Skocz do zawartości

Wasze kolekcje gier na wszystkie platformy


Rekomendowane odpowiedzi

Platynowa Kolekcja to chyba moja ulubiona seria wydawnicza na PC. Dobre gry, świetne wydania, w kieszonkach, nierzadko z gratisami typu poradnik, ślicznie prezentują się na półce. Cieszę się, że mam np. wszystkie klasyki Blizzarda, bo są DRM-Free zdaje się, dzięki czemu nie jestem skazany w razie czego np. na W3 Reforged.

Zastrzeżenia miałbym tylko do numeracji oraz sporadycznych odstępstw od normy. Np. Gears of War ma ten swój paskudny znaczek G4WL. Później także zmienili trochę styl i np. Legendy RPG mają srebrną otoczkę także na grzbiecie. Ale i tak ze wszystkich jakie znam, to ta seria najlepiej wygląda na półce. Jeszcze SuperSeller był fajny, jak i Kolekcja Klasyki, jeśli ktoś wolał skromniejsze wydania.

Najmniej podobała mi się eXtra Klasyka. Paskudny design i dobór kolorów.

 

Niestety, ze względu na niewielką ilość miejsca na ekspozycje zdecydowaną większość serii na PC musiałem pochować do pudeł. Na półce została tylko właśnie Platynowa Kolekcja.

Odnośnik do komentarza
W dniu 26.07.2023 o 13:40, Suavek napisał:

Najmniej podobała mi się eXtra Klasyka

 

Ja tam lubię te wydania, choć te ostatnie w białych DVD boxach już tak bardzo mi nie podeszły jak poprzednie wydanie w grubszym pudełku, jeszcze ze starym designem.

Dobrze wspominam właśnie "Nową Extra Klasykę" i "Extra Klasykę Gier Komputerowych NeXt". Do dziś z ogromną nostalgią wspominam szczenięce lata, gdy mając te 2 dyszki w kieszeni gnałem do pobliskiego Empiku i godzinami stałem przed regałem z tymi wydaniami, podejmując niemal życiowe decyzje co tym razem sobie kupić. Oj ile ja gier z tej serii kupiłem... Żadnej innej serii gier nie zapamiętałem tak pozytywnie, bo na te droższe wydanie zwykle nie było mnie stać :rayos:

No, ale Platynowa Kolekcja to dla mnie przede wszystkim Diablo II + LoD. Pamiętam jak dostałem nówkę od siostry i jej chłopaka żebyśmy mogli pociorać z nim po LANie. Oj fajne to były czasy, jak było się gówniarzem i jedynym zmartwieniem było czy gra zadziała na GeForce 4MX...

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, Ukukuki napisał:

Widzę ,że każde pokolenie ma swoją extra klasykę :reggie: ja najbardziej lubię tą z początków lat 2000. O dokładnie tą którą omawia ten gość.

 

Z tą miałem styczność już za "tamtych" czasów, ale tylko w postaci napotkanych tu i ówdzie używanych gierek. Jak ja zacząłem kupować swoje pierwsze gierki na swój pierwszy własny komputer był rok 2005, więc czasy panowania "Nowej Ekstra Klasyki". Potem weszła ta wersja "NeXt" a po niej jeszcze te popłuczyny w postaci "XK Hit" i "XK Gold", ale to już był zmierzch mojego zainteresowania Empikowymi gierkami.

 

17 minut temu, Ukukuki napisał:

Bieda geforce bez shaderów, gorszy od Geforce 3. Też miałem swego czasu.

 

Ja rzekłbym "dorastałem" na tych kartach. Miałem je począwszy od mojego pierwszego, komunijnego peceta z Pentium III, przez składaka na Duronie, po jakiegoś starego blaszaka otrzymanego, gdy ten składak zdechł. Później, w 2008 dostałem w końcu swój pierwszy całkowicie nowy komputer z "jako-takimi" jak na swoje czasy parametrami, gdzie wreszcie mogłem poznać gierki, które na MXie nie chciały ruszyć. Oczywiście w międzyczasie gdzieś tam towarzyszyły mi też inne pecety jako "drugi" komputer i zapewne na którymś też miałem jakiegoś GeForce MX.

Ta karta uczyła tolerancji na niskie FPSy i dokładnego czytania tego co piszą drobnym druczkiem na wymaganiach sprzętowych :dynia:

Ale pochwalę się, że na GF4MX udało mi się pograć nawet w Half-Life 2 czy Tomb Raider Anniversary! Nie kojarzę już w jakiej ilości klatek, ale były to gry "dla mnie grywalne", czego nie mogłem powiedzieć gdy próbowałem grać w Tomb Raider Legend. Oj pamiętam, że w tej grze mimo klatkarzu liczonego często na palcach jednej ręki dotarłem aż do tego potwora z Loch Ness czy coś takiego.

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, ping napisał:

Ja się na to gówno dałem nabrać, bo myślałem, że jak 4, to będzie Geforce 4.

Sprzedałem GF2 i wziąlem tego 4 MX 440 osranego, a to budżetowa wersja dwójki.

 

Ja się dopiero tego nauczyłem jak przesiadłem się z GF4MX na GF5200:notlikethis: Ale to była kupa. Z tego przesiadłem się na kultowego GF 6600 GT.

Odnośnik do komentarza
W dniu 25.07.2023 o 19:52, Quake96 napisał:

Właśnie skończyłem wielkie liczenie mojego zbioru. Wyszło mi dokładnie 764 gry na 16 platform.

 

vh6kNxk.jpg 5DQWXuk.jpg HzkdCvS.jpg LlEZFsZ.jpg 6XmY0fa.jpg nNhBOzN.jpg q1MRsgO.jpg yv7I1vp.jpg G8CB9CE.jpg HSQaGFC.jpg eeAdoZH.jpg xcjzeUE.jpg YlmdkNk.jpg sX2DtQh.jpg MvgbJmF.jpg e3Zlelh.jpg JleMXE6.jpg PoSahi7.jpg 2MGTRyN.jpg SDhcFM7.jpg

GBZwSuF.jpg 

dgEX1d1.jpg

GrUZHWX.jpg

Wcdlc8K.jpg Q1Oubko.jpg OwW6mJ6.jpg gPtNmB8.jpg DYI2tAK.jpg tqSJtwD.jpg mheRJGC.jpg 4fsk9yf.jpg p2tdG1d.jpg

 

 

Jako bonus dołączam zdjęcia zbioru czasopism, poradników i demówek na PSX/PS2 :drakeyeah:

 

C5qT8aq.jpg S4oYspc.jpg 8Fxenld.jpg KdkqyYt.jpg qpDnVDH.jpg

 

 

Dziękuję uprzejmie za uwagę :obama:

Piękne zbiory. Mam nadzieję ,że pudełka  nie znikną z rynku. Bez nich  konsole straciły by cały  swój urok. Niz  wypada tylko po gratulować   pięknej kolekcji. A na widok kolekcji  z Xbox Clasic w premierowych wydaniach czuję  nie małą zasdrość.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Oczywiście.

 

 

Wiem, że troll typ wyżej, ale co jakiś czas zawsze przeorganizuję półki, żeby było albo alfabetycznie, albo estetycznie, czy to gry, filmy, czy książki, komiksy. Inaczej robi się bajzel na widoku, co w przypadku ekspozycji mija się trochę z celem w moim odczuciu.

  • This 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...