Skocz do zawartości

Champions League


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 22 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Znaczy wiesz Rozi, mogliby inny film wybrać, albo w ogóle skorzystać z wolnego dostępu do odpowiednich grafik  - znalazłoby się kilka. Takie skrajne wykorzystanie tego elementu, to w sumie potraktowanie z pogardą czyjejś pracy intelektualnej, no ale co ja tam wiem.

Poza tym, to gdzie się ja tam czepiam jakiejś prawdy?




 

Odnośnik do komentarza

Czepianie się, że to było wzorowane na kadrze z "Idź i patrz". I co z tego? Co ma wydźwięk tej oprawy do filmu? Czy w filmie nie chodziło o pokazanie okrucieństwa Niemców? Wy liberałowie byście Niemców przepraszali za stawiany opór, byleby tylko uderzyć w PiS i tych przeraźliwych nacjonalistów. 

Odnośnik do komentarza

@Rozi

 

Wy liberałowie byście Niemców przepraszali za stawiany opór, byleby tylko uderzyć w PiS i tych przeraźliwych nacjonalistów.

Szanuję i staram się szanować różne poglądy (a z klasycznym liberalizmem jest mi nie po drodze, więc inwokacja dość średnio wymierzona) - niestety tych ocierających się o skrajny nacjonalizm nie potrafię, nie chcę i nie mogę. Poza tym przepraszać nie mam za co Niemców, polecam za to zainteresować się trochę bardziej ich kulturą, zobaczysz, że traumy powstałe w wyniku spowodowania WWII (i reszty zbrodni) nie są zaleczone i mają swój negatywny wpływ na nowe pokolenia. No, ale to wymaga postawienia się w skórze innego człowieka i jednak dużego wysiłku na wielu płaszczyznach, w tym posiadania empatii i zrozumienia (uprzedzając, nie, nie równa się to wybielaniu czegokolwiek, albo braku krytyki, ba! wiąże się to właśnie z krytyką w najczystszej postaci).

Poza tym widzisz, ja akurat mam prawo się bać "tych przeraźliwych nacjonalistów" (z okolic ONR i kibolstwa) z powodów osobistych, nie wiem czy wiesz jakie to uczucie, gdy kilka osób kopie cię po żebrach i głowie, ale powiem tylko tyle, że to jest niefajne

Twojej postawy obronnej w tym wypadku nie rozumiem, tym bardziej, że ja ogółu kibiców nie oceniam - oceniam głupi pomysł części z nich. Bo niby pasuje? Od człowieka wykształconego, Rozi, oczekuję jednak większej uwagi do zauważenia kontekstu i dość okrutnej ironii.

No nic, dalej nie będę tłumaczył, bo w końcu obok odpadnięcia Legii (po słabiutkim dwumeczu) było kilka innych niespodzianek w kwalifikacjach i to jest dobry temat na ten wątek.
 

  • Plusik 8
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Kluje troche serce jak czlowiek popatrzy ze serie a reprezentuja roma czy co gorsza napoli. Nie wiem kiedy nastapi przebudzenie, ale czas najwyzszy by wloska liga wrocila na tron europejskiej pilki (tak jak w latach 90tych ubieglego wieku). Niemcy nie sa przeciez tak bogate w dobre kluby a banka supermocarstwa hiszpanskiej pilki klubowej kiedys peknie.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dziś o 20.45 sparindżek Real Madryt-Manchester United, czyli przypadkowo dwa najbardziej interesujące ludzi kluby o Superpuchar Europy.

 

 

Real zagra pewnie tak jak zawsze, znaczących nowych graczy nie ma, Cristiano podobno stawił się z urlopu w meczowej formie, ale jak nie zagra, to nie będzie dylematu czy w jedenastce dać Bale'a czy Isco. W Manchesterze z kolei może być sporo zmian w taktyce, pojawi się pewnie Lukaku, Lindelof (już objeżdżany za błędy przy traconych golach!), może też Matić. Przy granym w sparingach systemie typu 3-5-2 okazję na więcej ofensywy mają Mchitarjan i Pogba, być może tak będzie dziś.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...