Skocz do zawartości

Co ostatnio jadłeś/piłeś?


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.09.2021 o 21:40, Paolo de Vesir napisał:

Way of Ramen

 

Kanał na który trafiłem całkiem przypadkiem dzięki algorytmowi YT. Nie jest to pierwsze podejście do tematu, ale od niedawna dopiero świadome.

 

Wywar jest na kościach wieprzowych i skrzydełkach, gotowany dobre kilkanaście godzin. Tare, czyli mieszanka smakowa na grzybach shitake, ciemnym i jasnym sosie sosjowym, koźlaku i słodkim winie. Dla balansu kilka kropli soku z cytryny.

 

Nori i makaron, standarowe ze sklepu. Chociaż jest co poprawiać w kwestiach propocji, sama zupa wyszła przepysznie. Tu podana z chilli, kiełkami, shitake, boczkiem rolowanym oraz zesmażonym na chipsy tofu.

 

 

20210902_210649.jpg

propsy za piękne marynowane jajka z płynnym żółtkiem :3

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Byłem wczoraj na kolacji służbowej w Holandii we francusko-japońskiej restauracji, płacisz jak za szwedzki bufet tylko raz, i możesz wybrać pozycje z karty, jak zjesz to podchodzi kelner i zbiera kolejne zamówienie.  Zajebistym motywem był robót który jeździł z talerzami do stołu i kelner z niego ściągał posiłki i wydawał na stół:D

 

Wrzucam parę fotek

Po kolei

Wołowina po japońsku 

Pieczone ostrygi ze starym holenderskim serem

Sashimi z lososia

Tatar z tuńczyka 

Krewetki z sosem

Naturalnie zjadłem więcej różnych potrawale nie chciałem napierdalać jak głupi aparatem. Wszystko popiłem cudownym piwem imbirowym :banderas:

W każdym razie jak będziecie w NL to polecam się wybrać. Cena za osobę to 36 euro. Napoje liczone są osobno. Jest też taki ala bar z deserami które również wyglądały kosmicznie ale nie miałem na nie siły. 

Lokal: 

https://www.dinerquartier.nl/

 

received_2980161352313147.jpeg

received_408319714369938.jpeg

received_919651995635103.jpeg

received_4139029592864427.jpeg

received_6349065591831010.jpeg

Edytowane przez standby
  • Plusik 3
  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza

W zasadzie tak. Takie greckie, ryż że smażona cebula i świeżymi ziołami (pietruszka Koper mięta) 

Można jak najbardziej dodać mięso i wtedy jeszcze bardziej będą przypominać polskie gołąbki ale smak jest imo zupełnie inny dzięki dużej ilości ziół i sokowi z cytryny. 

Jest to bardziej przystawka niż danie główne. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ostatnio mam ciągle smaka na sok pomidorowy i ananasowy. Pomidorowy, najlepiej pikantny smakuje mi z Dawtony, albo Lidlowy, bo są gęste. Ananasowy z Biedry, bo jest tłoczony i ma taki głęboki smak. Dodatkowo, jak regularnie piję pomidorowy to nie mam skurczów łydek, no a z korzyści ananasowego to póki co nikt nie korzysta :nosacz3:

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 26.12.2021 o 11:49, Paolo de Vesir napisał:

Prezent świąteczny od rodziców mojej lubej. Będzie testowane po powrocie na Pomorze. :problem:

 

IMG_20211226_114340.jpg

Zgadzam się w 100%, że to zupa szczęścia. A na kaca noworocznego i nie tylko  nie ma nic lepszego niż  pikantny  ramen. 

Mój wege (bez jajka byłby vegan, to brązowe to "niemięso" z grochu) 

Spicy Miso Ramen:

IMG_20211228_112922.thumb.jpg.c93b35344f4a7bbbaf42ef6ba5f2e6b3.jpg

Edytowane przez Bjały
  • Plusik 5
  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza

Tak jak zawsze lubilem ramen, to nie tknalem więcej od czasu wymiotów życia po skonsumowaniu dużej michy z boczkiem chashu w ponoć najlepszej knajpie w Berlinie.

 

W tramwaju trzymałem pawia na trzy spusty, a w hotelu to już z kibla nie wstawalem przez 30 minut.

 

Anyway, dokanczam jarzynowa salatke po swietach :wub:

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...