Skocz do zawartości

Pytania różne, różniste


Rekomendowane odpowiedzi

8 dyszek zapłaciłem, to mało jak za prawie 3 godziny fuchy. Światła, to zrobiłem przy okazji, z samymi pozycyjnymi nie chciało mi się wczesniej jechać, wiec przy okazji. Jeszcze cośtam mówił żebym filtr powietrza kupił i coś w sprayu na odgrzybianie klimy. 1,5 roku mam, z Niemiec sprowadzane, po przyjezdzie do kraju wszystkie płyny były wymieniane, tylko z klimą nie było nic robione. Ech, nie jara mnie to jak gierki i kąsole, ale wczoraj jak tam z nimi siedziałem, to poczułem taką więź z moim autkiem:)

Odnośnik do komentarza

Wiem Pajda, tak się tam właśnie czułem, jak jakiś totalny amator. Gość wyjął (w sumie to rozerwał) jakiś bliżej nieznany mi element spod podwozia. Nie sądzę, że to to było usterką, ale jak na razie wszystko jest ok. To moja druga wizyta tam, a szefem tych mechaników jest mój sąsiad, także mam nadzieję, że nie robią mnie w bambuko.

Odnośnik do komentarza

Oklejał ktoś sobie na nowo podsufitke? Moja orginalna rozwarstwiła się i myślę nad wymianą na zupełnie nowy materiał. Ogólnie tapicerkę i deskę mam ciemną, fotele czerwone, podsufitkę i słupki jasne. Chyba zachowam ten jasny kolor, tylko może kupię płachtę alkantary, żeby trochę fajniej to wyglądało. Wiem, już jaki klej użyć, ale zawsze mile widziane będą porady, tak żeby miało to ręce i nogi.

Odnośnik do komentarza

Kupił wersje demo z salonu, bo trafiła się taka okazja i przypasował akurat kolor i wyposażenie. Tylko nie pytałem ile zapłacił, a przebiegu nie pamiętam, ale mniej niż 5kkm.

 

Edit:

Rok temu wujek kupił sobie tego dużego suva od Mazdy to faktycznie bardzo długo czekał, więc całkiem możliwe, że jest tak i teraz. Mazda chyba jest skręcana w Japonii? Pewnie to przez to. Hyundai tesciowej składali Słowacy i była po dwóch tygodniach.

Edytowane przez Pajda
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Szpara między drzwiami a błotnikiem wygląda ok, wiec do wymiany poszycie lewego błotnika, pas pod zderzakiem do wyprostowania, drzwi do wymiany i pewnie jakieś gadżety pod zderzakiem ogólnie nieduże uszkodzenia i jeśli cena + części za taki samochód jest dobra to warto się zastanowić. Za blacharke myślę, że z 1000zł + malowanie. Przy oględzinach warto zwrócić uwage na śrubki na zawiasach czy nie są poprzestawiane, żeby się szpary zgadzały. 

E:
I zwrócić uwage na zawieszenie lewego tylnego koła czy nie są wymienione jakieś elementy 

Edytowane przez Dud.ek
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

z czego oni robia teraz te samochody z amelinium? Auto wyglada dosc masywnie, a silnik nie wielkiej pojemnosci i mocy, wiec postanowilem sprawdzic wage auta - 1300 kg. szok, obsawialem minimum 1500kg. Przykladowo stare  male bmw e46 320 z silnikiem benzynowym wazy wiecej o 65kg. 

Edytowane przez D.B. Cooper
Odnośnik do komentarza

z czego oni robia teraz te samochody z amelinium? Auto wyglada dosc masywnie, a silnik nie wielkiej pojemnosci i mocy, wiec postanowilem sprawdzic wage auta - 1300 kg. szok, obsawialem minimum 1500kg. Przykladowo stare  male bmw e46 320 z silnikiem benzynowym wazy wiecej o 65kg. 

 

No ale też pewno sam silnik w tym BMW znacznie więcej waży ? Z drugiej strony ten Aircross to takie pośrednie auto, mały SUV na płycie podłogowej Mitsubishi ASX, jednak dla mnie znacznie ładniejsze niż ASX do tego są modele 100 % wyprodukowane w Japan.

Odnośnik do komentarza

z czego oni robia teraz te samochody z amelinium? Auto wyglada dosc masywnie, a silnik nie wielkiej pojemnosci i mocy, wiec postanowilem sprawdzic wage auta - 1300 kg. szok, obsawialem minimum 1500kg. Przykladowo stare  male bmw e46 320 z silnikiem benzynowym wazy wiecej o 65kg. 

E46 są cięzkie w porównaniu do E36 ;). No i 2.0 to 6-cylindrowy motor.

Odnośnik do komentarza

fakt, roznica okolo 80kg przy motorze 2.0, chociaz tez e46 jest nieco dluzsze i szersze.

 

 

przy okazji, mial ktos z was doczynienia z silnikiem 2.3 v5 od VW? montowany w golfie IV, passat b5, bora.  Malo popularna jednostka napedowa, nie ma ich za wiele na allegro, a wyposazenie jak i cena dosc atrakycjne. Opinie w internecie sa dosc podzielone.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...