Skocz do zawartości

Co ostatnio jadłeś/piłeś?


Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Szakszuka (w dosłownym tłumaczeniu oznacza wielki bałagan) – danie z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej, prawdopodobnie pochodzi z Tunezji albo Jemenu, składające się z pomidorów, papryki i cebuli przyprawionych kuminem, w których gotuje się jajka na patelni, przed podaniem posypuje się świeżą kolendrą

Zgadza się.

 

Jest przepyszna, jeszcze doprawiona na ostro, ze świeżą bagietką, BOŻE.

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Tynio napisał:

Kilka razy już dawałem Pizze, ale nie było fotek jedzenia które wychodziło z pod mojej ręki, gracz nie samymi grami żyje. 

Shakshuka - czyli jajko z pomidorami, papryką i do tego może być jakaś wędlina. 

4sCeoBv.jpg

 

Kurde, jakby mnie jakiś znajomy konsolowiec zaprosił na partyjkę PS4 i nagle zaczął przyrządzać takie dania... :obama:

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Figaro napisał:

Właśnie sobie zdałem sprawę, że prawie codziennie robię szakszukę, nie wiedząc o tym. Ja to nazywałem jajkami sadzonymi z dodatkami.

 

@MaZZeo pięknie to wygląda, co tam dokładnie dodajesz? To zółte to papryka?

 

 

tak to żółta papryka ale często dodaje zielona paprykę, jalapeno, inne dodatki (ostatnio wrzucałem kiełbasę chorizo)

 

z przypraw to bazylia, czasem kolendra, papryka ostra i kumin

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, _Red_ napisał:

@Tynio jestes z zawodu kucharzem? Bo hobbystycznie to takie cudenka napierdzielac mozna?

 

Nie, nie jestem kucharzem.

Całkiem inny kierunek wykonywany oraz wyuczony.

To takie moje drugie hobby i oderwanie się od gier oraz pracy.

Bardzo lubię gotować.

 

To jeszcze cztery dania 

 

Pierożki Dim Sum 

 

nSoZYZL.jpg

 



 

s68PxBd.jpg

 

wQZd7xv.jpg

 

 

Klasyczne jedzenie włoski  Lasagne

 

e6Ne7j2.jpg

 

R2J73Hi.jpg

 



 

jLxwxKV.jpg

 

 

Wątróbka ze szparagami oraz zapiekanymi łódeczkami 

 

ePnCCZY.jpg

 

No i dla tych co nie jedzą mięsa czyli Falafel

 

IcOT3RJ.jpg

 



 

MFHrFbQ.jpg

 

gaNSe9P.jpg

 

Y4B66Dr.jpg

 

 

Przeważnie gotuję w weekendy, ale i w tygodniu się zdarza.

 

 

Edytowane przez Tynio
  • Plusik 7
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, _Red_ napisał:

Ramen. Zawsze uwielbialem, a po jakims rzekomo najlepszym berlinskim rzygalismy jak koty całą noc w hotelu. Juz mam obrzydzenie do wywarow na kosciach gotowanych z boczkiem :f

 

@Tynio jestes z zawodu kucharzem? Bo hobbystycznie to takie cudenka napierdzielac mozna?

 

No ja w Hannoverze jadłem świetnego boxa z kurczakiem od azjaty. 4.5 euro chyba więc mega cena, niewiele więcej niż gotowa kanapka a nie dość ,że był to najlepszy kurczak z makaronem jaki jadłem to jeszcze porcja ogromna.  

 

Jadłem też śniadania na stołówce w pracy oraz obiady. No to jest przepaść między naszym krajem a ich. Śniadanie w pracy to szwedzki stół jak w hotelu tylko wybór większy. Ale obiady to jest sztos, codziennie inne dania. Zależnie od dnia 3-4 do wyboru w zupełnie innych klimatach. A co lepsze przez ten czas jaki tam byłem żadne się nie powtórzyło. Firma zatrudnia 2-3 tysiące ludzi na dwie zmiany więc wyzwanie logistyczne spore. Śniadanie szło zjeść za 3-5 euro zależy ile sobie nałożyłeś a obiady kosztowały od 4-4.5 euro plus deser od 0.7 do 1 euro. Tyle ,że niby ja płaciłem połowę a firma drugie pół. Trochę mnie dziwiło ,że nie wszyscy Niemcy korzystają z tej stołówki ale widocznie cena nie jest aż tak atrakcyjna jak mi się wydawało. 

1 godzinę temu, D.B. Cooper napisał:

Albo wklejasz całą kobite, albo wcale. 

Rodo :/

Odnośnik do komentarza

Ja ostatnio też znalazłem przepis na Migas - meksykańskie/hiszpanskie śniadanie

 

tortilla, jajka, ser mozarella, papryka, przyprawy (kolendra, papryka ostra), ja dorzuciłem jeszcze jalapeno. Ja zamiast pokrojonej tortilli wrzuciłem ostre nachosy.

 

4e7HyVR.jpg

Edytowane przez MaZZeo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Kupujesz makę kukurydzianą zwaną masa harina, dodajesz wodę i sól i nic ci więcej nie trzeba do szybkich tortilli. Placki można nawet garnkiem formować - folia spożywcza, kulka masy, przygniatasz garnkiem, na suchą patelnię wg uznania i tyle. Zdejmujesz z patelni i układasz jedną na drugą zawinięte w ścierkę żeby doszły. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...