Skocz do zawartości

japko


waldusthecyc

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Spoko, że w końcu wyjechał 12 calowy kastrat, bo laptop do kawiarni za tę cenę, to był totalny dramat. Tu plus. 

No zasłużony Air musiał w końcu odpaść, dobry sprzęt na swoje czasy.

 

Wsadzili pasek touch bar i touch ID do wszystkich MBP i obniżyli cenę podobnie jak taktowanie procków. 

Fajnie, bo to nadal komp tylko do FB, YT i odebrania poczty. Pasek bym sobie totalnie odpuścił, bo wypada bezwzrokowa obsługa i dla mnie to zbędne. Powinno wrócić do starej nazwy- czyli samo Macbook. Dopisek PRO dla sprzętu PRO. Ten najtańszy PRO nie stał koło macbooka pro. I byłoby ok. 

Cena Aira cut za wysoka, to powinno kosztować 4999 max. Jak ktoś odliczy VAT i tak mu wyjdzie 4500, więc spoko. Laptop na studia mocno ok. 

Najbardziej się czaję na AIRa, bo nic więcej na kompie nie robię- net, poczta, muzyka. Czekam tylko na powrót starej, sprawdzonej klawiatury. 

Odnośnik do komentarza

Laptop "na studia" za 5k? No nie wiem. Szczegolnie, ze wiekszosc rzeczy i tak sie przygotowuje w Officie, ktory na Maca jest co najmniej sredni (i dodatkowo platny). Lepiej chyba kupic sobie kompa za tysiaka czy dwa z Windowsem i Office jak sie chce lapka "na studia."

 

Z drugiej strony, ja - klasa srednia z iPadem, iPhonem i Apple Watchem (czyli gleboko w applowym ekosystemie) - tez nie widze sensu inwestowania takiej kasy w komputer o takich podzespolach, jak za taka sama cene moge miec naprawde mocnego PCta.

 

Dla kogo sa te komputery teraz?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja uzywam Maca bo po pierwsze i nawazniejsze to UNIX ktory dziala i jest stabilny. Juz z tego powodu nie ma dla mnie alternatwy, ale ponad to sa inne plusy jak sam ekosystem o czym wie chyba kazdy, design, dobre wsparcie. Sam sprzet tez jest niezawodny w porownaniu do innych, mimo wpadek jak te z klawiaturami. 

Jezeli chodzi o podzespoly to w Macach zawsze sa one na papierze slabsze niz w PC zlozonym za te same pieniadze ale za to nadrabiaja optymalizacja. Zreszta malo kto w pelni wykorzystuje potencjal komputera. Do glowy przychodzi mi jakies renderowanie video. 

Problem jest jak zwykle bardziej przyziemny - to nie sa komputery dla Polakow bo ich po prostu nie stac.

Odnośnik do komentarza

Air był komputerem dla studentów. Był to jeden z najlepiej sprzedających sie komputerów. Mimo braku retiny dalej był chętnie wybierany. 

Oprocz eko systemu i samego systemu wygrywał kultura pracy i najważniejsze- czasem pracy na jednym ładowaniu. 

 

Ten komputer było mozna mieć za mniej niż 4K do tego co roku Apple ma akcje powrotu do szkoły gdzie sa zniżki. 

 

Wg danych rożnych żyje sie nam coraz lepiej, przyrost bogaczy i milionerów xD wiec komp za 4/5 nie jest niczym magicznym. Sa używane jeszcze. 

To sa kompy do kawiarni i dla zwykłych użytkowników którzy maja to do neta czy yt i innego Facebooka. To jest target tego sprzętu, a nie gracz który wyśmiewa tego kompa, bo patrzy na suche dane. 

Dell na windowsie po 4 latach sie zesra :) Macbook 2015 działa dalej :) 

Odnośnik do komentarza

No właśnie może ja jestem jakiś oderwany od rzeczywistości bo używam tylko Macbooków od chyba 10 lat, więc nie wiem jak ze stabilnością Windowsa. Tak jak pisałem, ja mam MBP 2014 i dalej wszystko działa stabilnie i jestem zadowolony. Po prostu nie wyobrażam sobie dać 9k za komputer do kawiarni (jaki jest w ogóle sens korzystania z komputera w kawiarni?), bo ani parametry, ani jakość wykonania (pamiętacie jaja z baterią w MBP czy zawiasami w Air), ani funkcjonalność (touch bar wtf) tego nie wspiera.

 

Kurde, czuję się teraz jak hejter ;)

Odnośnik do komentarza

Jak pójdzie do kawiarni, to świecące jabłko robiło robotę. 

Przecież jaki był lament w necie jak zrezygnowali z loga podświetlanego :) 

Zawiasy i chowany USB to 1 generacja Aira, potem nie było zmiłuj. Komputer nie do zajechania jak Macbook Unibody i pro z tego okresu. Potem zabrakło Jobsa i coś poszło nie tak. Oprócz dramy z plamami i kurzem w Imacu czy odpadaniem warstwy antyrefleksyjnej nie było większych zgrzytów. Co i tak przy tej kwocie za sprzęt nie powinno mieć miejsca. 

No i mamy najgorszy możliwy przelicznik- dolar 1 do 1 na euro. 

A te dzisiejsze PRO to tylko nazwa, bo ten komputer się spoci w dobrym programie graficznym,  4k i obróbka, to tam chyba ducha wysadzi w postprodukcji :) PC do takich zadań żeby latał to pod 10k podejdzie. No i tutaj żeby sprzęt był trzeba wydać 15k na Pro 15 calowego. Ale wtedy będzie PRO. 

 

Ja sprzedałem pro rok temu jak się klawisze przycinały. Kupiłem biznesowego Della za połowę ceny tego Macbooka i nie narzekam. Matryca mat, klawisze podświetlane. Brakuje mi jednak retiny, bo ekran lepszy i zdecydowanie audio lepsze. Grał lepiej macbook. 

Edytowane przez iluck85
Odnośnik do komentarza

Ej ale nie w(pipi)ia was to, ze idziecie do knajpy, chcecie cos zjesc/wypic, a nie ma miejsca bo hipsterzy siedza z Macbookami po kilka godzin przy jednej kawie? Dla mnie to jest totalna porazka, ale moze jestem przewrazliwiony na tym punkcie bo we Wrocku jest kilka knajp gdzie ciezko z miejscem, bo wlasnie siedza studenciaki po kilka godzin przy jednej kanapce/pizzy/kawie…

 

Nie bylem nigdy freelancerem, ale nie wyobrazam sobie wykonywac jakiejkolwiek kreatywnej albo koordynacyjnej pracy w srodku wypelnionej ludzmi knajpie. Za duzy halas.

 

Jak juz musicie chodzic do kawiarni zeby popracowac to zmieniajcie ja chociaz co dwie godziny ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...