Skocz do zawartości

japko


waldusthecyc

Rekomendowane odpowiedzi

Kawiarnia to super opcja, też lubię sobie od czasu do czasu wyskoczyć. Szczególnie w lato, bo mam mieszkanie na poddaszu i nagrzewa się mocno w upały, a dwie moje ulubione kawiarnie mają też stoliki na zewnątrz pod drzewami i dodatkowym zadaszeniem/parasolami, więc jest tam nawet w upały całkiem przyjemnie. Stolików zawsze pod dostatkiem, więc można się rozwalić z gratami i spokojnie popracować.

Odnośnik do komentarza

W tych biednych wersjach masz zmiane 2 -> 4 rdzenie i do tego jest to procesor nowszej generacji. Przypominam, ze za 6 miesiecy mamy 2020 rok a nie 2000 i taktowanie procesora nie jest najwazniejszym parametrem. 16gb oczywiscie warto. 

Najbardziej mnie wku.rwia kasowanie 250 euro za 128gb dysku co przy dzisiejszych cenach SSD jest rozbojem w bialy dzien.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nie wytrzymałem i po krótkim romansie z Windowsem musiałem powrócić na Mac OS. 

Wybrałem Aira z tego roku. 

Miotało mnie trochę na Pro, ale tysiąc drożej 6499, ale nie mam przekonania do paska. Kumpel wziął i spoko bajer. Ale czuje, że jak szał zakupu minie, to średni ten pasek. 

Kumpel się jara że są zakładki- odrywać wzrok od ekranu i kursora na mały pasek żeby zakładkę wybrać? Serio? :D Dlatego odpuściłem, a że byłem fanem Aira od czasu pokazu jak Jobs go wyjął z koperty, to padło na najnowszy model. 

5499 ciut za dużo, sądzę że sieciówki jak MM itp będą go miały trochę taniej. Idealna cena wg mnie za ten sprzęt, to 4499. Tyle wyjdzie bez Vatu jak ktoś na firmę łyknie. 

Adapter USB kupiłem, więc luz. Brakuje mi slotu na kartę SD. No i magsafe było genialne, szkoda że z tego zrezygnowali. 

 

Zgadzam się, że w tej cenie 128GB dysku, to śmiech na sali. Ale komputer do FB, YT i poczty, lekka obróbka fotek- styknie. Ramu ciut za mało 8GB to lipa, ale dopłacać kafla za ram nie miałem zamiaru, bo to nie będzie wół roboczy. 

Na plus mobilność, waga, gładzik, TouchID i ekran. Mniej nitów- Air ma 400, Pro 500. I czegoś tam nie ma jeszcze. Dla jasia żadna różnica w normalnym użytkowaniu. Na plus jeszcze bateria, bo mało które notebooki dobijają do okolicy 10h/12h. Dell padał po około 3. Za Della Vostro (biznesowy) dałem 3,5. Za 2k więcej mam lepszy ekran, kąty widzenia, no i audio zjada na śniadanie Della. Jakość, brzmienie, głośność. No i trackpad z innej epoki. Czy to jest warte 2k dopłaty? Trzeba sobie samemu odpowiedzieć na to pytanie.

 

Aha, 4 raz poprawili klawiaturę motylkową, mają wrócić do sprawdzonej nożycowej, ale mimo to wsadzili w modele 2019 nową klawiaturę. Komputery trafiły na listę programu wymiany. Także w sumie mam 4 lata gwarancji na topcase- bo jak klawisz się zatnie wymieniają całość. Spoko :) 

Odnośnik do komentarza

Potrzebuje laptopa do pracy przy pisaniu softu. Moj wybor padl na MacBooka Pro ale wskazany jest laptop z Windowsem jako ze bede uzywal programow stworzonych przez Microsoft. Czy w takim wypadku Pro z zainstalowanym Windowsem wystarczy? Powinien miec procesor conajmniej i3 i 4 gb ramu jak chodzi o laptopa z Windowsem

Odnośnik do komentarza

Musze spatchowac Fallouta 76. Potrzebuje laptopa o specyfikacji modelu MacBooka ktorego wybralem z wylaczeniem pojemnosci HDD dlatego musze wiedziec czy na np. laptopie Asusa z 4 GB ramu i procesorem i3 Windows bedzie dzialal podobnie jak na MacBooku i czy po podpieciu dysku zewnetrznego do MacBooka moge na nim zainstalowac aplikacje tylko do uzywania korzystajac z Windowsa

Odnośnik do komentarza

To tak trochę jak ludzie na forum i innych fanpejdzach chcą maca i od razu pytają o windowsa żeby sobie pograć :) Nie dla wszystkich jest mac.

Dwóch kumpli co prowadzą swoje firmy bardzo chętnie by kupili po macbooku czy imacu, ale sporo softu którego potrzebują jest na windowsie. Kupowanie maca żeby 90% czasu siedzieć na windowsie mija się z celem.

Lepiej kupić coś na windowsie i problem z głowy.

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Z jakiej przeglądarki korzystacie na Macu? Niektóre strony na Safari chodzą jak gów/no i to mimo wyczyszczenia danych/ciasteczek, np. spidersweb albo strona facebooka

 

Dla porównania Chrome chodzi jak rakieta

 

Nie wiem czy to kwestia tego, że w Safari mam zainstalowanego Adblocka ;/

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...