Skocz do zawartości

Zdjęcia naszych aut


Lain

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, mozi napisał:

Ale chyba nie porownujesz hamulcy z gt86 z tą landarą? 

 

No nie, ale ogólnie jest dość słabo. Klocki poprzedni właściciel wymieniał co jakieś 12 000 km. Na forum niektórzy swapują na większe zaciski, wersja "sport" też chyba ma coś innego i może tu jest rozwiązanie. Temat do zastanowienia :) 

Odnośnik do komentarza
W dniu 7.10.2019 o 07:02, blantman napisał:

Ja mam 2 typy znajomych w otoczeniu. Jeden sam kupuje nówki i już wie że jak raz kupisz nowy samochód to nie ma odwrotu. Ci tylko chwalą zakup i pytają się o wrażenia. Drugi typ to takie "fanki" i po zakupie przez miesiąc słyszałem teksty w stylu "stary za te pieniądze mogłeś mieć kilkuletnie audi suva po co ci Koreańczyk z salonu"  "przecież ten samochód od razu traci x ceny nie lepiej było kupić jakiegoś suva za 50 koła" i mój ulubiony kolega co sprowadza samochody z zagranicy "teraz wszyscy pozbywają się diesla mogłeś mieć prawie każde auto w tej cenie czemu kia z salonu?".   Wiecie co łączyło wszystkich tych znawców? Żaden z nich nigdy nie kupił nowego auta z salonu. Nie wiedzą jakie to za(pipi)iste uczucie i jaki komfort. 

 

 

Co do elantry to jak plastiki w środku? Pamiętam że jak zastanawiałem się między ceed a i30 to nie leżały mi twarde i lekko hałasujące plastiki w drzwiach i źle spasowane plastiki przy desce rozdzielczej. Poprawili to? Czy może elantra po lifcie ma lepiej to zrobione?

 

 

Wczoraj w końcu trafiły się boskie teksty, magnus opus polactwa :fsg: Typek z pracy, przed emeryturą.

Co to nowe auto? Twoje? Ilu letnie? Chyba dosyć młode.

No w sumie to nowe Panie Marku, odebrałem je kilka dni temu z salonu.

Jak z salonu? Co? Nowe ? Jak to?! ZA GOTÓWKĘ?!!!!

Spokojnie Panie Marku na leasing, przecież mam firmę oprócz etatu.

 

AAAA NA LEASING....TO W SUMIE >NIE TWOJE TYLKO BANKU<

xdddddd Panie Marku w sumie to moje bo wpłaciłem zaliczkę i za 4 lata bedzie na mnie przepisane

No nie wiadomo to już bank zdecyduje, może im się coś pozmienia, może zabiorą, co swoje to swoje, ale przecież wiadomo, że nikogo nie stać na nowe auto, zobacz ja całe życie uczciwie pracuje i nie mogę sobie pozwolić na nowe auto.

 

O jezuuu xdd Ucieszył się, że ręczna skrzynia, ale pomimo oczekiwań nie padł cccccombo breaker i nie rzucił nic o lepszej kontroli nad autem.

 

 

A co do srodka i plastików, to na początku chciałem kupić Elantrę przedliftową, bo były do wzięcia za dużo mniejsze pieniądze, ale faktycznie deska rozdzielcza była słabiej zrobiona. W polifcie jest duzo lepiej, jedynie boczki drzwi dalej są mocno plastikowe. Zdaje sobie sprawę, że to auto za 70tyś brutto, więc nie oczekuje alkantary. Postara się dzisiaj zaparkować koło i30 kombi sąsiada, żeby można było porównać gabaryty.

  • Haha 8
Odnośnik do komentarza

Co swoje to swoje, bank nie zabierze. A ubezpieczenia AC pewnie nie ma.

 

Alcantarę można mieć w Astrze btw. Z kolei nowa Corsa będzie pierwszym małym autem z opcjonalnymi światłami Matrix LED - interesująca strategia Opla z wyróżnianiem się ciekawymi opcjami w niezbyt drogich modelach 

Odnośnik do komentarza

IMO to jest prawdziwa Alcantara, bo mówimy o topowych wersjach, gdzie jest alternatywą dla skóry, a poza tym tam są te metki z logo.

 

Pisałem o tej Astrze co ją tata kupił. Bardzo w porządku samochód, atrakcyjnie wyceniony i nowoczesny. Stylistyka ciekawsza niż Golf. Intelliluksy to najbardziej zaawansowane światła w tej półce cenowej, jeśli jeździsz w nocy dobry perk. Jako nówka będzie miał coraz trudniej na rynku, szczególnie kiedy wyjdą nowe kompakty VAG. Jako używka jedna z ciekawszych propozycji w klasie z racji młodego wieku modelu. Najtańsze 200 km na rynku przed wycofaniem 1.6. Uwaga na benzyny 1.4 turbo sprzed 2017 bodajże, były problemy pękania tłoków, problem został później rozwiązany. Masz spore polskie forum astra5klub.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A jak to wygląda w przypadku leasingu na luksusowe fury typu BMW 5? Zachorowałem na ten samochód (mam nadzieję, że mi przejdzie), ale nie rozpoznawałem tematu. Ile mniej więcej rata leasingowa wychodzi za taki samochód?

 

Nie ukrywam, że chcę przejść na wyższy level i poważnie biorę pod uwagę nowe Volvo S60, natomiast to BMW 5 pięknie się prezentuje, z tymże raczej mnie nie stać na taki samochód, a też nie jestem na tyle głupi, by sporą część zarobków przeznaczać na fanaberię typu samochodzik premium.

Odnośnik do komentarza

Zalezy od leasingodawcy, wielkosci wkładu własnego, wariantu (czy np. wykupujesz auto na koniec za pare stowek czy oddajesz do salonu, traktując go bardziej jako kilkuletni wynajem, ale przy niskiej racie), czy raty maja zawierać koszt ubezpieczenia GAP (czyli odszkodowanie w pelnej kwocie oryginalnej gdybys skasowal auto pod koniec).

 

Dla przykladu moj leasing kosztuje jedynie jakies 5% przy rozlozeniu na 48 rat, przy czym 18k bylo wlozone na start w postaci zbycia hyundaia.

 

Auto wg faktury 77k, wkład 18k, wyliczono zatem 47 rat po 1320 brutto (liczę brutto bo firma nie odlicza vatu, nie wiem jak u Ciebie) i ostatnia jako wykup za około 700 zl.

 

Wyjdzie calosc po 4 latach ok 81k brutto vs 77k katalogowo gdybym bral za gotowke.

 

Teraz wstaw tu cene BMW bo nie znam i zobacz u siebie :usmiech:

 

ps

i jesli chcesz sobie obniżyć podatki to od tego roku chyba sa jakies limity kwotowe ceny auta, do ktorej mozna odliczać (150000 zl chyba) aby zapobiec optymalizacji podatkowej dzieki autom nazbyt l u k s u s o w y m.

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

Mam dwie fury w leasingu - Hondę Civic i Mazdę 6. Jak umowa na tę Mazdę wygaśnie (nie wykupuję), to chcę coś z wyższej półki. O ile jak mi zrobili symulację, to Volvo ma korzystną ofertę oraz na wstępie dostałem - 15.000,00 zł dla grupy zawodowej, tak w przypadku BMW 5 wydaje mi się, że w przypadku tej marki i modelu to jest przepaść.

 

Odnośnik do komentarza

Z tego wynika, ze wiesz jak działa leasing (a ja krowie na rowie powyzej rozpisuje na przykładach xD), wiec znając cenę bmw chyba wiesz, ile może wyjść rata?

 

Chyba ze chodzi Ci o to, ze dla auta premium koszt (oprocentowanie leasingu) moze wynieść więcej np. nie 5% w 4 lata ale np. 15%? Tego nie wiem, mialem tylko jeden leasing na wóz dla plebsu i tylko dla niego wyliczalem symulacje.

Odnośnik do komentarza

Poszedłem trochę na skróty, bo za leniwy jestem, a też nie chcę iść do salonu BMW by sobie tylko poględzić - myślałem, że Ktoś się orientuje ile mniej więcej wyjdzie rata.

 

W przypadku takiego samochodu celowałbym raczej w najem, bez wykupu, ot tak, by sobie pojeździć. Wygodna sprawa, zero wkładu własnego, nie płaci się za przeglądy, ubezpieczenie itd. Za miesiąc na takiego CIvica wartego 106.000,00 zł w przyszłym miechu mam kombo 3300 ubezpieczenie i 1300 zł przegląd. A co tam się kuźwa miało zepsuć? Tak samo ubezpieczenie - auto traci na wartości, a kwota ubezpieczenia podobna. Ok, będzie moje itd., ale z drugiej strony późniejsze sprzedawanie tego jakimś januszom (sport ekstremalny - obecnie sprzedaję używane auto i jest to koszmar) już mnie osłabia.

Odnośnik do komentarza

Jest też ciemna strona najmu długoterminowego - utrata wartości pojazdu w wymiarze większym niż przewiduje to użyczający auto.  Sam chciałem wynająć samochód, na początku było wszystko cudownie i wspaniale - nic sie pan nie martwi oponami, olejami, tylko lac paliwo i plyn do spryskiwaczy, w razie kradziezy lub szkody całkowitej jest ubezpieczenie. A co w przypadku jak auto bedzie posiadalo uszkodzenia wizualne lub mechaniczne ? Tutaj już regulamin nie zostawia pola do manewru, rysy mają dopuszczalną długośc i zagęszczenie, a wszystko co obniża rynkową wartość pokryje użytkownik. Niby wszystko ubezpieczone, ale jednak trzeba dbać bardziej jak o swoje.

 

edit:

 

zdjecia srodka, bo chyba wujaszek chcial zobaczyc

 

1.jpg


2.jpg
 

Edytowane przez Pajda
  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Trudno nie dawać plusa za M2, ale ten poprzedni kolor IMO już totalnie robił. Bardzo ładne felgi.

 

A leasing na 5 lat to nie jest już trochę dużo? U mnie w firmie są 3 lata albo czasem przedłużą jak ktoś mało jeździł i nie zrobił przebiegu z kontraktu, ale generalnie chcą potem odsprzedawać auta jeszcze w miarę świeże. 

Odnośnik do komentarza

Tak, jeden z powodów to to, że miałem poprzednie M2 w tym kolorze, drugi jest taki - w niebieskim jeździ 3/4 tych aut(albo i więcej, czasami to dosłownie atak klonów). Trzeci - po prostu Hockenheim Silver mi się podoba i wbrew pozorom jest to bardzo "żywy" i dynamiczny kolor.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...