Skocz do zawartości

Sezon 4 (możliwe spoilery)


ogqozo

Rekomendowane odpowiedzi

Aha. Są odpowiedzi. Nadal nie wiadomo wszystkiego, ale dziwaczne zdarzenia na wyspie zaczynają się układać w jedną całość.

Odpowiedzi na co? Obejrzałem ten odcinek i nadal nie wiem na jakie pytania postawione przez wcześniejsze odcinki The Constant odpowiada.

 

M.in zamiary Black Rock, wiemy więcej o całej sprawie z zmieniame czasie choć tu tak naprawdę na pierwszy rzut oka wszystko się pogmatwało. Trzeba obejrzęc epizod kilka razy i skojarzyć kilka faktów.

Czemu tylko Des stracił pamięć od 96' a inni typu Locke czy Eko nie? Bo to on został napromieniowany najbardziej, był najbliżej kluczyka a po wybuchu jak wiemy został goły a łysy z ubraniami.

Odnośnik do komentarza
Aha. Są odpowiedzi. Nadal nie wiadomo wszystkiego, ale dziwaczne zdarzenia na wyspie zaczynają się układać w jedną całość.

Odpowiedzi na co? Obejrzałem ten odcinek i nadal nie wiem na jakie pytania postawione przez wcześniejsze odcinki The Constant odpowiada.

 

M.in zamiary Black Rock, wiemy więcej o całej sprawie z zmieniame czasie choć tu tak naprawdę na pierwszy rzut oka wszystko się pogmatwało. Trzeba obejrzęc

Zamiary to nic w porównaniu z tym jak do cholery ten statek sie znalazł na środku wyspy, a i kwestia "podróży" świadomości w czasie tylko wszystko bardziej skomplikowała. Nie ma tutaj ŻADNYCH wyjaśnień. Smaka mi tylko narobiliście! xD

Odnośnik do komentarza

co wyjasnia? to skąd Des wiedział o tym, ze Hobbit umrze. Przez te skoki świadomości.

 

 

No i tajemnicza chorob, ktora wybila załoge tej starej z Francji

 

Czemu tylko Des stracił pamięć od 96' a inni typu Locke czy Eko nie? Bo to on został napromieniowany najbardziej, był najbliżej kluczyka a po wybuchu jak wiemy został goły a łysy z ubraniami.

Eko nie zyje więc sie tego nie dowiemy czy straci pamięć, a na reszte trzeba czekać na do ff Locka. No chyba, że te zaniki pamięci mają coś wspolnego z napromieniowaniem oraz przekroczeniem 'granic' wyspy, bo z całej 3 tylko Des ją opuszczał

Odnośnik do komentarza

Ktoś wyżej pisał, że już wiadomo skąd się wziął Black Rock w środku wyspy, ze to przez to, że odbył podróż w czasie.Otóż guzik prawda, bo w całym odcinku była mowa o podrózowaniu w czasie, lecz tylko i wyłącznie świadomości.Desmond nie podróżował w czasie ciałem, lecz umysłem.

 

Możemy natomiast przypuszczać do czego służyły szczepionki Kelvina.Używał ich ponieważ był narażony na długotrwałe działanie pola elektromagnetycznego.

Odnośnik do komentarza
Ktoś wyżej pisał, że już wiadomo skąd się wziął Black Rock w środku wyspy, ze to przez to, że odbył podróż w czasie.Otóż guzik prawda, bo w całym odcinku była mowa o podrózowaniu w czasie, lecz tylko i wyłącznie świadomości.Desmond nie podróżował w czasie ciałem, lecz umysłem.

Szkielet miśka Dharmy na pustyni to też pozostałości po jego świadomości? :) Ten serial ma za dużo tajemnic- człowiek się już gubi :P

Odnośnik do komentarza

Spokojnie. Już mówiłem, że widać, iż ta czwórka przybyła na wyspę, aby dać odpowiedzi. Jeśli chodzi o miśki polarne i statuę, to wiadomo, że tą sprawę wyjaśni Charlotte. Jeśli chodzi o duchy, o ojca Jacka, Jacoba, to tutaj trzeba poczekać, aż coś powie Miles. Ale na razie był odcinek z Danielem Faradayem i dowiedzieliśmy się sporo o zjawisku magnetycznym.

 

Jak dobrze widać, żadni rozbitkowie lotu Oceanic 815 nie cierpią na przeskoki świadomości. Dlaczego? Być może ma to coś wspólnego z faktem, że samolot rozbił się w momencie, kiedy w "magnetycznym" bunkrze była awaria systemu. Ale myślę, że nie ma czego się doszukiwać - Daniel powiedział, że choroba przebiega różnie w zależności od osoby. Tak samo, jak jedna osoba wyjdzie na dwór bez czapki i się przeziębi, a inna nie - po prostu niektórych to łatwiej łapie, a innych nie.

 

Pewnie, że niektórych takie wyjaśnienie może nie zadowalać. "Na wyspie są dziwne zjawiska magnetyczne, wobec czego jedni przenoszą się w czasie, inni nie, i nigdy nie wiadomo, jaki będzie przeskok czasowy". W sumie to mało konkretne. Ale mi to wystarcza. Tak samo jak w dobrej literaturze science-fiction nie obchodzi mnie, na jakiej zasadzie działają wszystkie urządzenia i czy mogłyby istnieć w rzeczywistości, tylko to, czy fabuła w dobry sposób je wykorzystuje do jakiegoś większego celu.

Odnośnik do komentarza
Szkielet miśka Dharmy na pustyni to też pozostałości po jego świadomości? :P Ten serial ma za dużo tajemnic- człowiek się już gubi :)

 

W wypadku miśka i Czarnej Skały możliwe, ze mamy do czynienia nie z podróżą w czasie, lecz innym zjawiskiem, albo jakąś teleportacją lub inną anormalną rzeczą.

 

 

Powoli zaczynam się obawiać zakończenia Losta :P

Oby tylko twórcy nie wywynęli nam jakiegoś numeru i nie okazało się, ze te wszystkie wydarzenia w serialuto jakiś sen, przywidzenie, przeniesienie swiadomości bohaterów gdzieśtam albo coś w ten deseń.

Odnośnik do komentarza

normalka

 

tych smaczkow jest masa i chyba każda z wazniesjzych postaci w tym serialu jest wzorowana na jakiejs postaci historycznej ew ze swiata nauki, filmu itp

 

 

Hume, Lock byli filozofami, sam Hume był Szkotem podobnie jak serialowy Des, a wspomniany przez Ciebie Faraday naprawdę był wykładowca w Oxfordzie, podobnie jak ten serialowy

Edytowane przez Stachu
Odnośnik do komentarza
Gość tekA

z lockiem to chodzi o koncepcje tabula rasa, w serialu locke wypowiada do jacka słowa, że na wyspie każdy z nas dostaje coś na kształt drugiej szansy, możliwości zaczęcia od początku czyli właśnie tą "czystą tablice/kartke".

Odnośnik do komentarza

Czemu to Desmond "zachorował" na przenoszenie świadomości, a ludzie z oceanic 815 nie ?

No przecież Des przez 2 lata siedział w namagnesowanym bunkrze. Gdyby reszta ekipy została tam na dłużej, to pewno też większość złapała by bakcyla.

Pamiętacie typka, na miejsce którego przysłany do bunkru został Desmond ? Strzelił sobie w łeb. Na etapie, na którym zostało to ukazane, można było odebrać to jako akt skrajnego wyczerpania psychicznego, spowodowanego monotonnym trybem życia, koniecznością ciągłego czuwania przy wystukiwaniu kodu, niemożnością opuszczenia wyspy. Ale być może gość miał dość ciągłych skoków świadomości.

Inna sprawa, że Dan twierdzi, że sama podroż z lub na wyspę może spowodować tą przypadłość o_O

 

W ogóle ciekawi mnie kwestia magnetyczna. Po finale 2 sezonu jakby zapomniano o tym wątku. Po zapadnięciu się w sobie bunkru wyglądało na to, że wyspa się rozmagnesowała, w każdym razie na tyle, by nie trzeba było co 108 minut "ratować świata". Tymczasem ten odcinek sugeruje, że zjawiska magnetyczne są w dalszym ciągu ważną częścią taj układanki. Zresztą nie wyjaśniono, co było źródłem energii magnetycznej za grubą betonową ścianą w bunkrze.

Odnośnik do komentarza

Fan serialu powinien łyknąć, ale na pewno nie za 150-200 złotych... Pęka w jeden wieczór, więc optymalnie byłoby pożyczyć. Albo kupić i zaraz potem sprzedać z niewielką stratą :P

 

Interesujące jest w zasadzie jedynie zakończenie (naprawdę dające do myślenia), no i fakt, że można zwiedzić wiele lokacji znanych z serialu. I natrafić na kilka interesujących smaczków.

Odnośnik do komentarza

ot taka ciekawostka

 

 

przegladałem sobie filmweb, bo potrzebowałem nazwisko aktora grajacego Desmonda i znalazłem takie cuś

 

50 prawd objawionych losta, czyli analogicznie to co było w przypadku prizon brejka. Z tym, że tamto bylo smieszne i wytykało wszystkie wady serialu o tyle TO http://film.org.pl/prace/50_prawd_lost.html to kompletna żanuła.

Odnośnik do komentarza

bądzmy poważni:]

 

wolałbym nie ogladać scen w tym serialu, w ktorych bohaterowie robią kupe, albo scen, w ktorych chociażby taka Kate prezentuje owłosione pachy

 

 

ogólnie wytykanie dziwnych zbieżności w serialu typu 'każdy łysy facet nazywa się John Lock i nie ma nerki hehe' nie jest zabawne:]

Odnośnik do komentarza
Ktoś wyżej pisał, że już wiadomo skąd się wziął Black Rock w środku wyspy, ze to przez to, że odbył podróż w czasie.Otóż guzik prawda, bo w całym odcinku była mowa o podrózowaniu w czasie, lecz tylko i wyłącznie świadomości.Desmond nie podróżował w czasie ciałem, lecz umysłem.

 

A jak nazwiesz to, że helikopter leciał cały dzień z wyspy na statek, a podróż dla ekipy helikoptera trwała około 20 minut. Nawet Sayid to zauważył po wylądowaniu. Mówił coś o porze dnia.

 

Różnice czasowe wynikające z przeprawy przez "burzę" mogą mieć w innym punkcie, dalej oddalonym od wyznaczonego bezpiecznego kursu inną wartość. Być może, że im dalej tym zakrzywienie czasoprzestrzeni jest większe. Dlatego przeprawa "Black Rock" trwała zdecydowanie dłużej niż wystrzelonej rakiety ze statku i lotu helikoptera.

 

Co do Desmonda i nie pamiętania wydarzeń z '96 roku, to pewnie chodzi o to, że w momentach kiedy Des przeniósł się z '04 do przeszłości, jego świadomość z '96 była w tych momentach "wyłączona", a wspomnienia od '96 do '04 były w tym momencie zablokowane. Po odnalezieniu stałej myślę, że pamięć Das'a wróciła, a Desmond w '96 został ponownie aktywowany bez wspomnień nabytych przez siebie z przyszłości. Dlatego nie wiedział, że rozmawiał z Pen.

 

Nie wiem czy dobrze to opisałem, ale takie są moje gdybania.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...