Skocz do zawartości

Sezon 4 (możliwe spoilery)


ogqozo

Rekomendowane odpowiedzi

Odcinek takise, a poprzedni mnie zmasakrował. Juliet lubię ale historyjka nie była ciekawa. Do tego nic nowego się nie dowiedzieliśmy (no może oprócz Red Sox), a końcówka nie była zaskakująca. Szkoda że było cięcie gdy Ben mówił Lockowi kto jest agentem na łodzi.

Odnośnik do komentarza
Moze to ze wzgledu na dyspozycje, ale odcinek z poczatku strasznie przynudzal i spodziewalem sie ze to bedzie odcinek z cyklu lepiej-zeby-bylo-nizeli-nie. pod koniec zaczal nabierac rumiencow (koncowka bardzo mi sie spodobala). Tylko, ze wypada blado na tle ostatnich epow.

 

 

na tle ostatniego

 

bo w porownaniu z epem o Kate, ten o Juliet był trzymającym w napięciu trillerem

Edytowane przez Stachu
Odnośnik do komentarza

Po tym, jak w obecnym odcinku celebrowano moment wyjawienia, kto jest człowiekiem Bena na łodzi, nie wierzę, że to może być Michael. To absolutnie zbyt mało zaskakujące. A przecież ostatnie odcinki "Lost" mają to do siebie, że dzieją się w nich same rzeczy, których nikt się nie spodziewał. Jestem pewien, że - podobnie jak w poprzednich sezonach - ten odcinek miał na celu wprowadzenie kilku rzeczy, których jeszcze teraz nie widać, ale które okażą się kluczowe dla niespodzianek w dwóch następnych, podobno supermocarnych, epizodach.

 

The Other Woman jest, samo w sobie, faktycznie bardzo przewidywalne. Retrospekcje przyprawiają o lekkie deja vu - nie pogłębiają zbytnio psychologii postaci, bo to, co jest w nich motywem przewodnim, było chyba już od dawna oczywiste. Widać, że ludzie, którzy ten odcinek robili, nie są takimi mistrzami fachu, jak co niektórzy inni realizatorzy serialu. Ale np. pierwsza scena to doskonały przykład zabawy z widzem. Również scena romantyczna z Jackiem i Juliet mi się spodobała, być może dlatego, że jestem fanem Szekspira i lubię wszelkie do niego odniesienia.

Odnośnik do komentarza

Trochę zabrakło tego, co jest najlepsze w 4 sezonie, czyli fleszforłardów. W odcinku Desmonda też ich nie było, ale to inna kategoria. Tutaj mamy znowu bekłardy, przez co odcinek śmierdzi poprzednimi sezonami i jest chyba najsłabszy z dotychczasowych w nowym sezonie. Dlaczego nie pokazali forłardów Dżuliet? Nie ma co pokazywać? Za dużo by zdradziły? Pokazują jedynie forłardy Oceanic6? Nie chce mi się rozkminiać, po prostu czekam na kolejny ep.

Odnośnik do komentarza

Przyznam, że po zobaczeniu zwiastunów 4x07 jestem pewien, że szpiegiem Bena jest

Majkel

, bo w końcu to on miał sztamę z Linusem, a w zwiastunie narrator wypowiedział pewną kwestię

Zobaczycie twarz, której nigdy nie spodziewalibyście się ujrzeć ponownie

.Akurat

Majkela

spodziewałem się zobaczyć jeszcze raz, ale miło byłoby ze strony twórców, gdyby wymyślili coś bardziej zaskakującego (może nieśmiertelny Mikhaił ^^)

 

Trailery Ji Yeon

Odnośnik do komentarza

Gdyby okazało się, że to Michael, byłby to jeden z większych zawodów w całym serialu. O ile do tej pory zdarzały się bowiem przewidywalne odcinki, tak z reguły na dłuższą metę twórcy zawsze wiedzieli, jak bawić się z fanami i ich zaskakiwać, jak umiejętnie wykorzystywać hype. A co może być zaskakującego w Michaelu? Od pierwszego odcinka IV sezonu Harrold Perrineau pojawia się zawsze w napisach początkowych. Jeszcze przed sezonem w prasie pojawiały się zdjęcia promocyjne z jego udziałem. To nie jest "ktoś, kogo spodziewaliście się już nigdy nie ujrzeć".

Odnośnik do komentarza

wiecie, te trailery chyba nie zostaly skonstruowane dla ludzi, ktorzy czytali spoilery i widzieli zdjecia promocyjne z Harodem na frachtowcu. wiec to rzeczywiscie moze byc Dejtukmajson, Ben powiedzial Locke'owi zeby lepiej sobie usiadl zanim dowie sie kto jest tym czlowiekiem.

 

istnieje tez mozliwosc, ze mimo iz Majkel jest na lodzi to wcale nie jest zadnym szpiegiem a np. zakladnikiem albo pasazerem na gape. spolery moga klamac, juz nieraz tak bylo.

Odnośnik do komentarza
w koncu Dejtukmajson jest konstruktorem

konstruktorem, ale komiksów

 

znaczy, rysownikiem jest. chyba

 

 

 

Tym szpiegiem faktycznie może być Majkel i to by było raczej spore zaskoczenie, o ile scenarzyście nie przewidzieli tego, ze jest jakas grupka maniaków, ktora łaczy fakty z kosmoosu i czyta spoilery:]

Odnośnik do komentarza

wg mnie Majkej to nie bedzie, bylo by zbyt proste bo trailery czesto pokazywaly cos innego a gdy sie obejrzalo odcinek zdarzenia byly calkiem w innym kierunku ale skoro byl on zapowiedziany to nie moze byc osoba ktorej nikt sie nie spodziewal :) raczej obstawiam ze to ktos bedzie z Othersow moze nawet i niezywych (jak ogladalem ostatni odcinek z Juliet to sadzilem ze to jest foward i mr Frendly nadal zyje :))). Tylko ze jesli jest szpiegiem to chyba musialby dawac im jakos informacje a tak jest w calkiem 2 roznych swiatach wiec co czy kogo ma szpiegowac jak nie moze podzielic sie informacjami - Juliet byla szpiegem i widzielismy jak dzialala

Edytowane przez signap
Odnośnik do komentarza
Tym szpiegiem faktycznie może być Majkel i to by było raczej spore zaskoczenie, o ile scenarzyście nie przewidzieli tego, ze jest jakas grupka maniaków, ktora łaczy fakty z kosmoosu i czyta spoilery:]

 

Gdzie tam... Michael to postać, która prawie każdemu zapadła w pamięć. Może rozmawiam z samymi maniakami, ale chyba jakieś 90% widzów zastanawia się choćby czasami, co z Michaelem i kiedy w końcu go pokażą. A teraz, słysząc co chwila w serialu o "szpiegu" Bena na łodzi, praktycznie każdy przypomina sobie o Michaelu. To nie są żadne fakty z kosmosu.

 

Ponadto, twórcy od dawna zapowiadali, że Michael wróci i to nie jest żaden sekret czy spoiler - widnieje jak byk na napisach początkowych jego nazwisko. To by nie było w ich stylu, żeby tak mocno pompować informację, która jest dla wszystkich oczywista. Gdyby chcieli zaskoczyć ludzi Michaelem, to nie dawaliby do prasy zdjęć z jego udziałem i nie włączali go do creditsów.

 

Przynajmniej mam taką nadzieję.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...