Skocz do zawartości

Mięsień Piwny


ping

Rekomendowane odpowiedzi

sebas

 

zaczalem z wiekszego pulapu :P stopniowo zmniejszalem

zreszta nie wiem czy jem dokladnie 1,5k bo nie licze tego, po prostu na oko tyle wyszlo.

powiedzmy, ze troche dodam ;)

 

a pozatym jest ok? pytam sie ciebie bo czytalem o tym co dokonales :D

Odchudzanie to mocno indywidualna sprawa. Uprawiaj taki sport jaki da ci satysfakcje, nie znudzi się za szybko, zdrowo się odżywiaj i ciesz się stopniowo poprawiającą się sylwetką.

 

Co do rozpiski na poprzedniej stronie: ja bardzo szybko zrezygnowałem z układania sobie takiej typu listy bo miałem trudności z utrzymaniem diety. Żeby zostawić sobie chociaż odrobinę wolności w dobieraniu posiłków po prostu ustaliłem sobie na co mogę sobie o danej porze pozwolić. Jeżeli tylko lubisz to polecam jeszcze dodać jajecznicę, serek wiejski, płatki owsiane (górskie). Jak tylko masz możliwość to zjadaj mniej pieczywa (zamiast kanapki np. jogurt naturalny). Owoc na kolacje to też raczej zły pomysł, równie dobrze można wypić szklankę wody z rozpuszczonym cukrem :)

 

Na ile przed snem masz zamiar zjadać kolację? Ja jadłem zazwyczaj sam twaróg/serek wiejski, czasami z garścią orzechów włoskich. Jeżeli będziesz uprawiał sport w godzinach wieczornych polecam po kolacji wypić jeszcze porcje białka z wodą na jakieś 30 minut przed położeniem się spać :)

Odnośnik do komentarza

bez kitu dzieki ;]

 

kolacje jem minimum 3 godziny przed snem, w praktyce to ok. 4 godzinki. moze po prostu ten dzem odpuszcze do tego twarogu.

chleb ogranicze :) ale np. mowisz, ze zamiast kanapki zjesc jogurt. co moge jeszcze do tego jogurtu zjesc zeby posilek nie byl zbyt maly? ;p

 

owoce tez odpuszcze i kupno bialka planuje juz od kilku dni :)

 

postanowilem tez troche zwiekszyc ilosc kalorii. moje zapotrzebowanie (91x24x1.2) to ok. 2,6 tysiaca kalorii. postaram sie jesc okolo 2k.

 

no i codziennie sport :) mam nadzieje, ze w ten sposob efekty sie pojawia i nie zamienie sie we wrak ;]

Odnośnik do komentarza

Ja pare lat temu również miałem problemy z wagą i to bardzo ,ale pewnego dnia powiedziałem sobie ,że koniec z tym i udało się na początku jest bardzo trudno .Trzeba zmienić nawyki żywieniowe w moim przypadku zrezygnowałem z pieczywa ,słodyczy ,sosów ,ograniczyłem cukier do minimum jak również sól .Podstawa to ruch każdego dnia i efety po jakims czasie bedą zauważalne.Ja dzięki takiej diecie schudłem ze 110 kg do 66 ludzie się pytali czy jestem chory ,ale musze również dodać to ,że potem odchudzanie stało się dla mnie schizą i dość mocną .Teraz waże 72 kg chodze sobie 2 razy w tygodniu na siłke a w niedziele na basen i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
danke

 

 

a co powiecie na mniej wiecej takie odzywianie

 

sniadanie: otreby z kefirem 0% do tego kanapka (chleb razowy) z twarogiem 0% i np. dzemem niskoslodzonym. do picia herbata zielona/czerwona

drugie sniadanie: dwie kanapki z szynka z indyka i ogorkiem swiezym

obiad: roznie - warzywa na patelnie (bez dodatku oleju), kurczak gotowany albo ryba

podwieczorek: dwie kanapki z szynka z indyka, ogorkiem, czasem z pomidorem, albo ogolnie z czym tego typu :P

kolacja: planuje kupic takie bialko w proszku czy cos, ze sie z mlekiem robi :P a teraz np. jogurt jakis 0% i jakies warzywa np. marchew albo jakis owoc (japko, ananas)

 

 

oczywiscie niektore rzeczy sie zmieniaja, ale to taki najbardziej reprezentatywny uklad. cos zmieniac czy jest w miare ok?

 

 

aha i jeszcze jedna sprawa

 

czy jak tak nagle zaczne biegac i plywac, to nie bedzie problemu ze spalaniem miesni? dziennie jem okolo 1000 do 1500 kalorii podzielone na 5 posilkow.

 

bo po prostu czytam tyle na necie ostatnio, ze juz sam nie wiem czy robie wszystko jak nalezy i nie chce miec potem jakis problemow zdrowotnych. mam jesc wiecej bialka? czytalem, ze to wlasnie na miesnie dobrze dziala.

 

no i ogolnie czy taki system to dobry pomysl. 1500 kalorii dziennie plus codziennie okolo 30-40 minut cwiczen.

 

jakies rady opinie poprosze :P

 

aktualnie przy wzroscie 1,82 (okolo) waze 90 kilo. moj plan to zejsc tak do powiedzmy 80-85 kilo najlepiej tak do maja, czerwca. licze, ze sie uda :P

 

 

sebas

 

zaczalem z wiekszego pulapu :P stopniowo zmniejszalem

zreszta nie wiem czy jem dokladnie 1,5k bo nie licze tego, po prostu na oko tyle wyszlo.

powiedzmy, ze troche dodam ;)

 

a pozatym jest ok? pytam sie ciebie bo czytalem o tym co dokonales :D

 

 

na sfd zmieszali moja diete z blotem xD

 

musze dbac o jakies bialka pelne aminokwasow i inne go.wna

 

ch.uj z tym, robie tak jak teraz, wiecej cwicze, kupie sobie witaminki i dorzuce do jadlospisu wiecej warzyw. sa zdrowe wiec nie powinno mi nic braknac. co ma byc to bedzie.

 

dieta na redukcje nigdy sie nie interesowalem, ale skoro jest tak jak piszesz to dorzuc kcal, bo faktycznie za malo. warzywa, jakies wegle (ktore trzeba ograniczac, ale z tego co widze, to masz ich malo, dorzuc do chociaz jednego posilku jakas kasze lub ryz, polej oliwa z oliwek i si bą), ktore wcinaj przed treningiem i jakies produkty bogate w bialko. jak stac Cie na suple to mozesz kupic jakis izolat, aminokwasy i spalacz. nie wpier,dalaj slodyczy, ff i cwicz, bedzie git; ).

Odnośnik do komentarza

dieta strasznie z dupy

bardziej zaszkodzi niz pomoze

 

przy jedzeniu 1000-1500 kcal dziennie niedlugo nie bedziesz juz mial zadnych miesni

 

sprobuj ulozyc cos na ksztalt tego

 

1. platki owsiane + jaja

2. kasza gryczana/ryz brazowy + czerwone mieso (np. poledwica wolowa) + oliwa z oliwek + warzywa

3. kasza jeczmienna/ryz brazowy + chude, biale miesa (np. piers z kurczaka) + warzywa <- posilek przedtreningowy

4. bialko - na 30 min przed treningiem

trening

5. po treningu bialko

6. ryz paraboliczny + chude biale mieso + warzywa <- posilek potreningowy

7. tlusta ryba (makrela, losos) + orzechy wloskie/laskowe/pestki slonecznika + warzywa

8. twarog poltlusty + ew. olej lniany <- na 30min przed snem

 

a najlepiej, jak chcesz cos osiagnac, to zacznij czytac artykuly na sfd/body-factory

Odnośnik do komentarza

fajnie. moze gdybym byl bezrobotny i siedzial w domu i sobie gotowal takie specjaly to wtedy daloby to rade. od rana do wieczora siedze na uczelni. nie bardzo pasuje mi jedzenie tam kaszy gryczanej z poledwica wolowa i oliwa z oliwek

 

spoko, doceniam pomoc itd. ale powaznie, nie mam jak przestrzegac tego typu diet. od jakiegos czasu cwicze codziennie. rower, bieganie i basen. stoponiowo zwiekszam ilosc kalorii. zobaczymy jak bedzie.

Odnośnik do komentarza

nie wiem, nie mam juz dzisiaj glowy do ukladania diet

 

wiem tyle, ze codziennie sie ruszam, stopniowo zwiekszam kalorie (docelowo, ok 2 tysiace dziennie), zero zlego zarcia i bialko przed snem.

 

przez zle zarcie rozumiem bialy chleb, cukier, fastfoody, slodycze i tego typu jadlo. bede unikal tlustego miesa, jak juz to bede grillowal, albo np. smazyl rybke na oliwie. no i nie bede jadl 5 tylko 6, lub 7 posilkow.

 

bez zbednego kombinowania. kupilem sobie witaminki zeby mi czegos przypadkiem nie braklo xD do tego bialko w proszku takie i zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

jak juz uda mi sie osiagnac rozsadna wage to oczywiscie nie wroce do poprzednich nawykow zywieniowych. taki jest plan.

 

 

jestem za glupi na te wszystie diety. dlatego po prostu bede jadl zdrowiej (wiecej warzyw itd), kalorie ogranicze o ok. 500 do tego wiecej ruchu niz dotychczas. mam nadzieje ze z czasem efekty sie pojawia.

Odnośnik do komentarza

Rybę rób na parowarze(parownicy) unikaj smażenia. Na uczelnie możesz sobie wziąć niemal wszystko. Np: ziemniaki w łupinkach z parowaru, które zawiniesz sobie w sreberko, a do tego np. serek wiejski. Warzywa(z parowaru oczywiście, a najlepiej surowe) możesz zrobić tak samo, rybę itd. Wszystko możesz wziąć na uczelnię poza ciepłym daniem, a tu akurat nie jest w ogóle człowiekowi bardzo potrzebne, a jak musisz to zawsze na kolację możesz sobie coś ciepłego zjeść.

Odnośnik do komentarza

nie smaż na oliwie, najlepszym wyjściem będzie grill elektryczny lub teflon

jedzenie możesz pakować w pojemniki, z początku wystarczy tylko trochę samozaparcia, później wejdzie ci to w krew

 

http://www.sfd.pl/10_wskaz%C3%B3wek_%C5%BC...ch-t315293.html

poczytaj sobie

 

nie ćwicz codziennie, bo się zarżniesz w 2-3 tyg

podstawa, to trening siłowy 3 razy w tygodniu, najlepiej jakaś obwodówka na początek

w dni bez siłki dajesz rowerek, dajmy na to 25 minut, co tydzień dorzucasz kolejne 5 min

 

 

Odnośnik do komentarza

nie chodze.

 

obliczylem sobie moje zapotrzebowanie kaloryczne, wyszlo mi ok. 2,5 tysiaca (wpisalem, ze nie cwicze nic)

 

ulozylem sobie diete (zadna profesjonalna, wiec nie czepiajcie sie :P), tak zeby jesc ok. 2 tysiace dziennie i tez nie zdychac z glodu. bede jadl mniej wiecej tak jak zanim zaczalem sie odchudzac, ale zamienilem bialy chleb na czarny, usunalem cukier, fastfoody, czipsy (i inne podobne), slodycze i ogolnie to cale zlo.

dziennie pije ok 2-3 litry mineralki. nie slodze herbaty i nie sole nic. jem co okolo 3 godziny, wczesniej jadlem 2-3 posilki dziennie plus duzo "zlego" zarcia.

 

do tego codziennie poswiecam na cwiczenia od 30 do 60 minut. cwicze malo/sredniointensywnie. rower stacjonarny, bieganie lub basen. w kazdy dzien cos, ewentualnie pomysle nad jednym dniem w tygodniu przerwy. po kazdym treningu pije shake'a tego z bialka. oprocz tego brzuszki, pompki i drazek. czas trwania cwiczen bede zwiekszal systematycznie. mysle tez nad cwiczeniami ABS II.

 

oto dieta ;p

 

sniadanie: 500 kcal

 

dwie kromki chleba z szynka pomidorem ogorkiem i salata, otreby z 200g kefiru 0%, 125g twarogu

 

drugie sniadanie: 250 kcal

 

kanapka (z podobnym jadlem co na sniadanie), owoc/warzywko

 

obiad: 500-600 kcal

 

spaghetti (100 g makaronu + plus sos ze sloika)

danie chinskie (1 worek ryzu + to z torebki)

warzywa na patelnie plus ryz (1 worek)

kurczak (gotowany) plus ryz i surowka

ryba (na parze) plus ryz i surowka

 

podwieczorek: 400 kcal

 

owoc (banan), jogurt 250g

 

kolacja: 250 kcal

 

125 twarogu, jogurt/kefir 0%

 

 

moje zapotrzebowanie 2500, spozywac bede 2000 to jest deficyt 500 + cwiczenia, sadze, ze nie jest tak zle jak bylo wczesniej :P

 

co wy na to?

Odnośnik do komentarza

nie spalisz tłuszczu ćwicząc abs, chyba że zależy ci na budowie mięśni brzucha ...których i tak nie zauważysz ;)

 

i nie zaczynaj od tak dużego deficytu kcal, na początku starczy lecieć na bilansie zerowym i co tydzień odejmować 100-200 kcal obserwując reakcje organizmu

inaczej spowolnisz sobie metabolizm na tyle, że jedyne co będziesz spalał, to woda i mięśnie

 

dieta w 150% zła, ale chyba ci do rozsądku nie przemówię

tak więc, życzę powodzenia w redukcji

Odnośnik do komentarza

no, ale ja sie odchudzam juz od 3 miesiecy :P zrzucilem 8 kilo, nie wroce nagle do 2,5 tysiaca bo przybedzie mi kolejne 10 pewnie. nie wiem, moze rzeczywiscie przez ten czas stracilem 3 kilo wody i 5 kilo miesni, ale czuje sie dobrze s.ram systematycznie itd ;p

 

nie znam sie na odchudzaniu. probowalem czytac, ale zbyt skomplikowane to dla mnie. jem jak jem, po prostu ograniczam syfne zarcie i sie ruszam, jakies efekty powinny byc, nie za tydzien, nie za miesiac, ale do lata moze bedzie lepiej.

Odnośnik do komentarza

dwie kromki chleba z szynka pomidorem ogorkiem i salata, otreby z 200g kefiru 0%, 125g twarogu- Chleba nie miesza się z mięsem.

Zasady:

Można łączyć produkty z przewagą białek(np:mięso, rybu, fasola, produkty mleczno-kwaśne) z tłuszczami i produktami "żywymi"(np: smalec, masło, warzywa surowe,grzyby, wino wytrwane, mleko, owoce- z wyjątkiem banana, jego należy spożywać osobno). Tłuszcze i produkty "żywe" można łączyć z produktami z przewagą węglowodanów(np: pieczywo, kasze, ziemniaki, makarony, cukier, dżemy, ciastka. Nie należy łączyć produktów z przewagą białek z produktami z przewagą węglowodanów. Warzywa można dodawać do wszystkich potraw. Za tego tipa proszę o odwdzięczenie się w temacie muzyki do siłowni :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...