Skocz do zawartości

Co ostatnio jadłeś/piłeś?


Rekomendowane odpowiedzi

No dowolność niby jest ale jak napchasz farszem taką paprykę stawianą pionowo z wyciętym "czubkiem" to

 

- papryka działa jak garnek - szybciej się zrobi i IMO lepiej farsz przechodzi smakiem warzywa;

- ZDECYDOWANIE LEPIEJ SIĘ PREZENTUJE WIZUALNIE :reggie::lapka:

 

Spoiler

:pizza:

 

Odnośnik do komentarza

Faszerowaną paprykę robiłem ostatnio kilka razy, więc teraz chciałem zrobić coś innego z tym warzywem. Padło na klasykę i zrobiłem leczo z cukinią, kiełbasą, doprawiam na oko i co miałem pod ręką, wyszło jak zwykle pysznie. Powrót z nocnej zmiany przy 6 stopniach aż się prosi o miskę takiego gorącego, rozgrzewającego dania. Już zaczynam jęczeć o koniec sezonu świeżych warzyw:/

042A001A-8EF9-4C1B-91C0-5DEFC357A9D7.jpeg

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Odnośnie grzybów, to powiem wam, że osobiście nie zbieram. Lubię i zawsze mi kolega dostarcza czy świeże, czy później suszone. Tatko niby wyuczył zbierać,ale...

 

 

A my sobie delikatnie słoninkę konserwową mojej produkcji spożywamy z friendem do wieczornego piwka. Lekko ostra z nutą pieprzu ziołowego, tłuszcz roznosi smak. Mam jeszcze inne wersje, tyndalizowane przetrwają długo.

Smakował ktoś?

 

20220913_205257.jpg

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Plugawy napisał:

Wystarczy się trzymać jednej zasady. Nie zbierac grzybów z blaszkami pod kapeluszem i żyjesz. 

Tez ale na pierwszym miejscu dalbym zasade, ze jak nie jestes pewien grzyba ktorego zebrales (blaszka czy gabka) to go wyrzuc. No i w sumie mozna trafic na szatana (gabka) jeszcze, wiec tutaj male doszkolenie z yt tez sie moze przydac.

 

 

10 minut temu, Crazy Horse napisał:

A my sobie delikatnie słoninkę konserwową mojej produkcji spożywamy z friendem do wieczornego piwka. Lekko ostra z nutą pieprzu ziołowego, tłuszcz roznosi smak. Mam jeszcze inne wersje, tyndalizowane przetrwają długo.

Smakował ktoś?

Nie wiedzilem, ze slonine mozna przygotowywac inaczej niz przetapiajac na smalec. A tu niedawno mi sie taki film Kwasiora pokazal. Nawet bym sprobowal ale jak ktos zrobi bo rok czekania.

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A, to dojrzewająca. Warto czekać mimo wszystko. Możesz też bez wędzenia zrobić, bo nie każdy ma dostęp do wędzarki.

Konserwowa natomiast jest na szybko, w sumie 3 dni po godzince gotowania słoików, sam komponujesz przyprawy. Ale trzeba spróbować, żeby zrozumieć. Fajna sprawa dac komuś taki słoiczek słoninki wraz ze słoikiem ogorków, jak wbijasz na imprezę.

Zawsze się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Crazy Horse napisał:

Fajna sprawa dac komuś taki słoiczek słoninki wraz ze słoikiem ogorków, jak wbijasz na imprezę.

Zawsze się sprawdza.

Tia, zwłaszcza swojski smalec i swojskie ogórki. I zrobić z tego kanapkę z cebula. W sumie to właśnie tak u teściów do wódki się jadło: a wszystko mieli swoje, łącznie z własnym chlebem. Ja wiem ze w innym temacie narzekam, ale to akurat mi się podobało. I wódka dobrze wchodziła :)  (akurat ze sklepu, a nie bimberek). A na talerzu pomidory z cebulą, boczek i inne wędliny. 

Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, grzybiarz napisał:

I zrobić z tego kanapkę z cebula.

 

Tak, jak piszesz. Dobra dieta pod wódeczkę, to trzy ósme sukcesu, jak mawiał mój świętej memory dziadex, co skończył tylko trzy lata podstawówki.  A właśnie kanapeczka ze swojską, lub nawet sklepową, ale pewną i po swojemu zaprawioną słoninką, boczkiem, czy smalczykiem plus cebulka, to wszystkie na calym świecie fastfudy nawet tureckie mogą uciekać. Ta jest.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...