Skocz do zawartości

Fast food


Rekomendowane odpowiedzi

4 hours ago, Rudiok said:

A dziś czytam, że Max chce inwestować w rynek polski i chce mieć 200 placówek w naszym kraju :yao:

 

Bez kitu, te ich buksy są niezjadliwe i drogie w chuj. I niby ta sama sieć co w Szwecji, ale tam smakują naprawdę inaczej, w sensie lepiej. To odwrotnie niż np. z KFC, które w USA jest największym gównem a w PL Amerykańce nie mogą uwierzyć, że to u nas takie dobre.

 

Orworzyli się w Łodzi niedawno koło mnie i byłem dwa razy - pierwszy i ostatni. Frytki pół zimne i twarde, burger mięso w smaku no takim może i niezłym, ale niekoniecznie pasującym do mięsa. Młodemu wziąłem jakiegoś burgera z kurczakiem w zestawie dziecięcym to nawet jak dla mnie mięso było za pikantne, gdzie to kurwa dzieciom dawać? I za dwa zestawy i szejka prawie stówka wyszła.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Mejm napisał:

Bylem 3x i w sumie doswiadczenie mam takie, ze nie jest to najgorszy fast food jaki jadlem. Mieso faktycznie jest jakies inne, ale takie samo wyczuwalem w balkan burgerze (taki foodtrack we wro) i sie dziwilem co to jest. Generalnie moglbym powiedziec, ze za jakis czas poszedlbym tam jeszcze raz.

 

W Balkanie robią pljeskavicę, która jest mięsem dość długo wyrabianym z dodatkiem wody przez co finalnie jest bardziej zwarte, ale jednocześnie zachowuje swoją soczystość (o ile jest dobrze zrobiona). Kluczem jest długie wyrabianie, które zmienia strukturę i włókna mięsa, ale jak ktoś jest przyzwyczajony do burgerów z krótko wyrabianej wołowiny to różnica jest dość oczywista w teksturze i w smaku.

 

W Maxie wygląda na to, że jednocześnie też mięso muszą wyrabiać dłużej, ale chyba dodają też jakiegoś rodzaju kolagen, który finalnie daje lekko galaretowate mięso. Ogólnie w wielu kuchniach do mięs dodaje się np. wyciąg z kości i ścinków w formie galaretki, ale to jeszcze inaczej smakuje.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Czoperrr napisał:

Wszyscy obejrzeli Książula i teraz po nim powtarzają bo nie maja swojej opinii tak jak jego gruby kolega kamerzysta.

jak widać prawde powiedzial, jadłem tam raz w zeszłym roku i więcej nie wróciłem, z sieciówek najlepsze mięso ma BK i pasibus. Maka jem może z 3x w roku, wliczając drwala a max burgers omijam.

Randomowa fotka ich burgera z google, ostatnio z ciekawości wziąłem gotowego burgera z żabki z kimchi i mięso wyglądało podobnie, jak ulepiony mom.

Jak w domu robie burgery to z wołowiny zrazowej i to tak kurwa nie powinno wyglądać xd

Przechwytywanie.JPG.1a33dbe54850a0c735d00fe69bcd30e2.JPG

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Bartg napisał:

 

Orworzyli się w Łodzi niedawno koło mnie i byłem dwa razy - pierwszy i ostatni. Frytki pół zimne i twarde, burger mięso w smaku no takim może i niezłym, ale niekoniecznie pasującym do mięsa. Młodemu wziąłem jakiegoś burgera z kurczakiem w zestawie dziecięcym to nawet jak dla mnie mięso było za pikantne, gdzie to kurwa dzieciom dawać? I za dwa zestawy i szejka prawie stówka wyszła.

O, somsiad widzę. Już nie raz się przymierzałem bo mam rzut beretem ale już wiem, że nie warto się wybierać.

  • This 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 22.11.2023 o 20:22, Mejm napisał:

Ktos sie odwazyl na 2x cheesburger w kfc za 10zl?

No siema. W skrocie, smakuje to jak longer tylko w okraglej bulce z dodatkiem musztardy i kiszonego ogorka. No i sera, ale mimo wszystko i tak smakowalo longerem. Bylo tez zdecydowanie pikantne, nie masakrycznie, ale na tyle ze palilo drugi raz. Wiec jak ktos w ogole nie lubi ostrego to omijac. Na szczescie obylo sie bez rewolucji zoladkowych. Za te 10zl mozna sprobowac.

Odnośnik do komentarza

byłem dzis w Macu po drwala.

Wziałem:

2 drwale po 25 zeta (jeden z kurczakiem dla żonki:cool2:), zakrecone frytki i ciastko.

---

no i biore worek, w domu otwieram a tam drwal kurwa z dżemem - czyli zurawina... pojebali cos w zamówieniu. a kobita miala klasycznego, mimo kartoniku z zaznaczonym "kurczakiem".

a najbardziej mnie wkurwilo, ze nie bylo ciastka i jestem 7 zł w plecy :/  

  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...