Skocz do zawartości

Co ostatnio jadłeś/piłeś?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja zawsze do burgera daję pomidora oraz konserwowy ogórek, genialnie to pasuje  smakuje.

 

W sobotę Pizza, a na niedzielę musiałem zrobić zupę tajską na bulionie domowym  i warzywami by się nie zmarnowały.

 

xoi3TmG.jpg

 

Znalazły się też krewetki 

 

NUf6LaX.jpg

 

oraz grzybki, a do udekorowania użyłem podsmażonej skórki z kurczaka, która była mega chrupiąca. 

 

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Tynio napisał:

 

Mówisz że to sezon? 

U mnie w sklepie za pęczek wołają 12 zł 

 

 

To bardzo dobra cena jak mówimy o standardowym 500 g. W marketach pewno za niedługo spadną poniżej 10 zł, ale jak masz możliwość kupić gdzieś polskie to nawet za 15 zł bym brał, bo mamy naprawdę świetne polskie szparagi (i o dziwo polskie białe są lepsze niż zielone, gdzie z importu jest zazwyczaj na odwrót). 

Odnośnik do komentarza

O tak, białe szparagi to złoto. Zawsze w sezonie wjeżdżają. Uwielbiam risotto z tym warzywem, do tego szafran, trochę dobrego sera, masełko i można umierać. U mnie dzisiaj w warzywniaczku po 10,90, nasze krajowe, wiec spoko cena, a jeszcze 2 tygodnie temu płaciłem 20 zł. Zielone też są ok, ale mając wybór, zawsze wybieram białe, mimo, że więcej z nimi zabawy. 

 

Aż chyba sobie jutro zrobię na obiad jajeczko sadzone a do tego białe szparagi, zblanszowane i zgrillowane :fsg:

Odnośnik do komentarza

W poniedziałek na szkoleniu firmowym w Warszawie gotował mi finalista master chiffa. Zupa pomidorowa "polna" poprawna, ale jak wyleciały gnocchi ze szparagami, zieleniną, warzywami (przede wszystkim pietruszka) malinami i granatem, w sobie musztardowym to byłem w gastro niebie. Jeszcze mnóstwo szkoleń przede mną i się gość już pytał co chcemy za miesiąc xd Za miesiąc porobie foty. 

Odnośnik do komentarza

 No to podbijam ten GOTY przepis/inspirację  na te fit batoniki. 

Screenshot_20210602-111608_Chrome.thumb.jpg.1308e497a16cd358f9f8f9ae21cec6c5.jpg

 

 Najlepsze w nim jest chyba to, że najdłużej schodzi się z samym pieczeniem, a cała reszta przed, to niezależnie co się nie wymyśli to przysłowiowa "minuta pięć". 

  

Do rzeczy. U mnie poszły prawie wszystke składniki z mojej "fit szuflady" tj. mieszanka nasion (pestki dyni, słonecznika, sezam + jakieś bobki, które nie wiem czym są ale też były w paczce mieszanki z lidla, do tego jeszcze siemię lniane i chia). Oczywiście płatki owsiane + błonnik witalny, otręby gryczane i otręby jęczmienne prażone. Dalej żurawina & rodzynki i mieszanka orzechów (też jakieś tam z lidla) czyli raczej standardzik.

 

 Cały smak i kolor mojich batoników  ciasteczek, to jeszcze dodane do wymienionych wyżej suchych składników  dodatkowe dwie podziałki białka w proszku (solony karmel) i do podgrzewanego skondensowanego mleka łyżka miodu + masło migdałowe (nie pamiętam, chyba ze 4 łyżki) i na oko to pewnie ze 20 kropel bezkalorycznego syropu o smaku czekoladowo orzechowym. A i jak mleko i wymieszane te wszystkie owsianki trochę przestygły, to z rozpędu skruszyłem jeszcze końcówkę gorzkiej czekolady ~6/8 kostek. 

 

Blcha przed pieczeniem. 

20210602_134317.thumb.jpg.5f9a3a6908a2e7c50a54cb37054b2fc0.jpg

 

Po upieczeniu. 

20210602_142441.thumb.jpg.b3431b203f6887e9ddab55d1e94a2cad.jpg

 

No i gotowe ostygnięte pokrojone. 

20210602_151028.thumb.jpg.9df955252aff639ee0dc44bbbe68710d.jpg

 

20210602_150902.thumb.jpg.e7fa6d627aac38b6e1f7729935b593a3.jpg

 

 Nie wiem ile to ma kalorii, ale mój wewnętrzny pasibrzuch wygrał ze mną wczoraj bitwę i w ciągu paru godz wszamałem chyba pół blachy. Dobre yebane. Thx @Boomciosuper inspiracja:lapka:. Następne w kolejce wiórki kokosowe, wanilia, suszone owoce tropikalne, płatki migdałowe, pistacje i pewnie biała czekolada. 

 

Spoiler

nom-nom.gif

 

  • Plusik 4
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...