Skocz do zawartości

japko


waldusthecyc

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie, to Magic Mouse mam w pracy, próbowałem używać pierwszego dnia i zupełnie tego nie kupuję. Ponieważ ciągle coś piszę to gładzika z gestami używa mi się najwygodniej, obie dłonie mam wtedy ciągle bardzo blisko klawiatury. Teraz wziąłem sobie to coś na święta to sobie myślałem, że może przynajmniej w warunkach domowych to przeglądania forumka/grania do czegoś się to nada, no ale nie bardzo - zdecydowanie wygodniej mi się korzysta z zestawu klawiatura + myszka bezprzewodowa Microsoft za 89 zł na promocji :D.

Odnośnik do komentarza

Średnio to wygodne, bo za niska jest konstrukcja. 

Brakuje 2 przycisków- lewy i prawy przycisk, czasem zamiast prawej zalicza kliknięcie jako lewy i nie jest to co ma być

Kolejna wada, to jednak brak kółeczka na środku, bo mizianie nijakie myszki. Ale to już ogarnąłem. 

Ale ten kto wymyślił gesty- Nobla mu. Palce idzie sobie połamać. Wyłączyłem i używam tylko do www wstecz i powrót do strony przed cofnięciem- takie w lewo i w prawo. Reszta wyłączona. 

 

Odnośnik do komentarza

Do imaca dokupiłem wczoraj Macbooka Pro 13 :) Oczywiście bez touchbara, bo cena za to powala, a sam bajer nie wart tej kasy- odchodzi obsługa bez patrzenia, bo trzeba na ten pasek spojrzeć. 

Ekran wiadomo- SZTOS. Do Aira, to dzień do nocy. Waga, mobilność na plus. Na minus bateria z tego co wyczytałem w necie. 

Klawiatura butterfly spoko i pisze się znacznie szybciej niż na starym Pro/Air. 

Głośniki również na plus i miło to gra. 

Na minus samo usb C. Za 2 lata spoko, na teraz średnie to i wymaga przejściówek. Nie dam 200zł za logo, ale przejściówka z usb C na zwykłe to koszt 39zł. Do przeżycia. 

Na minus brak Magsafe- przecież to było genialne. Ale sama ładowarka dostała plus, bo można odczepić kabel. A ten często się ukręcał w poprzednich ładowarkach. 

 

Pięknie zakończyłem rok. 

 

A teraz z innej beczki. 

Nie wiem jaki sens ma w tej chwili 12 cali, jak ten kastrat jest droższy od 13' Pro. 

Powinna wyjechać ta 12, Air dostaje retine i trzyma dalej swoją cenę. Inaczej tego nie widzę.

Ofcoz kupiłem bieda wersja- najtańsza, która oficjalnie kosztuje 6499. Sklepy mają promocje i jest za 5999 (Ispot, Cortland) 

A Saturn ma za 5399 :) (na str 5749)  Piękna cena i tyle można za to dać, bo 6,5 to już tak średnio. A za Touchbar 8999, to już w ogóle ktoś pojechał. 

Spadek do 5999 zapewne związany z końcem roku i spadkiem dolara, bo złotówka mocno stoi. 

 

Telefon, stacjonarny i laptop pod jednym szyldem. Piękny ekosystem i nie umęczony jak Android/google. Nie musiałem nić wklepywać, bo podałem tylko kod i wszystko po chwili miałem ustawione, zrobione na Macbooku. Tylko enter wcisnąłem. To są plusy tych produktów. 

Odnośnik do komentarza

To prawda, chociaż ich coroczny cykl wydawniczy obnaża zmęczenie materiału i braki w zasobach ludzkich. Pościg za nowymi funkcjami zamiast dopracowywać stabilność i ja np. do teraz nie zrobiłem update’u do High Sierry. iOS też cierpi na poważne problemy, ich narzędzia programistyczne z kolei od paru lat już ssą pałę po całości. Dobre ruchy jak open-source’owanie Swifta mieszają się z ch,ujowymi decyzjami i kiepskim line-upem przedrożonych produktów. Pewnie wynegocjuję sobie nowego maczka od pracodawcy po nowym roku, ale z niepokojem patrzę na rozwój tej firmy. 

Odnośnik do komentarza

Try story. 

Poprzednie Pro miały problem z tą wartwą antyodblaskową. Wcześniejsze Imaci miały problem z matrycą, ale szyba była do ściągnięcia i ekran był goły. Teraz to jeden element. Zobaczymy. 

 

No nadal jestem przy przy 6s, bo 7 i 8 kompletnie mnie nie jara. 

W segmencie macbooków wyboru nie było. 3700 Air z taką se matrycą. Wolałem dopłacić i tego Pro kupić. 

 

I również nie wiem dokąd oni zmierzają. Przyrost formy nad treścią. Kiedyś powiedziałem do jednego, że jednak Jobsa brakuje, bo on by to wszystko inaczej rozegrał. Usłyszałem, że pier**e i to jest pier**lenie. Nie, Jobsa ewidentnie brakuje :) Ive się pogubił i gada od rzeczy. A Tim hajsy może kręci, ale nie ma jaj do konkretnych decyzji i wychodzi miszmasz.

Odnośnik do komentarza

Sprzęt da rade do takich zastosowań. 

Jaka karta graficzna- tam Radeon miał problem i chyba już się skończył program wymiany. To ta słynna akcja z zimnymi lutami, za mało ołowiu i Apple też to trafiło- ale nie tak jak X360 :) 

Będą kolory tęczy na ekranie. 

3-4 letni, to ten w którym można wymienić samemu baterie, dorzucić ram. Także spoko. 

 

Apple gwarantuję do 1000 cykli. Kiedyś sprzedawałem Unibody, miał koło 700 i bateria była w dobrym stanie. 

 

Jaki stan, cena. 1500 to chyba okolica tego sprzętu. 2 bym nie dał, bo za tyle można mieć 2 letniego Aira- chyba. Jak nowy 3,6.... 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

@kiseki Jest sens. Ja mam macbooka pro late 2013 256SSD, 8GB RAM i śmiga bardzo dobrze i nie potrzebuję wymiany lapka jak na razie. Nawet na nim sobie filmy składam z wyjazdów i jest serio szybki. Zmieniam za to niedługo mocno wysłużonego imaka z 2009 :D, który służy od kilku lat jako drugi backup zdjęć. 

 

Co do telefonów to też jestem na 6s i przez chwilę chciałem wymienić na 8 ze względu na baterię, ale przemęczę się do jesieni i może wreszcie wydadzą telefon, który będzie mnie satysfakcjonował w większym stopniu.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

https://myapple.pl/posts/15823-program-wymiany-baterii-dostepny-juz-w-polsce

 

iSpot

Dzień dobry. Akcja właśnie wchodzi w życie w naszej sieci sklepów. Nowe niższe ceny dotyczą iPhone SE/6/6+/6s/6s+/7/7+. Wymiana baterii w tych modelach będzie kosztować 149zł. Pozdrawiamy

 

Podejrzewam że Cortland również wymieni jako autoryzowany sprzedawca na nasz kraj. 

I warto dodać, że nie ma znaczenia stan naszej baterii- może być w bdb kondycji. 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

od dwoch tygodni mam firmowego mbp 13 z retina i o jezus maria jak ten sprzet dziala, niby kiedys pracowalem w ispocie i zachwalalem go przed klientami jaki to jest wspanialy sprzet do pracy, ale... no serio to wspanialy sprzed do pracy. Ogromna robote robi touchpad, czas pracy na baterii oraz intuicyjnosc systemu - wszystko jest podane jak na tacy. Na minus - nie da sie grac w FMa : (

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.