Skocz do zawartości

Co ostatnio jadłeś/piłeś?


Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, Mejm napisał:

Ty nie mozesz byc prawdziwy.

 

Jestem i nawet mieszkam w tym samym mieście co Ty, a i ostatnio nawet pojawiłem się gościnnie na YT :) 

 

12 godzin temu, Kalel napisał:

Tynio, proste pytanie - co ty starasz się nam, prostym graczom, udowodnić?

 

Zaskoczyłeś mnie tym pytaniem i nie wiedziałem co Ci napisać bo nigdy nie myślałem że foty z tego co gotuję mają coś udowadniać.

 

Jestem prostym człowiekiem mieszkającym w wielkim mieście który pracował w korpo, które wysysało ze mnie  całą radość i powodowało że nawet grać się nie chciało po takiej orce, przez co granie nie przynosiło mi żadnej przyjemności.

Jakieś 10-12 lat temu okazało się że w kuchni zapominam o tym całym gównie, pomogło mi to przetrwać i nauczyć się trochę gotować. 

Jako że mam prostą i normalną rodzinę, zasmakowało im to co robię i stwierdzili że fajnie by było jak bym więcej gotował w domu, a że żona pracuje na zmiany i często jej nie ma w domu to po zmianie pracy poświeciłem więcej czasu gotowaniu, mojej rodzinie oraz graniu w gry.

 

Prosta odpowiedz, gotowanie to moja pasja, która mnie odpręża i relaksuje, tak jak granie, bardzo lubię grać oraz zbierać stare gry i konsole.

Co chciałem udowodnić prostym graczom? 

Że i gracz oraz totalny laik może odnaleźć się w kuchni, a jak by tego tematu nie było to bym tylko brał udział w innych dyskusjach. 

Nie jestem jedynym graczem, który gotuję i lubię czytać jak ktoś opisuje jakieś proste triki w kuchni bo można ciekawych rzeczy się nauczyć. 

 

Podobne pytanie można zadać graczom, którzy przechodzą Soulsy  8 raz i co oni chcą udowodnić prostym graczom, którzy nie mają smykałki do tego typu gier. 

 

11 godzin temu, mcp napisał:

zaraz jeszcze napisze, że chodzi w dżinsach po domu

 

Kiedyś tak, teraz już się to zmieniło, po domu w fartuszku już teraz chodzę a w kieszeni mam pada od konsoli i łyżkę do mieszania w garze :good2:

Edytowane przez Tynio
  • Plusik 5
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Figaro napisał:

 

mam duży swojej kapusty kiszonej do wykorzystania, masz jakiś przepis na kapuśniak?

 

No to tak:

- Majeranek.

- Kminek.

- Ziele angielskie.

- Liść laurowy.

- Kapusta + kwas z kapusty.

* Wkładka mięsna - moje ulubione combo to kości wędzone + kawałek boczku + kawałek kiełbasy.

* Włoszczyzna.

* Cebula - 1 obrana i 1 nieobrana.

* Czosnek.

* Ziemniaki.

 

To co z gwiazdką to tak naprawdę opcjonalne, no ale podbija smak i treściwość (bo taki kapuśniak to = jedno danie).

 

Jak masz w domu szybkowar to wygrałeś w życie i sobie ułatwisz, jak nie to trochę po prostu cię czeka trochę dłużej gotowania.

 

1a. Siekasz drobno cebulę i nastawiasz na oleju na wolnym ogniu niech sobie pyrka i się karmelizuje.

1b. Kroisz w kostkę boczek i kiełbasę i obsmażasz na suchej patelni żeby wytopić tłuszcz.

1c. Zagotowujesz 2-3 ziemniaki w łupinach i odstawiasz do ostygnięcia.

 

2. Wkładkę mięsną zagotowujesz z dodatkiem soli, ziela i liścia laurowego.

3. Po 15/35 minutach gotowania (szybkowar/garnek) dorzucasz włoszczyznę + nieobraną (ale dobrze umytą) cebulę + kilka ząbków czosnku i nastawiasz na dalsze gotowanie na 15/30-40 minut (szybkowar/garnek) aż warzywa zmiękną.

4. Wyciągasz mięso i warzywa, po przestygnięciu oddzielasz mięso od kości a marchewkę kroisz w kostkę. Do garnka dodajesz odciśniętą i pokrojoną kapustę (proporcje zależne od smaku, min. 1 kg na 2 litry wywaru), dodajesz łyżeczkę kminku i majeranku i nastawiasz na gotowanie 20/45 minut (szybkowar/garnek), aż zmięknie wg osobistych preferencji.

5. Jak już kapusta zmiękła dodajesz odsączoną, karmelizowaną cebulę, mięso, boczek, kiełbasę, pokrojone ziemniaki, pokrojoną marchew i chwilę gotujesz żeby się smaki połączyły. Na koniec doprawiasz solą/pieprzem/kwasem z kapusty.

 

:potter:

 

W dzisiejszym łyżka stała jak Mejmowi na widok PS4

Spoiler

20220115_101057_copy_1145x1421.thumb.jpg.0e54c810e01e49e0d0b82d845ace5595.jpg

 

  • Plusik 6
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Boomcio napisał:

U mnie nigdy nie zostaje :D

Z młodym zrobiliśmy pół gara.

 

No ja robię z dwóch 3,5 kg wiader kapusty :D

 

Widzę, że groch al dente, ja ostatnio przerzuciłem się na trochę bardziej rozgotowany, coś mi lepiej wchodzi.

Coś jeszcze dodajesz? Ja jedynie podsmażoną cebulkę i sok z cytryny do smaku.

 

Aa, i polecę jedyny prawilny groch od Stefika:

stefik-groch-luskany-500g.jpg.d2c3ea0c9ec057a375ca46359f7bf446.jpg

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Suszi z katowickiej Mijuby, ceny niskie, a smakuje nam jak skurczysyn, tutaj 50 rolek za 60 (!) złotych, futomaki z warzywami z serkiem philadelphia, sałatką krabową, warzywami w tempurze, pieczonym łososiem, kurczakiem w panko (japończycy mdleją), oraz hosomaki z tykwą, oshinko, ogórkiem, surimi i łososiem, no pyszne panie zajebiste w chuj:

 

IMG_20220218_212849.jpg

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...