Skocz do zawartości

Bioshock


Don_Pedro

Rekomendowane odpowiedzi

było czy nie, i tak mnie nie przekonało do zakupienia 360, a na pc na pewno nie bedę w stanie w to cudo zagrać (brak dobrego nagłośnienia)

podczas grania w demo byłem tak wciągniety w bagno tego miasta, że nie zauważyłem jak brzydka ta konwersja jest ;)

 

Denerwuje mnie cały ten temat, ale po zobaczeniu tego porównania z ciekawości odpaliłem demo bioshock na PS3 i ustawiłem się tak jak na obrazkach:

sBioShockDemo_02_360.png

sBioShockDemo_02_PS3.png

 

Najpierw pomyślałem sobie: trochę większy blur, wielkie mi rzeczy. Jednak po chwili wszedłem w ustawienia ostrości telewizora i na przemian ustawiłem najsłabszą i najmocniejszą ostrość... i oba obrazki uzyskałem na PS3 :lol3: Jak naładuję akumulatory to moge pokazać moje porównianie PS3 vs PS3 :) i co ciekawe wersja PS3 będzie znacznie lepsza od wersji PS3 :lol3:

Odnośnik do komentarza

1) Odniosę się do swojej wypowiedzi pod tytułem - czy aby Bioshock jest okej. Miałem wątpliwości, czy FPS ma szansę być czymkolwiek więcej poza zwykłą strzelanką z elementami fabularnymi. Jednak już nie mam - tutaj jest nieźle. Co prawda po innych grach przyzwyczaiłem się do wyższej jakości samej rozgrywki (gameplay fps), ale i tak klimat miejscówek, miasta, przeciwników - przyćmiewa wszystko. Więc dla tych którzy się wahają - odpalić demo i kupić oryginał (i walić jak to wygląda gdzie indziej - tutaj to wygląda super)

 

2) Co do różnic w jakości pomiędzy różnymi ustawieniami: również IMO bardzo wiele zależy od ustawień systemowych samej PS3. Ja dopiero męczę ten temat, bo niektóre gry wyglądają po prostu strasznie - szukam optymalnych ustawień PS Smoothing, PS upscalling...itp. - stąd również mój post w temacie PS3 FAQ.

 

Ja powiem tylko tyle - nie wiem jak to wyglądało(nadal wygląda) na X-ie - tutaj jest super

Odnośnik do komentarza
1) Odniosę się do swojej wypowiedzi pod tytułem - czy aby Bioshock jest okej. Miałem wątpliwości, czy FPS ma szansę być czymkolwiek więcej poza zwykłą strzelanką z elementami fabularnymi. Jednak już nie mam - tutaj jest nieźle. Co prawda po innych grach przyzwyczaiłem się do wyższej jakości samej rozgrywki (gameplay fps), ale i tak klimat miejscówek, miasta, przeciwników - przyćmiewa wszystko. Więc dla tych którzy się wahają - odpalić demo i kupić oryginał (i walić jak to wygląda gdzie indziej - tutaj to wygląda super)

Powiedziałbym nawet, że fabuła BioShocka jest po prostu bezkonkurencyjna, jeśli chodzi o ten gatunek. Podobnie z designem poziomów, który robi kolosalne wrażenie, zwłaszcza na początku, kiedy zaczynamy dopiero Rapture poznawać. Zgodzę się też, że sam gameplay rewelacyjny nie jest, ale stoi na przyzwoitym poziomie, co w tym wypadku całkowicie wystarcza do pełni szczęścia.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Dobra, może mnie ktoś zastrzeli za tego posta, ale muszę to z siebie wyrzucić: ja się osobiście na Bioshocku zawiodłem. Pal licho fabułę, klimat i lokalizację. Pal sześć fajne pomysły.

 

Ta gra jest za prosta. Nawet na ultra-mega-uber-hard. Wszystko by było ok, gdyby nie to, że po zgonie respawnujemy się bez jakiejkolwiek kary, a uszkodzeni/zabici wrogowie pozostają uszkodzeni. W ten sposób mogę każdego przeciwnika rozwalić z najsłabszej broni, o ile pomiędzy zgonami zaliczę przynajmniej jedno trafienie...

 

...to mnie właśnie zniechęciło do gry i było uninstall po 2 godzinach zabawy.

Odnośnik do komentarza
potem pojawil sie patch wylanczajacy vita czambery (mowie o X) a na PS3 bedzie takie trofeum za skoncznie gry na hardzie lub superhardzie bez vita. Z reszta gdy gralem na PC to i tak uzywalem loada a nie vita

 

Ooo dzięki za info. To mi przywraca wiarę w tytuł. I ja w sumie też używałem loada, ale sama możliwość mnie mierziła. Tak samo zresztą było z Prey - fajny fps, fajna grafa, niezłe pomysły... i co z tego, jestem nieśmiertelny, buchachacha! I Planescape... tak, wiem, nieśmiertelność to część fabuły, tak, są loady... ech...

 

Mam tylko nadzieję zatem, że w wersji na PS3 ten patch będzie już wbudowany ewentuell pojawi się zaraz po premierze...

Odnośnik do komentarza

Ostatnio dlugo nie gralem w nic ciekawego-po przejsciu GTA konsola sluzyla mi tylko do ogladania filmow. Po zagraniu w demo Bioshocka czekam na pelna wersje.I dup...e mam porownania na temat jakiejs tekstury!! Gdyby nie to forum to nigdy bym sie tego nie dowiedzial ze cos jest nie tak.

 

P.S.Pozdro dla normalnych (reszta do piaskownicy sie przewietrzyc)

Odnośnik do komentarza

Nikt przecież nie każę wszystkim przejmować się jakimiś tam teksturami w Bioshocku na PS3 :P, jak ktoś będzie miał to w (_)_) to będzie to miał w (_)_). Mi tam wszystko jedno, i tak nie zagrałem w Bioshocka pełną wersje (tylko demo na PC) więc będe miał wreszcie okazje naprawić mój błąd.

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza
Ostatnio dlugo nie gralem w nic ciekawego-po przejsciu GTA konsola sluzyla mi tylko do ogladania filmow. Po zagraniu w demo Bioshocka czekam na pelna wersje.I dup...e mam porownania na temat jakiejs tekstury!! Gdyby nie to forum to nigdy bym sie tego nie dowiedzial ze cos jest nie tak.

 

P.S.Pozdro dla normalnych (reszta do piaskownicy sie przewietrzyc)

A skad wiesz, moze ktos na tym zarabia, np. pracuje w sklepie, wciska kumplom gry dzieki temu, ze jest guru? Moze ktos dzieki temu nawet zarabia wiecej niz inni "normalni" i jeszcze laczy z przyjemnym? forum jest o grach, temat jest o grze i nie jest offtopem gadanie o sprawach technicznych. Bioshock ma dobra cene, sprawdzcie allegro

Odnośnik do komentarza
2) Co do różnic w jakości pomiędzy różnymi ustawieniami: również IMO bardzo wiele zależy od ustawień systemowych samej PS3. Ja dopiero męczę ten temat, bo niektóre gry wyglądają po prostu strasznie - szukam optymalnych ustawień PS Smoothing, PS upscalling...itp. - stąd również mój post w temacie PS3 FAQ.

 

A co te ustawienia maja do jakości gier pisanych pod ps3. Przecież to o czym piszesz dotyczy ps one i ps2.

Odnośnik do komentarza

jesli chodzi o grafikę, to ja miałem totalny szczękopad, szczególnie początek gry, jak wypłynął na powierzchnie. pół minuty czekałem co dalej a okazalo się że to już gra! jak dla mnie świetnie ale w tej grze raczej nie chodzi o grafikę, jak dla mnie mistrzowski jest w niej klimat i za sam klimat ją kupie!

Odnośnik do komentarza

Krótkie podsumowanie - patch w drodze. Pełna lista fixów jeszcze nieznana ale poprawili tekstury Big Daddies oraz usunęli białe paski.

 

A message from the team about the visuals in BioShock PS3 (UPDATED on October 14th)

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

UPDATE (October 14):

 

Hey guys,

I have good news from the dev team about a patch for BioShock PS3! They have been working on a patch to address the concerns some of you on the forum have talked about. As work is in progress I do not have a definite date for when this patch will be released as it needs to be tested and clear certification with Sony before it is scheduled and released. I do know this will not be until after the gameâs launch, and I will update you with details on that date as I receive them.

 

Iâll be releasing the entire patch list when itâs all finalized, but for now Iâm sure youâll be happy to see that these two fixes are included:

 

Big Daddy Bouncer and Elite Bouncer Textures Appeared Pixelated

Fix for an issue where large blocky pixels would show up whenever viewing the Bouncer and Elite Bouncer variants of the Big Daddy.

 

White Bars

Fix for an issue where white/discolored bars would show up at the right and bottom sides of the screen during the plane crash / water scene at the beginning of the game.

 

Iâm sure many of you are eager to see what Big Daddy looks like after this fix, so here are two screenshots of him in his patched glory!

 

 

if you want to see the full-sized image of this, check it out here: http://www.2kgames.com/cultofrapture/scree...y_fixed_big.jpg

 

 

 

 

if you want to see the full-sized image of this, check it out here: http://www.2kgames.com/cultofrapture/scree..._fixed2_big.jpg

Edytowane przez albz74
Odnośnik do komentarza
Dobra, może mnie ktoś zastrzeli za tego posta, ale muszę to z siebie wyrzucić: ja się osobiście na Bioshocku zawiodłem. Pal licho fabułę, klimat i lokalizację. Pal sześć fajne pomysły.

 

Ta gra jest za prosta. Nawet na ultra-mega-uber-hard. Wszystko by było ok, gdyby nie to, że po zgonie respawnujemy się bez jakiejkolwiek kary, a uszkodzeni/zabici wrogowie pozostają uszkodzeni. W ten sposób mogę każdego przeciwnika rozwalić z najsłabszej broni, o ile pomiędzy zgonami zaliczę przynajmniej jedno trafienie...

 

...to mnie właśnie zniechęciło do gry i było uninstall po 2 godzinach zabawy.

 

 

dobre!!!jak masz taki problem i jestes masochistą to trzeba bylo po kazdym killu wylaczac konsole mial bys super realizm!!!pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Ja 'zorganizowalem' ;) wersje PC i pomeczylem sie 2 godziny porownujac co sie da. Bo tak lubie.

Wnioski sa duzo lepsze niz z poczatku mi sie wydawalo.

Przede wszystkim na 99.9% gra jest renderowana w 720p - naliczylem sie zabkow w roznych lokacjach i ich liczba jest taka sama na PS3 i PC w trybie 1280x720 !

Znakomita wiekszosc tekstur ma identyczna rozdzielczosc. W niewielu miejscach w ta rozdzielczosc jest odrobine nizsza niz na PC i naprawde tylko odrobine. Troche wieksza roznica jest np. w teksturze stolu w ksztalcie podkowy na pietrze sali balowej (tam gdzie neon New Year 1959), ale tez bez dramatu. Prawie wszystkie sciany i podlogi - identyczne.

Ogolnie to co daje ten negatywny efekt sugerujacy nizsza rozdzielczosc renderowania i tekstur to ten blur. Owszem kryje lepiej jaggies wyswietlane na krawedziach pod pewnymi katami, ale za to przy innych katach wrecz przeciwnie: uwypukla zabki.

Mogliby dac mozliwosc wylaczenia....

Poza tym tekstura pistoletu uproszczona, buuu - pewnie oszczedzali pamiec. Efekt wody troche gorszy, szybciej sie wylacza gdy odejdziemy dalej od 'basenu'. I refleksy swietlne z powierzchni wody na okoliczne obiekty tez zubozone....ale jakies sa :).

Czyli jak naprawia tragiczne tekstury Big Daddy to nie bedzie tak zle..........wywalic blur.......

 

Edit:

A jednak zamowilem na PS3 :D, 720p mnie przekonalo. A wersje z torenta odpuszcze...wole grac na padzie...cholera za duzo chyba kasy mam.....

Edytowane przez mrynk
Odnośnik do komentarza
Dobra, może mnie ktoś zastrzeli za tego posta, ale muszę to z siebie wyrzucić: ja się osobiście na Bioshocku zawiodłem. Pal licho fabułę, klimat i lokalizację. Pal sześć fajne pomysły.

 

Ta gra jest za prosta. Nawet na ultra-mega-uber-hard. Wszystko by było ok, gdyby nie to, że po zgonie respawnujemy się bez jakiejkolwiek kary, a uszkodzeni/zabici wrogowie pozostają uszkodzeni. W ten sposób mogę każdego przeciwnika rozwalić z najsłabszej broni, o ile pomiędzy zgonami zaliczę przynajmniej jedno trafienie...

 

...to mnie właśnie zniechęciło do gry i było uninstall po 2 godzinach zabawy.

 

 

dobre!!!jak masz taki problem i jestes masochistą to trzeba bylo po kazdym killu wylaczac konsole mial bys super realizm!!!pozdrawiam

 

 

Co za problem wyłączyć w opcjach Vital Chambers? Ja w ten sposób przeszedłem grę na hardzie. Nie było co prawda super ciężko (save w dowolnym momencie ułatwia życie), ale gra stanowiła wyzwanie.

Odnośnik do komentarza

http://n4g.com/ps3/News-216485.aspx

 

Oficjalny pierwszy teaster trailer Bioshock 2 jako dodatek odblokowujący się po przejściu Bioshock w wersji na PS3.....czyżby to oficjalnie znaczyło,że kontynuacja tej gry w tym samym momencie uderzy na obie konsole?

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

Początkowo sądziłem że to znowu kolejne debilne porównanie, w którym na PS3 nie włączono Full RGB, ale tym razem.... Wszystko wygląda 100 % wiarygodnie (bez widocznych retuszów), woda chyba rzeczywiście na PS3 jest jaśniejsza (albo może wtedy był wyłączony Full RGB kto tam to wie :P), chyba Big Daddy w 1 scenie na PS3 chodzi ciut wolniej, a tak to nie widze totalnie żądnej różnicy, i nie widze powodu by nie zainwestować w ten tytuł.

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...