Skocz do zawartości

Co ostatnio jadłeś/piłeś?


Rekomendowane odpowiedzi

No witajcie kochani, na jednej z ostatnich banicji udalem sie na poszukiwania dobrych gier w gamepassie az na obcy kontynent. Naturalnie nie znalazlem nic ciekawego ale przynajmniej udalo sie troche ryjem pomielic. Zapraszam na poczestunek.


134pcSN.jpeg

Hummus z miesem, cieplutki, swiezutki, no dojebany ale ja jestem psychofanem humusiku

 

Q7OxbGA_d.webp?maxwidth=1520&fidelity=gr
Nie wiem co to i bylo to dla mnie nie do zjedzenia XD placek to podobne ciasto jak te buleczki arabskie ale wysmarowane tak intensywnymi przyprawami ze po dwoch gryzach odpadalem. Kosztowalo w przeliczeniu kolo 10zl i podejrzewam ze moglem walnac pomylke i zle to zamowic, zasugerowalem sie authentic palestinian w menu a moze to jakis dodatek do czegos a nie danie samo w sobie

 

tqrwjcb.jpeg

Kunafa czyli smazony ser. Czyli deser :reggie: slyszalem o tym juz wczesniej ale jadlem pierwszy raz. Porownania brak ale bardzo mi smakowalo. Ser zawiniety w takie slodkie nitki i posypany pistacjami, jedno z fajniejszych rzeczy odkrytych na tym wypadzie.

 

UHNTDkx.jpeg


Shawarma z jagniecina. Gowno widac ale musicie wierzyc na slowo ze byla kozacka. Buda wcisnieta pod jeden z dubajskich wiezowcow i non stop ruch. W menu tylko jagniecina, kura i frytki. No znaja sie na robocie

358D3812-729D-4732-AC0B-9F5A787E1797.thumb.jpeg.c761e3f97dfc906150709d0c9eae7928.jpeg

 

614D8955-33BA-4562-AE35-B3B010F168F6.thumb.jpeg.e42c54f0b3abfe64ef8335d038e2d508.jpeg

 

Dim sumy kurczak krewetka i makaron chow mein z wolowina w dosc popularnej chinskiej knajpie w dubai mall. Pierozki super, makaron no taki raczej zwyczajny


2WUcLwt.jpeg

Labneh czyli arabski ser czy tam jogurt. Smakowo podobne jak tzatziki tylko bardzo geste. Z tym ich pieczywem wchodzilo jak wsciekle


jV6agRK.jpeg

Grillowy mix w knajpie z kuchnia libanska. Knajpa lux, z przemila obsluga, widokiem na fontanny. No generalnie przed wejsciem sprawdzilem sobie czy to jest na pewno to czego szukalem bo ociekalo zlotem, a cenowo mialobyc jak jakies fast foody :reggie: No ale faktycznie bylo. Zarcie obledne, byl kurczak, wolowina, jagniecina i chyba baranina. Przyprawione, upieczone na prawdziwym ogniu na tych ich grillach, soczyste. Kawalek pity, do srodka miesko, fryta, pomazac to pasta i kon nie bede mowil jaki bo wiadomo ze zwalony. Najlepsze co tam jadlem.

 

vqLWVr4.jpeg

Blaze Pizza czyli kolejna sieciowka niedostepna w pl odhaczona. Placki niedrogie, troche male ale smakowo zajebiste. Z sieciowek blizszych polsce to probowalem tez maka i jest spoko, kfc to straszny syf tam, a five guys dobre tak jak wszedzie ale wlasciwie 2x drozej niz mak.

 

Wlecial jeszcze szybki wypad do Pragi. Gulasz i smazony syr spoko, chociaz gulasz znowu bardzo mocno przyprawiony, az za bardzo

3444F6C0-1BC2-4FF1-8B85-1D8565F2A78A.thumb.jpeg.86bb8ce307d278057d4d8f197b06eeb5.jpeg

 

I jeszcze curry z kurczakiem i butter chicken. To juz takie fastfoodowe ale smaczne. Jednak co mi sie tam podobalo to to, ze na kazdej uliczce czy nawet w centrum handlowym do wyboru kuchnia jaka chcesz. U nas jak nie masz wolnej godziny na szukanie miejsca parkingowego pod knajpa to jestes skazany na mcd, bk, kfc albo kebsa w galerii :/ 

 

nPVSxG0.jpeg

D5968E7B-E0CE-4D27-9329-EBE5339EF12D.thumb.jpeg.b83c3fdd63e3a60bccc79120f5e62bd2.jpeg
 

Oczywiscie przepraszam za brak polskich znakow i przecinkow. Nastepne wakacje to juz u shago na korkach z polaja wiec bedzie dobrze :pawel:


 

 

  • Plusik 5
  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza

Dubaj jest zajebistą miejscówką do zbadania wielu opcji kulinarnych, bo można zjeść prawdziwą arabską szamę wysokich lotów a jednocześnie odwiedzić wiele kuchni świata przez multikulturowość tego kraju. No i do tego chyba wszystkie sieciówki fast foodowe jakie mogą być w Dubai Mall, albo tej mniejszej galerii.

 

W ogóle, tam w strefie gastro w galerii ludzie zamawiają żarcie, idą do stolika, a jak są wywoływani po odbiór, albo idą gdziekolwiek to zostawiają portfel, czy telefon na stoliku, bo ma sie pewność, że nikt tego nie zajuma.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Taaaa kuchnie z calego swiata i to na wysokim poziomie. A obsluga jest niesamowita i siedzenie w knajpach tam to sama przyjemnosc. Glownie obstawiaja te lokale azjatami albo ludzmi z indii czy podobnych rejonow wiec oni chyba doceniaja szanse i robia co moga zeby nie wrocic do siebie bo to sa przemili ludzie ktorych rzadko sie gdzies spotyka.

 

No bezpieczenstwo i kultura tez tam jest konkretna, a lokalsi juz totalnie czuja sie nietykalni. Pamietam jak siedzialem na jakiejs bulce w tym food courcie i obok do stolika podeszly dwie arabki, rzucily pare toreb z diora, chanel i tym podobnych luksusow i poszly zamawiac zarcie do maka. Patrzac po wielkosci tych toreb i znajac ceny w tych markach to tam spokojnie rzucily na stolik pewnie ponad 100 tysiecy w ciuchach i poszly po szamke XD

Odnośnik do komentarza

No z tymi ludźmi z Afryki, czy Indii pracującymi tam za grosze to przykra sprawa. Szczególnie, że i tak są zadowoleni, że w ogóle mają pracę i nie bardzo mają alternatywy.

Mam nadzieję, że uda mi się polecieć tam drugi raz na początku przyszłego roku, takie mam plany. Będzie jeszcze trwało Expo, które jest niesamowitym wydarzeniem.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, krupek napisał:

No z tymi ludźmi z Afryki, czy Indii pracującymi tam za grosze to przykra sprawa. Szczególnie, że i tak są zadowoleni, że w ogóle mają pracę i nie bardzo mają alternatywy.

Mam nadzieję, że uda mi się polecieć tam drugi raz na początku przyszłego roku, takie mam plany. Będzie jeszcze trwało Expo, które jest niesamowitym wydarzeniem.


Ale ci pracujacy w knajpach, sklepach to chyba moga sobie pozwolic na w miare godne zycie?
Przykro sie patrzylo np na budowlancow. Bylem we wrzesniu to temperatury absurdalne, ja nie znalem nawet takiego upalu i ogranizm wariowal a robotnicy pracowali w pelnym sloncu. No to jest slabe, tam na kazdym kroku z jednej strony luksusowy hotel z egzotykami na parkingu a po drugiej stronie ulicy budowa i padajacy ze zmeczenia ludzie ktorzy spia na chodniku zeby zlapac chwile odpoczynku w cieniu :frog:

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ja z gotowców to tylko makaron mam, a poniżej kilka dań jakie ostatnio robiłem.

 

mEQ20GA.jpg

 

Ryż z kurczakiem i warzywami w czerwonym curry 

 

Ryż dałem dziki oraz jaśminowy 

 

uXvyv2L.jpg

 

 

55MaIIE.jpg

 

Zupa Tom Yum z makaronem ryzowym oraz warzywami i kurczakiem 

 

zdojTPi.jpg

 

Zupa dyniowa, z dyni ze swojego ogródka - pewnie mają tyle ołowiu że szkoda gadać :) 

 

 

sDvX50d.jpg

 

Domowy schab dojrzewający 

 

V1ZoIiU.jpg

 

OJlUhW6.jpg

 

Kurczak z makaronem w sosie Teriyaki 

 

Kaqcxsd.jpg

 

Domowa mega zapiekanka 

 

UiDXvox.jpg

 

fwVxOjh.jpg

 

Spaghetti bolognese

 

ekIO0Xy.jpg

 

Kurczak słodko - kwaśny z ryżem 

Jako zakwaszacz posłużyły mi dwie pomarańcze, słodycz wiadomo ananas i syrop daktylowy. 

 

 

  • Plusik 4
  • Lubię! 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Teraz, Rudiok napisał:

Super. Ale za sos położony na makaronie a nie prawilnie wymieszany ze spaghetti na patelni to karny jeżyk :potter:

 

Wiem że się powinno mieszać wszystko razem, ale jakoś nie mogę się przełamać do tego. 

Zawsze bardziej mi się podoba zwinięty makaron polany sosem i posypany serek.

 

 

Odnośnik do komentarza
38 minut temu, Tynio napisał:

 

Wiem że się powinno mieszać wszystko razem, ale jakoś nie mogę się przełamać do tego. 

Zawsze bardziej mi się podoba zwinięty makaron polany sosem i posypany serek.

 

 

 

Kiedyś też tak robiłem, ale każdy w pewnym wieku dorasta :Coolface:

 

Cały wic polega na tym, że makaron zostawiony sam sobie bardzo szybko się skleja z uwagi na ilość powstałej po gotowaniu skrobii. No i też całą ideą dobrego makaronu jest jego porowata struktura, do której sos powinien się przykleić, dlatego też pod koniec gotowania dodaje się wody z gotowania makaronu żeby dodatkowo wkomponować klajster do sosu i zrobić taki, który będzie prawilnie trzymał się nitek. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...