Skocz do zawartości

Zdjęcia naszych aut


Lain

Rekomendowane odpowiedzi

3 hours ago, Sedrak said:

Fajna idea, ale bez szans. 1.8 to euro4 normy więc z czym do ludzi. Chociaż silniki genialne i gdyby teraz VW czy Audi miał taki w ofercie nawet setnej sekundy bym się nie zastanawiał nad żadnym innym silnikiem w ogóle. 

Ale też aktualnym odpowiednikiem 1.8T pod względem osiągów jest obecnie 1.5 TSI, tylko przy mniejszym o 2-3 litry spalaniu. Jeśli założyć, że jakieś różnice pod względem awaryjności pojawią się powiedzmy przy przebiegu 150k, to do tego czasu dodatkowy koszt paliwa przekroczy co najmniej 20 tysięcy złotych, czyli ładny budżet na ewentualne naprawy. Czy pierwszy właściciel na pewno byłby zainteresowany takim dealem? 

Odnośnik do komentarza

Ja nie patrzę pod kątem przeciętnego kierowcy, a siebie. Co z tego, że więcej pali jak mogę założyć LPG i jeździć za pół darmo? Mogę wrzucić kilka tyś i mieć moc GTI bez obawy o to, że mi silnik "wybuchnie". Że jak stuknie mi 100-150k nie będę musiał na szybko sprzedawać samochodu, bo mi wszystko tam się posypie :)

Niestety nie stać mnie na jeżdżenie co 3 -5 lata nowym samochodem, więc ja patrzę z innej perspektywy.

A sam 1.8 ma też bardzo fajną charakterystykę pracy. Oczywiście nie ma absolutnie dzisiejszej elastyczności silników, ale jak turbo kopnie to pojawia się banan na twarzy, a w 1.5? No po prostu jest szybki i tyle.

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Sedrak napisał:

Fajna idea, ale bez szans. 1.8 to euro4 normy więc z czym do ludzi. Chociaż silniki genialne i gdyby teraz VW czy Audi miał taki w ofercie nawet setnej sekundy bym się nie zastanawiał nad żadnym innym silnikiem w ogóle. 

 

A co do Alf to jak kupowałem swoje A4 B6 kupę lat temu to marzyłem o 159 w 1.9 JTfD. No piękne auto z zewnątrz do dziś, te zegary, kierownica, deska odwrócona w stronę kierowcy no piękne, ale wszyscy "nie kupuj alf bo się psuja i nie będziesz mógł sprzedać", więc kupiłem Audi włożyłem jakieś 20k i sprzedałem za połowę ceny co kupiłem... Także tego 

 

156 miały jeszcze montowane najpiękniej brzmiące V6 pod maską, tak piękne, że spokojnie stoi na równi z V8 ale to już inna historia i liga.

Ta, legendarne Busso.

 

O 159 tylko ze 1.75 tbi to nawet myslalem pare lat temu kupujac auto. Ale bylo moim zdaniem po prostu za drogie jak na starszą alfe a w pamieci mialem to ze moje 156 procz swietnego wygladu jesli chodzi o takie rzeczy jak komfort, wyciszenie czy bezawaryjnosc to byl jednak fiat premium jednak dla bezpieczenstwa wybralem merca. 

Ostatnio tez na stacji paliw widzialem zadbaną alfe gt. 

No sklamalbym jakbym powiedzial ze serduszko nie zabilo mocniej. Ale wtedy przypominam sobie jak pchalem alfe 500m ulicą i mi przechodzi.

 

 

 

Screenshot_20230305-074728.jpg

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

156 i 147(nie wiem czy numeru nie przekręciłem. Chodzi o ten kompakt) był nie raz okrzyknięty najlepiej prowadzącym się samochodem FWD. Kolejne modele już często bazowały na rozwiązaniach Opla i już takiej renomy nie miały. Notabene 3.2 w 159 to już silnik Opla, a nie Busso.

Jeszcze fajna była ta ciężka landara chyba 166? Albo model GT? Pięknie to brzmiało. Eh aż się łezka kręci na myśl o takiej motoryzacji. 

Chociaż Gulia moim zdaniem ma trochę charakteru tamtych samochodów. Piękny wygląd, wnętrze, zegary.

 

A co do Włochów to moim marzeniem było Maserati.

Nie ma chyba piękniejszego dźwięki V8 niż u nich. No nie ma. (Pomijam amerykańskie, bo to jednak inna nuta)

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, kanabis napisał:

No sklamalbym jakbym powiedzial ze serduszko nie zabilo mocniej. Ale wtedy przypominam sobie jak pchalem alfe 500m ulicą i mi przechodzi.

 

 

 

Screenshot_20230305-074728.jpg

Zawsze jak widzę Alfę to mi się głowa sama obraca.

I mimo posiadania w przeszłości Alfy Hondy,Nissana, Infiniti,Lexusa,Renault to wiem,że następna będzie Alfa.

Bo teraz z perspektywy czasu widzę,że psuje się w równym stopniu jak każde używane auto,

 

P.S.V6 z Infiniti ani v8 z Lexusa, czy Forda nie powodowały tego co Busso.

To zapowietrzenie, mimowolne wstrzymanie oddechu,ciarki przechodzące przez całe ciało, drżenie rąk....nie miałem tego ani wcześniej, ani póżniej nawet w o wiele szybszych autach.

 

Edytowane przez AdiCarrion
zmiana kolejności
Odnośnik do komentarza

taka historia z Alfą :)

 

Dwóch ziomków jechało na mój kawalerski z Warszawy do Mielna. Mieli jechać 124, bo jeden z nich kupił. Ale pojechali alfą 159 drugiego finalnie. I dzwonią, że nie dojadą, bo się alfa rozj.... . Oczywiście nikt nie wierzył, dopóki nie dostaliśmy zdjęcia z lawety :D I nie dojechali. Połowa drogi i powrót w kabinie

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Mastachi napisał:

t. Oczywiście nikt nie wierzył, dopóki nie dostaliśmy zdjęcia z lawety :D

To  jest tak zwany casus Alfy.

Może  przejechać dwadzieścia lawet z innymi markami  i nikt nie zwróci  uwagi z czym, kiedy jedzie  laweta z Alfą każdy zapamięta to na tydzień i będzie wstawiał zdjęcia na fejsa :)

Odnośnik do komentarza

Alfy są świetnymi samochodami, za którymi ciągnie się niestety legenda awaryjności, na którą to marka na własne życzenie zapracowała. Na tyle skutecznie, że groziło jej bankructwo. 

 

Stelvio to moim zdaniem najpiękniejszy SUV na rynku i tak jak nie lubię suvów, tak ten jest jedynym, który mógłbym mieć.

Giulia też jest świetną furą i rozważałem leasing tego auta.

 

Niestety powyższe konstrukcje mają już swoje lata i pomimo tegorocznego liftingu odstają np. od BMW, Mercedesa i Audi, a fatalne opcje finansowania, mała liczba salonów i kiepska w nich obsługa sprawia, że Alfa jest samochodem niszowym i nie ma szans z niemieckimi markami. 

 

Była jeszcze taka piękna fura Brera, która szczególnie w czerwonym kolorze nadal przyciąga wzrok :)

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Ja kiedyś chciałem kupić Borę, a potem Megane 2 i nie kupiłem i raczej już nie kupię. 
 

Bora miała wpisaną korozję zawieszenia w raporcie z przeglądu technicznego i odpuściłem, a tamto Megane było za dobrą okazją i mi handlarz cwaniak zabrał sprzed nosa, dosłownie parę minut wcześniej, żeby zaraz wystawić drożej. 

Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, Mani napisał:

2.8

jakie 2.8?

 

33 minuty temu, Mani napisał:

Szkoda, że środek się już postarzał ale wybaczam jej wszystko

oj nie zgodzę się. o ile nie trafisz na wersję z ekranem z przestarzłym systemem to wnętrze jest wciąż bardzo ładne, bardzo klasyczne, bez udziwnień. brzydko starzeć się będą za to obecne wozy przeładowane ekranami.

 

inna sprawa że mi się Brera mniej podoba niż 159, ta jej dupa jest jakaś taka nieproporcjonalna. ale może to kwestia gustu, u kobiet duże tyłki też mi się nie podobają.

Edytowane przez gtfan
Odnośnik do komentarza
W dniu 4.03.2023 o 09:09, kanabis napisał:

Szkoda ze nie wypuszczaja remasterow aut :/

 

Spoiler

image.thumb.png.0b245126d28757c65222f1a8c72cd376.png


przedliftowe e46 w sedanie i z biednymi zderzakami wyglada slabiutko, ale zadbane coupe/cabrio/polift nawet bez mpakietu moze przyciagnac oko. niestety niska cena i brak gustu polakow domoroslych tunerow skutkowal abominacjami na drodze, o ktorych slusznie juz nikt nie chce pamietac. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...