Skocz do zawartości

Star Ocean 4


Hela

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 324
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Co za czasy,wystarczy, że MicroShit pomacha zielonymi i każdy się sprzedaje jak jakaś tania dzi**a :angry2:

Tak,masz rację bo przecież wiadomo że na PS1/2 Star Oceany pisane były dla wyzszych idei,a nie jakiejś tam kasy :lol:

Chodziło mi bardziej o to, że jak już tak chcą zarobić to niech wydadzą tą część jednocześnie na X'a i PS3 a nie, że czasowy exlusive. Poza tym wątpię by zarobili dużo kasy na wersji na X'a gdyż jego sprzedaż i popularność w JP nie jest zbyt imponująca.

Najpierw narzekasz, że się sprzedają, a później, że i tak na tym nie zarobią. Nie rozumiem cię ani trochę.

Odnośnik do komentarza
To bodaj Harrison kiedyś powiedział, że Sony nie będzie płacić za takie rzeczy. W tym sensie dobrze, że go nie ma, bo Hirai kilka/kilkanaście dni temu mówił coś zupełnie innego.
Miejmy nadzieje ze Hirai wezmie sie za kupowanie exlusivow bo Sony zostanie sia na lodzie i jedyne ekskluzywne gry beda od wewnetrznych studiow, a to troche malo jezeli sprzet ma zawojowac swiat.

 

Tak sie zastanawiam czy to, ze SO nie wychodzi tylko na XO nie jest spowodowane tym ze tri-Ace ma juz gotowy silnik na ta platforme (stworzony dla IU). Dodatkowo M$ wplacil odpowiednia sumke na konto SE - oni sobie podliczyli (kasa MS+gotowy silnik) i wyszlo ze bardziej im sie opaca wydac SO na xklocka (cos na pewno na tej grze zarobia), niz pakowac sie na PS3 (Sony nic im nie zaplacilo+koszty silnika na PS3+troche mniejsza baza uzytkownikow na zachodzie, a SE przecie juz od jakiegos czasu trabi o tym ze teraz to ja bardziej USA/EU interesuje niz KKW).

 

Osobiscie nie zdziwilbym sie gdyby na E3 (gdzie SE juz na bank bedzie) albo na SE Party (gdzie na bank bedzie cos o FF13) SE oglosilo mulitiplatformowosc FF13 i FFv13 (mozliwy jest tez time exclusive na XO ;))

 

Oby Sony sie zrehabilitowało do tego czasu i sypnelo troche groszem na odpowiednie konta :)

 

 

Odnośnik do komentarza

Skłaniam się ku teorii mówiącej, iż tri-Ace zrobiło SO4 na X360 bo mieli doświadczenie nabyte przy tworzeniu IU. Coś takiego skraca okres developingu, a co z tym idzie - obniża koszty produkcji. Robienie tej gry na PS3, przy uwzględnieniu wszystkich różnic w programowaniu na obie platformy, wymagałoby większych nakładów pracy, żeby uzyskać zadowalający rezultat. To prawdopodobnie dlatego tak opóźnia się Eternal Sonata, a TLR stało się na jakiś czas tytułem na wyłączność dla X360. Nawet nie chce mi się wierzyć, że MS sypało nie wiadomo jakimi sumami pieniędzy, aby zapewnić te różne rodzaje 'wyłączności'. To samo tyczy się gier nie pochodzących od SE - Tales of Vesperia powstaje na X360 prawdopodobnie głównie dlatego, że po zakończeniu prac nad Tales of the Abyss (kiedy przymierzano się do produkcji nowej części Tales of na platformie/platformach next-gen) Bamco nie miało dev-kitów PS3.

 

Nie zmienia to jednak faktu, że MS należą się słowa uznania. Developerzy z KKW nadal ostro supportują ich konsolę, chociaż przejawy jej życia w Japonii są niemal żadne.

 

BTW: Przypomniało mi się podczas pisania tego postu:

http://raku-job.jp/job/64 - tri-Ace zamieściło (jakoś w kwietniu chyba) na tym serwisie ofertę pracy dla programistów obeznanych z architekturą PS3

Odnośnik do komentarza

ja jestem ciekaw czy Final XIII zostanie faktycznie ekskluzywem na PS3 czy czasem na E3 nie powiedzą,że zmierza na x360.W sumie niby Final XIII ma śmigać na White Engine napisanym od podstaw pod PS3 ,a reszta gier multiplatformowych SE śmiga na UE3 to chyba nie ma się czego bać.Pozatym Sony ma część akcji SE i klauzulę na Finale to chyba aż takiego zaskoczenia nie będzie

Odnośnik do komentarza

Od szoku związanego z SO co chwile natrafiałem na info - i to dość mocno podkreślane, ze SONY pomaga(ło?) tworzyć FF13 wiec gra na pewno będzie exclusivem na PS3 + to co zauważył Ficuś :)

 

Aha... ostatnio kilka razy czytałem ze raczej nie ma szans na SO w wersji na konsole Sony - takie "półoficjalne" info z SE/tri-Ace

Edytowane przez the_m
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

@Figaro - Poprzednia część była utrzymana w podobnych klimatach jeśli chodzi o "cukierkowość" grafiki, więc nie wiem czego się tutaj spodziewałeś. Chcesz coś z poważną oprawą, sprawdź Demon's Soul.

 

17 screenów:

http://www.gamersyde.com/news_7160_en.html

Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza
Może ja jestem jakiś dziwny i nie kumam tego ale >>TEN<< screen mnie po prostu odrzuca. Co to ma kurna być? Czarodziejka z księżyca czy poważny erpeg? Sorry ale ja z jRPG nie miałem nic wspólnego do czasu gdy zagrałęm w LO. Więc mogę nie być przyzwyczajony do tego typu widoków.

 

No to raczej standard w jRPGach mniej poważnych ;) ale jak sie przełamiesz to się wciagniesz.

poza tym Czarodziejki z księżyca były bardziej cukierkowe ;p

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...