Skocz do zawartości

Zdjęcia naszych aut


Lain

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety, ale u mnie też zniżki na OC/AC w leasingu poszły sie yebac po zeszłorocznej obcierce progu i drzwi przez żonę (co one mają z tym niszczeniem aut? :[)

 

Moja wina, ze jak braliśmy polise od dealera to traktowałem to jako gotowiec pod leasing "bierz albo nie", a nie pogadalem o konfiguracji dodatkowych opcji jak np. ochrona zniżek.

 

No i ustne zapewnienie żony, gdy facet przyszedl oglądać szkodę ("pani pamięta, że 1 szkoda na rok nie zwiększy składek, wiec juz proszę uwazac HE HE") jakoś nas uspokoiło. To samo jeszcze mówiła babka w salonie, no ale to wszystko na gębę, papier mówi co innego jak spojrzalem wczoraj w warunki.

 

No i tu nagle od 1100 do 2400zl drożej wśród propozycji wznowienia na ten rok. 

 

 

Spoiler

Gurwy, dziecku bede musial mniej jedzenia dawać :(

 

 

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

Wiesz że te ubezpieczenie zniżki to taki pic na wode? Zniżki działają tylko u tego samego ubezpieczyciela. Przykładowo bierzesz z PZU ubezpieczenie znizki i masz wypadek. Rok później porównujesz ubezpieczycieli i mimo że miałbyś np 800 zł taniej u innego ubezpieczyciela (gdybyś nie stracił zniżek) to możesz wziąć tylko pzu bo tam miałeś ubezpieczenie od straty zniżki. Kolega sie tak załatwił. Wział chyba w generali z ubezpieczeniem od utraty zniżek a rok później musiał w generali zostać a tam urosła składka o 900 zł (i to ze zniżkami! :D ) Ja prawie co roku zmieniam ubezpieczyciela. 

 

A i też miałem jazdę na początku roku. Jak chciałem wygłuszenie z ac wymienić to co mi kuna zjadła. Pani z hestii "nie zniżki nie będa ruszone" - na moje pytanie czy mogę to wygłuszenie z ac. Zamówiłem serwis a akurat było blisko nowego ac/oc więc poszedłem po wycene. I (pipi)a 800 zł więcej XD.  Zrezygnowałem z wymiany wygłuszenia przez ubezpieczenie i sam 600 zł zapłaciłem. A i zamiast hestii wziąłem tym razem pakiet dilerski w pzu i sru zapłaciłem zamiast 2900 tylko 2k.  Swoja drogą fajne te ac kupuje co roku a strach wykorzystać nawet na taka bzdurę ...

Odnośnik do komentarza
Spoiler

Pani z hestii "nie zniżki nie będa ruszone

 

To samo u mnie, tez Hestia. Wiec pytamy skąd w takim razie po szkodzie mówiono nam, ze 1 szkoda na rok nie zmieni składek. Zrobiono nas w wała na gębę, bo w polisie ewidentnie nie jest zaznaczona ochrona zniżek eh.

 

Cos czuje, ze jak leasing się skończy to jeszcze ze 2 lata pojeżdżę nim prywatnie, zeby dychnąc finansowo od rat, a dopiero potem opchnę i wsiądę w kolejny.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
8 godzin temu, krupek napisał:

@mani Jaki masz silnik i wyposażenie? Mega fajnie się prezentuje w tej stylizacji.

Ja w końcu znalazłem Activa w kombi, spoko wyposażenie, silnik Ecoboost 125 km, jak dobrze pójdzie wszystko to w przyszłym tygodniu odbieram :obama:

 

Krupciu juz pewnie pisałem kiedyś tam ;)

ST-line
1.5 EB 150 KM 6 MT

do tego pakiety:
- Winter

- Business

- Design.

 

Podaj swoje konfig to sobie tutaj pooglądamy ;)

 

ps: ktoś nauczy mnie wrzucać tu foty z kompa (czy tylko z jakiegoś hosta się da?) bo Tapatalk masakrycznie widze kompresuje.

Edytowane przez Mani
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Mani napisał:

 

Krupciu juz pewnie pisałem kiedyś tam ;)

ST-line
1.5 EB 150 KM 6 MT

do tego pakiety:
- Winter

- Business

- Design.

 

Podaj swoje konfig to sobie tutaj pooglądamy ;)

 

ps: ktoś nauczy mnie wrzucać tu foty z kompa (czy tylko z jakiegoś hosta się da?) bo Tapatalk masakrycznie widze kompresuje.

U mnie będzie 1.0 EB 125 KM 6 MT. Ten automat strasznie kusił, ale przy aucie na zamówienie robiła się zbyt wysoka cena. Szukałem po zalegających egzemplarzach, a interesowała mnie tylko wersja Active w kombi, w rozsądnej cenie i znalazłem właśnie tego 1.0 w manualu, w wyposażeniu pakiet comfort, winter, parking, przyciemniane tylne szyby, koło dojazdowe i lakier metropolis white. Do tego koła 17'' i reflektory zwykłe led. Jak już wszystko będzie dograne to wrzucę fotki.

 

Generalnie, ta wersja ST-line mi się mega podobała, ale jednak często potrzebuję tego większego prześwitu i praktyczniejszych zderzaków i progów, więc zdecydowałem się na Active.

Odnośnik do komentarza

Niestety, wycofali już manuale z 1.5, a szkoda, bo szczególnie w wersji 182 był z Focusa już pełnoprawny jak nie hot hatch, to przynajmniej warm hatch.

Ale cały rynek kompaktów ostatnio poszedł w stronę standardowej gamy silnikowej kończącej się na 150 koniach, a potem sportowa ma już 250-300 i kosztuje 1/3 więcej. Jedyne wyjątki (usportowiona wersja i benzynowy silnik około 200 koni w kompakcie nie-premium, z manualem lub automatem o sportowym charakterze) jakie obecnie znam to Ceed GT i Civic 1.5 182. Megane i 308 GT wyleciały, wyleciał 1.6 200 z Astry, VAG na razie nie oferuje 2.0 TSI 190 w nowych kompaktach.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...