Skocz do zawartości

japko


waldusthecyc

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Dołączam do rodziny. Macbook Pro mid 2017

 

r5GCWtm.jpg

 

Co za maszyna :banderas: póki co jestem trochę onieśmielony systemem, bo to mój first time z macOs, ale zaraz bede ogarniał poradniki i doszukiwał się smaczków. Bardzo, bardzo czytelny i przyjazny system.

 

Ten ekran w PRO to jakaś M A G I A, jeszcze ten gładzik, te głośniki :fsg: cudowny sprzęt.

 

1250$ na promocji black friday mnie kosztował.

Edytowane przez MaZZeo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dla mnie Mac to maszyna do pracy, więc oto moje aplikacje: Xcode, Sublime Text 2, iTerm 2, Todoist, Slack, Paste, BetterTouchTool, Skitch, Spotify.

Każdemu raczej bym polecał Paste (menedżer zawartości schowka, można mieć do 500 elementów historii kopiowania i wygodnie je przeglądać) oraz BetterTouchTool (snapowanie okien do krawędzi, customowe gesty).

Odnośnik do komentarza

BTT nie znalem dzieki sprawdze, Paste mialem przez chwile moze wroce ponownie ?

 

z appek moze przydac ci sie unarchiver, clean my mac do usuniecia zbednych rzeczy, vlc, beamer 

 

Mazz jak chcesz stare pecetowe gierki raz na jakis czas sobie odpalic to zainstaluj sobie Porting Kit, 

 

btw moj mac to late 2013 8gb ram, 2.6GHz  intel core i5 instalowac high sierre ? w sumie jeden ch,uj pewnie, instaluje dam znac jak bedzie smigac :lapka:

Edytowane przez kubson
Odnośnik do komentarza

Ja tam się trzymam póki co z daleka póki Xcode nie wymusi aktualizacji, bo High Sierra to strasznie zabugowane gó,wno było na start i po ostatniej wpadce z hasłem roota raczej jeszcze trochę mają tam do poprawy.

Odnośnik do komentarza
Gość ragus
59 minut temu, MaZZeo napisał:

Napiszcie koledzy jakie must have aplikacje ściągnąć poza Appcleanerem, coś z czego sami korzystacie.

 

vlc (filmy)

qnapi  (napisy)

soda player (streamy acestream do meczów)

kradziony office z torrentów

 

 

i w sumie tyle

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, raven_raven napisał:

Once you go mac you never go back.

 

Tylko sobie hasło roota ustaw, bo Apple ostatnio się coś zapomniało i wszyscy mieli domyślnie puste xd

to było trochę inaczej, domyślnie po prostu root jest wyłączony, bug polegał na tym że tworzyło się konto roota z pustym hasłem

 

z takich rzeczy które warto ogarniać: Cmd + spacja to Spotlight i to moim zdaniem najlepszy sposób na uruchamianie wszystkiego, 

F3 otwiera Mission Control (dzięki temu w ogóle nie muszę Alt + Tab używać)

Do aplikacji terminalowych (np wine może się kiedyś przydać) polecam zainstalować homebrew

Edytowane przez _Shaman_
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Ja sprzedałem Aira :) 

 

Z racji, że PC ma już powoli ponad 2 lata, to musiałbym myśleć o małym upgrade'dzie.

W sumie nie takim małym, bo procek, ram, płyta, grafika i może zasilacz nowy. Monitor też by się nowy przydał, ten z 2012. Ale sam proc, ram, grafa i płyta, to pod 5 podchodzę. I tylko żeby w miarę pograć, bo koło 4k nie postoi nawet. Stwierdziłem, że olewam PC i aktualnego sprzedam póki coś warty. Laptop w chacie tak nijako, więc sprawiłem sobie Imaca 21,5 retina. 

 

Dobrze, że nie złamałem się i nie kupiłem 5k 27cali. Nie ogarnąłbym tego oczami :D 21,5 idealne do domowych zastosowań. Jedyna cebula, to dysk hdd- talerz. Nie uśmiechało mi się dopłacać kafla do fusiondrive. Odpala się 30s dłuzej. No ale to komp do neta, yt i poczty. 

5499 to imo dobra cena za all in one.

 

Mam nadzieję, że ogarnęli ekran (całość- szyba z ekranem) i nie będzie problemów jakie miały kiedyś imaci. 

 

Magic Mouse ssie po całości. Nie wiem jak można za to płacić 399zł. Klawiatura była by spoko, ale za 499 brakuje podświetlenia i stópek żeby wyżej stała. 

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...