Skocz do zawartości

Zdjęcia naszych aut


Lain

Rekomendowane odpowiedzi

15 hours ago, ginn said:

Służbowe się liczą? 

 

Zawsze wrzucam swoje. Jak dla mnie wszystko co jest do wyłącznej dyspozycji przez długi czas i używane do woli w celach prywatnych się liczy, jakie znaczenie czy w papierach jest pracodawca, własna firma, bank, leasingodawca czy Kowalski. I tak nowe samochody są nieczęsto kupowane na własność za gotówkę, szczególnie te droższe. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, kanabis napisał:

Była wstążka i spiewanie sto lat?

Śpiewania nie było, ale dostałem kamizelkę odblaskową i smycz :rayos:

1 godzinę temu, Mustang napisał:

Zawsze wrzucam swoje. Jak dla mnie wszystko co jest do wyłącznej dyspozycji przez długi czas i używane do woli w celach prywatnych się liczy, jakie znaczenie czy w papierach jest pracodawca, własna firma, bank, leasingodawca czy Kowalski. I tak nowe samochody są nieczęsto kupowane na własność za gotówkę, szczególnie te droższe. 

 

I to zwłaszcza takie, które nie są Twoje, a udział własny w szkodzie wynosi równe ZERO :banderas:

Edytowane przez ginn
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

To sie tak wydaje, ale od 4-5 lat nowe samochody finalnie kosztuja mnie obsluge tylko.

 

Audi a6, to do sprzedania, kupilem za 280k brutto. Nie splacilem tego jeszcze bo robie cesje leasingu. Ta cesja wyjdzie realnie 262 brutto.

To co odliczylem do tej pory z a6, daje mi praktycznie 1,5 roku uzytkowania za darmo, gdzie zrobilem 70k km.

 

Na Tiguanie to nawet zarobilem jak po 3 latach sprzedalem go za 129k a kupilem nowego za 158k. Pelna amortyzacja ( polowa watu +19% podatku) + sprzedaz przed zmiana przepisow po wykupie z leasingu to bylem z 18k do przodu.

 

S5 i S4 dostalem od cennika 19% znizki. Po 3 latach leasingu nie sadze abym duzo stracil.

 

Edytowane przez Welna
Odnośnik do komentarza
3 hours ago, Welna said:

Troszke za Twoja namowa, postanowilem cos mocniejszego kupic. Wieczne zbieranie moze sie skonczyc tym, ze nigdy tego nie zrobisz.

 

Moze za 3 lata na 40 urodziny dorosne do mysli wydania naprawde grubszej floty na RS albo jakies inne R8 :)

R8 już chyba nie produkują albo mają przestać?

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Czoperrr napisał:

R8 już chyba nie produkują albo mają przestać?

Tak, R8 ma zastąpić w 100% elektryk. 

Ale nie trzeba kupować nowej z salonu, używki też trzymają cenę, ale nie ma tragedii :)

 

Sprzedaż R8 nie jest kosmicznie dobra, dlatego Audi wycofało/uje się z tego modelu w takiej formie, ja sam do niego byłem bardzo sceptycznie nastawiony, w środku to dalej wygląda jak A4, to jest chyba dość duża bolączka.

Ale z dnia na dzień jak użytkowałem R8  na co dzień, to się zakochiwałem w tym samochodzie, do tego wersja z napędem na tył - to jest poezja jak to auto się zachowuje, jak trzyma się drogi i jak się tym jeździ.

 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Mustang napisał:

Podobno jeden z najlepszych supersamochodów jako daily.

 

Trudno powiedzieć, akurat w tym segmencie jest sporo lepszych samochodów, ale to wiadomo, subiektywne zdanie. Osobiście jako wielki fan marki Audi, na rzecz R8 wołał bym chociażby AMG GT, który sprawiał mi jeszcze więcej frajdy,911 to  też  jest przepaść w stosunku do R8 - chyba te wszystkie fury można zaliczyć jako supersamochód :)

Odnośnik do komentarza

15k

 

Dodam: 2000 rok polift, 200 Kompressor 163KM, automat. Blacharsko super, mała poprawka do zrobienia na klapie bagażnika przy zamku. Wydech zrobiony w całości z nierdzewki. Może wyglądać na dużą pierdziawkę ale brzmi powiedziałbym elegancko. Ma drobne mankamenty ale z większością poradzę sobie sam. W zeszłym roku zrobiłem pełny serwis olejowy z wymianą w skrzyni dynamicznie, w moście z tylu i kilka małych drobnostek jak nowy zbiornik wyrównawczy płynu chłodniczego czy nowy spryskiwacz szyby. Co ciekawe te części w ASO nie są wcale drogie.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...