Skocz do zawartości

iPhone


CoATI

Rekomendowane odpowiedzi

Meh, wyniki w benchmarku imo nie usprawiedliwiają ceny 1500zl wyzszej.

 

Dlatego dzisiaj wpadł Iphone X silver i o jenysiu jaki pikny :obama: inny świat użytkowania. Nie wiem jak Face ID może być szybsze niż to co jest aktualnie, może po prostu lepiej łapie pod kątem i tyle.

Edytowane przez MaZZeo
Odnośnik do komentarza
W dniu 20.09.2018 o 08:46, grzybiarz napisał:

Kobita zainstalowała ios 12 na swoim 5s i od razu dziennie jej schodzi 80% baterii.

No lipa, kiedyś był ten sam problem do momentu wgrania softu na nowo przez iTunes.

Mi tez coś baterie siadly i to na ip 8plus oraz ipad pro 10.5. Wgranie softu, czyli z archiwum odtwarzac nie mogę?

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, raven_raven napisał:

Chciałem wkleić jeszcze porównania aparatu, ale nie będę Ci psuć tej chwili :usmiech: :lapka:

 

Wklej, ciekaw jestem jak bardzo poszli do przodu bo i tak czuje przeskok względem 7.

 

ogolnie rozmawiałem z gościem od którego kupuje telefony od 2 lat i mówił ze Apple zrobił mu prezent, bo ipx przestały mu się sprzedawać a teraz schodzą mu na pniu.

Odnośnik do komentarza

https://www.flickr.com/photos/gruber/44777654852/in/album-72157700003327111/

 

Mówimy o aparatach w 2018, więc różnice nie są jakieś zwalające z nóg. IMO już od czasów mniej więcej 5S te aparaty robią bardziej niż znośne zdjęcia, a moja 7 wciąż mnie pozytywnie zaskakuje. Dużo też jest udziału różnych algorytmów w zdjęciach i nie świadczy to o jakości komponentów samych w sobie, Pixele np. mocno podbijają kontrast i HDR przez co wyglądają "punchy", tak soczyście, ale czasami przez to tracą detale w cieniach, wyglądają nienaturalnie czy pojawia się tzw. HDR halo. I to są też takie rzeczy, które da się uzyskać odpowiednio się bawiąc edytorem już po zrobieniu zdjęcia.

Ale są pewne aspekty, w których dość obiektywnie można stwierdzić poprawę. Nie żeby aparat w X był zły. Ten w XS jednak lepiej sobie radzi w słabym oświetleniu (polecam filmik na końcu), a także ma więcej detali na zbliżeniach. Coś jeszcze z kolorami było i szerszym kątem, ale nie pamiętam dokładnie co xd.

 

Odnośnik do komentarza

A tam jest jakiś szeroki kąt? Soczewka dodatkowa? Sorry, nie czytałem ale może wiesz. Bardzo to lubię w moim telefonie że mam szeroki i z przodu i z tyłu, przy dzieciakach czasem jedyne droga żeby wszyscy byli na zdjęciu :kaz:

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Nie ma szerokiego kątu z tego co się orientuję, nie taki jak niektóre aparaty w Androidach potrafią mieć (LG G6 chociażby). Ma szerszy niż X z tego co wyczytałem.

 

Też fajny review:

http://austinmann.com/trek/iphone-xs-camera-review-zanzibar

 

iphonexs-vert-pano-smart-hdr.jpg

(to powyżej to pionowa panorama, nie zwykłe zdjęcie)

Edytowane przez raven_raven
XS ma szerszy niż X, nie niż XS (poprzednia wersja nie miała sensu)
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, MichAelis napisał:

Mi tez coś baterie siadly i to na ip 8plus oraz ipad pro 10.5. Wgranie softu, czyli z archiwum odtwarzac nie mogę?

Nie pamiętam dokładnie bo to było dawno:/ ale chyba całkowity reset + wgranie pierdół z iclouda. @NemoKOF pamiętasz może tą radę na drenowanie baterii? A może to nie był Nemo? :philosoraptor:

Skleroza:(

Odnośnik do komentarza

Hmm, dren baterii to jak rada ode mnie to - kopia iTunes z hasłem (żeby zapisał też hasła z systemu), tryb DFU I przywrócenie softu calutkiego. DFU to takie rocevery, wrzucasz w nim system od początku calutki pomijając OTA przy których może coś pierdzielić. Polecam to robić przy problemach. Jak po tym są problemy to dopiero wtedy można napisać że coś jest poważnie nie tak. Jak się nie uda przywrócić w ten sposób to raczej zwalone coś jest konkretnie. 

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Też czytałem, że po nowym sofcie trzeba dobrze skonfigurować telefon, bo domyślnie włącza np. lokalizacje przy byle czym (chodzi moduł gps w tle). 

I odświeżanie danych w tle też trzeba sprawdzić.

----

coś takiego znalazłem, pewnie dalej aktualne:

https://www.tablety.pl/poradniki-2/2016-07-24/ios-oszczedzanie-baterii-triki/

Odnośnik do komentarza

Miał ktoś problem z kawałkiem jack-a w wejściu słuchawkowym? Urwała mi się ta malutka końcówka jack-a w Iphone SE i teraz telefon tak naprawdę jest bezużyteczny bo cały czas czyta jakoby słuchawki były podłączone. Nie wiem czy jakoś idzie to wyjąć ( na internecie znalazłem sposoby na całego jack-a a nie na te malutką główkę) czy trzeba te 80e wyłożyć na wymianę całego wyjścia .

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...