekran łapie bardzo dobrze.

 

ta 700 w odróżnieniu od 900 nie ma bransolety, a 2 zawiasy i powiem ci szczerze, że o nie bałbym się najbardziej. dziewczyna myślała nad y700, ale jak spojrzeliśmy w sklepie na te dwa piz,dowate zawiasy, a obok stała kozak gurwa y900 z BRANSOLETĄ, to jednak przeszło jej myślenie o y700. wyglądają na bardzo podatne na uszkodzenia.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...