Skocz do zawartości

Problem z Windowsem...


Jakuza

Rekomendowane odpowiedzi

@Shankor

 

Możesz skorzystać z Acronis True Image jeśli to są dyski WD (z tego co pamiętam WD udostępnia całkowicie darmową wesję pakietu pozwalającą na migrację pomiędzy ich dyskami) ale ja osobiście bym się skłaniał ku Clonezilla, która jest raczej user UNfriendly ale coś kosztem czegoś i w zamian za trudną obsługę dostajesz narzędzia, które przynajmniej nie posypią obrazu.

Z programów robiących hot image raczej bym nie korzystał (np. DiskImageXML), bo to najczęściej kończy się reinstalacją systemu albo jego naprawą po odtworzeniu obrazu.

 

 

 

@łosion

 

jeśli av tego nie wykrywa, plik sam wraca a usunięcie spod konsoli (wraz z wyczyszczeniem SVI gdzie pewnie siedzi) nie pomaga to pozostaje ComboFix ale to jest naprawdę ostatnia deska ratunku

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Niestety nie udało się. Ściągnąłem Clonezilla clonezilla-live-2.0.1-15-i486.iso, wypaliłem, uruchomiłem, kopiowało, sprawdziło spójność plików, na stary dysku i systemie sprawdziłem czy są pliki na nowym. Ale jak odłączyłem stary dysk to nowy nie uruchomił systemu, był tylko czarny obraz i migająca spacja. :-(

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Często mam tak (np. teraz), że na lapku mam tylko przeglądarkę otwartą, a system tak muli i wiatrak w lapku tak napiernicza jakby komputer obliczał w locie masę czarnej dziury - jakieś sugestie o co kaman?

Odnośnik do komentarza

Panowie pytanie nooba.

 

Oryginalny windows 7 home z laptopem samsungr519, nic nie kombinowalem z partycjami i jest w stanie niezmienionym hdd od zakupu. Chcialbym mowiac staroszkolnie zrobic formata partycji systemowej, zainstalowac winde z recovery i nie miec jakiejs dziwnej zmoty, ze system nie moze odnalezc driverow i cos nie dziala.

 

1. Jak wejsc w ogole do recovery i co tam wybrac zeby sie zrobil format tylko dysku "C" i zeby sie ladnie system postawil.

2. Mozna teraz zrobic kopie sterownikow wszystkich zeby pozniej bez problemu je poinstalowac?

 

Sorras za pytania dziecka ale ja z instalowaniem systemu swoja przygode na win xp zakonczylem. :]

Odnośnik do komentarza

Panowie pytanie nooba.

 

Oryginalny windows 7 home z laptopem samsungr519, nic nie kombinowalem z partycjami i jest w stanie niezmienionym hdd od zakupu. Chcialbym mowiac staroszkolnie zrobic formata partycji systemowej, zainstalowac winde z recovery i nie miec jakiejs dziwnej zmoty, ze system nie moze odnalezc driverow i cos nie dziala.

 

1. Jak wejsc w ogole do recovery i co tam wybrac zeby sie zrobil format tylko dysku "C" i zeby sie ladnie system postawil.

2. Mozna teraz zrobic kopie sterownikow wszystkich zeby pozniej bez problemu je poinstalowac?

 

Sorras za pytania dziecka ale ja z instalowaniem systemu swoja przygode na win xp zakonczylem. :]

 

Jak uruchamiasz lapka i jest logo Samsunga to klikasz F4 i wtedy bootuje sięRecovery Samsunga gdzie masz rózne opcje, łącznie z postawieniem od nowa na czysto systemu.

Odnośnik do komentarza

svchost.png

 

Wie ktoś o co tutaj chodzi? Załącza mi się to cholerstwo sam nie wiem dlaczego, jak już zacznie pożerać CPU to nie da się praktycznie systemu używać.

 

Szkoda, że update z Win 7 do Win 8 jest prosty, a w drugą stronę tylko tracąc wszystkie dane :/.

Odnośnik do komentarza

O utworzenie takiej płyty windows mi od początku codziennie przypomina ("Konfiguruj kopię zapasową" w wiadomościach dotyczących problemów z komputerem). Ta kopia chce być właśnie na płytę wrzucona, więc jest to to, o co ci może chodzić. A z tą partycją recovery, to za mocno się boisz. Nic ci się nie stanie, laptop wróci do ustawień fabrycznych i tyle. Będzie "świeży"..., o ile z hardem wszystko w porządku.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Czasem uruchomi się komputer normalnie jest piknięcie na starcie komputer chodzi szybko jest ogólnie ok. Ale czasem nie ma piknięcia i jest całkiem czarny ekran a słychać że komputer chodzi a czasem jest piknięcie ale komputer bardzo muli.Czego może być to przyczyną?

Odnośnik do komentarza

Polecam programik Autoruns. Ma autoryzację Microsoftu:), program wyświetla wszystkie usługi jakie wyświetlane są na starcie, kasujemy od razu wpisy z rejestru. U mnie po 3ech latach, było kilka wadliwych wpisów. Kilka dodatkowych też usunąłem - jak np. ładowanie dysku GG i robienie tychże ikonek. Nie używam tego to po co się to pcha do Windowsa. Polecam każdemu, no i wcześniej jakaś kopia rejestru w razie czego.
Szarku, u Ciebie problem jest chyba nie z softem, a ze sprzętem.

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

jak nic mi nie pomoże to tez chętnie skorzystam z programu powyżej.

 

u mnie problem wygląda tak, ze wczoraj spadł zonie lapik na podłogę i sie od razu zwiesił.

po zresetowaniu załączył sie z miejsca mulic. włącza sie chyba z 5 minut.

 jakies porady, jak moge to samodzielnie sprawdzic,  czy system mi nie zwariowal, moze pamiec RAM sie uszkodzila ?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Panowie, mam problem z laptopem i świeżo zainstalowaną windą 7.

 

Otóż lapek ma z 6 lat i dotąd śmigał na XP, aby włączyć połączenie z netem bezprzewodowe, albo bluetooth trzeba przesunąć taki suwak na obudowie i tam wybrać opcje (Fujitsu Siemens Esprimo V5545). Otóż po zainstalowaniu win 7 przesuwanie suwakiem nie daje żadnego efektu. Co najgorsze, producent nie udostępnia żadnych sterowników pod win7. Co na to poradzić? Komputer w ogóle nie widzi, że karta sieciowa jest włączona (w BIOSie jest włączona).

Odnośnik do komentarza

Panowie, mam problem z laptopem i świeżo zainstalowaną windą 7.

 

Otóż lapek ma z 6 lat i dotąd śmigał na XP, aby włączyć połączenie z netem bezprzewodowe, albo bluetooth trzeba przesunąć taki suwak na obudowie i tam wybrać opcje (Fujitsu Siemens Esprimo V5545). Otóż po zainstalowaniu win 7 przesuwanie suwakiem nie daje żadnego efektu. Co najgorsze, producent nie udostępnia żadnych sterowników pod win7. Co na to poradzić? Komputer w ogóle nie widzi, że karta sieciowa jest włączona (w BIOSie jest włączona).

znajdź  " najnowsze stery "  do karty sieciowej i instaluje je rencznie ... na pewno bedzie "krzyczeć " ze nie kompatybilne lub bez certyfikatu   mimo to akceptuj i instaluj .

najlepiej instalowac po przez aktualizację sterownika i podanie dokładnej bezpośredniej ścieżki

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

wejdź na stronę http://www.intel.com/p/en_US/support/detect i sprawdź czy automatyczna aktualizacja wykryje ci tę kartę?

 

jeśli nie to znaczy że potrzebujesz jeszcze dodatkowych sterowników od producenta lapka (do kontrolera urządzeń)...

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Zainstalowałem windows 8 ale nie mogę na nim zainstalować net.framework 3.5(potrzebny do działania chociażby batmana AC )wywala mi cały czas błąd 0x800f0922.Szukałem w internecie i nie znalazłem żadnego rozwiązania.Może wiecie jak to naprawić albo obejść.

Odnośnik do komentarza

Zainstalowałem windows 8 ale nie mogę na nim zainstalować net.framework 3.5(potrzebny do działania chociażby batmana AC )wywala mi cały czas błąd 0x800f0922.Szukałem w internecie i nie znalazłem żadnego rozwiązania.Może wiecie jak to naprawić albo obejść.

hmm zgodnie z tym http://msdn.microsoft.com/pl-pl/library/hh506443.aspx

jest on juz dolaczony tylko trzeba go odpalic sprawdzales to?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...