Skocz do zawartości

The Hobbit


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

W trailerze zazwyczaj sa najciekawsze momenty, zeby zachecic do ogladania, jesli tutaj jest to samo to ten film bedzie jeszcze nudniejszy niz czesc pierwsza. Coz, co sie dziwic, jak sie robi trylogie z krotkiej ksiazeczki.

 

Nie wiem skąd tyle minusów w tym poscie, ale hobbit to jeden z najgorszych i najnudniejszych filmów 2012 roku. 

Odnośnik do komentarza

Dokładnie. Ja już nawet nie idę na "drugą" część do kina. Kiedyś tam zobaczę na piraciku. Wypalony Jackson zrobił z książki pisanej z myślą o dzieciach ( ale z elementami bardziej dusznymi ), film dla gimbonów ( bez "duszności" ). Dokładniej zarzuty opisałem kiedyś tam, nie będę się powtarzał. Najgorsze co się temu filmowi się przytrafiło to Jackson. Żeby z prawie każdej sceny zrobić pseudo-humorystyczną wylęgałkę lub pełen patosu budyń i jeszcze na końcu rozciągnąć to do trzech części. Gość oszalał. I jeszcze te efekty komputerowe na każdym kroku. 

 

PS : A potyczka z goblinami to chyba największa taniocha jaką mógł wymyślić mitoman błędnie przekonany o swoim geniuszu. No ale to "Hobbit", pod taka nazwą i (pipi) w złotym papierku się dobrze sprzeda, a właściwie już sprzedało. Wyciągnęli z książki wszystko co najgorsze ( a nie było tego złego dużo bo książka trzyma klasę ), pododawali jakieś własne żenujące wątki i postaci i pomnożyli to razy sto przeraźliwym sosem mainstreamu. Przy tym nawet książka jest mega "dorosła" i "trudna".

 

PS2 : Filmową trylogię WP nadal loffciam.

 

PS3 : Nie atakujcie mnie : < Moja wina , że to kaszalot ? ; d

 

PS4 : Patrząc na baraszkowanie z trollami i goblinami, ciekawe jak finałowa bitwa wypadnie. Może być beka nie z tej ziemi przebijająca chińskie dziwolągi xD

Edytowane przez Sibian
Odnośnik do komentarza

W(pipi)ia mnie to ze z 300 stron dosc (pipi)owej ksiazki zrobili 3 filmy. Tylko aby nabic kasy. Dlatego bojkotuje ten film i go nie obejrze! nawet kradzionego! 

Fajnie jakby jackson zabral sie za Hyperiona, bo wiadomo ze dostalby odpowiednia kase, pionki do kina by poszły i kolejne czesci by powstaly:-( 

Odnośnik do komentarza

Bo w tych 300 stronach dzieje się znacznie więcej niż w całej trylogii Władcy Pierścieni. W Hobbicie co rusz coś się dzieje, w tej książce akcja idzie bardzo szybko do przodu, gdzie we Władcy dłuży się cały czas. Oczywiście aż 3 części to przesada, bo spokojnie daliby radę zmieścić film w dwóch ( Jeden film by z pewnością nie wystarczył na pokazanie wszystkiego ). Ale IMO im więcej Śródziemia tym lepiej, ja tam nie narzekam.

 

Tak swoją drogą, jestem pod dużym wrażeniem jak kręcili sceny krasnoludów z Gandalfem, Ian przez większość czasu grał sam, przez co często nie wytrzymywał nerwowo. Interakcje z krasnoludami, których tak naprawde nie widział na oczy, wyglądały komicznie. Ogólnie rozwaliło mnie, że Christopher Lee swoje sceny nagrał w Anglii, tak samo jak odtwórca Bilbo we Władcy Pierścieni.

Edytowane przez Moldar
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

swoją drogą w jedynce troche pododawali od siebie, ale w dwójce to nawet legolasa wsadzili który oczywiście w książce nie wystepował (nawet nie jestem pewny czy pochodził z tego samego rodu elfów co elfy w książce)

 

w ogole elfy w książce miały niewielką role, i były raczej wrogo nastawione do krasnoludów (w końcu je uwięziły) a widać na trailerach że w filmie troche więcej tego będzie

 

w ogole trailery pokazują sporo rzeczy których nie było w książce, a ta część powinna mieć spory kawałek o szlajaniu sie po mrocznej puszczy, o siedzeniu w lochach o beornie, a na trailerach pokazują inne rzeczy

 

swoją droga jak wam sie podoba beorn?

Beorn.jpg

1382301_10201199924132531_1098301490_n.j

 

powinien mieć raczej czarne włosy... troszke komicznie wygląda z tymi brwiami i irokezem, ale mogło byc gorzej

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

 

 

swoją drogą w jedynce troche pododawali od siebie, ale w dwójce to nawet legolasa wsadzili który oczywiście w książce nie wystepował (nawet nie jestem pewny czy pochodził z tego samego rodu elfów co elfy w książce)

 

 

Z tego samego. Legolas jest przecież synem Thranduila (w książce występującego pod mianem Króla Elfów), władcy elfów z Mrocznej Puszczy. Tego samego, który pojawia się w prologu Nieoczekiwanej Podróży, jako wyniosły król, który nie pomaga krasnoludom po spustoszeniu Ereboru przez Smauga. Jakkolwiek o Legolasie nie ma nawet wzmianki w powieści, tak umieszczenie go w adaptacji filmowej (powstałej przecież po LOTRze!) nie jest więc wcale pozbawione seansu.

Odnośnik do komentarza

W tym Hobbicie wszystkie postacie są wychuchane i przestylizowane. We Władcy byli bardziej "realni". Tłuste włosy i brudne ciuchy. Tutaj rewia mody i spray do włosów.

 

No i ta ukryta opcja elficka:

 

g1Hu7.jpg

 

 

 

Goblin z LOTR (2001):

68245b5697f1.jpg

 

Goblin z Hobbita (2012):

hobbit_goblins.jpg

 

Troll z LOTR:

lotrcavetroll_350_121112.jpg

 

Troll z Hobbita:

hobbit-unexpected-journey-troll.jpg

 

Ja w 2001-2003 na LOTR:

:blink:  :woot:   :good:   :wub: <10/10>

 

Ja w 2012 na Hobbicie:

:blink:  :confused:  :mellow:  :scratch_one-s_head:<hmm_ok>

 

Jedynie Wargowie się im jako tako udały, chodzi o design, bo z wykonaniem było tak samo:

Wargcomp.jpg?t=1355719454

 

W LOTR to były chyba jakieś zmutowane hieny, ale i tak były lepiej wykonane.

Edytowane przez nobodylikeyou
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...