Skocz do zawartości

Batman Arkham Asylum


Jakim

Rekomendowane odpowiedzi

Moje nastawienie do Batmana się zmienia. Z początku stwierdziłem, że wyrosłem z superhero, potem czytam zapkę w PE i się zainteresowałem tematem, a demo chce mi się grać kolejny i kolejny raz, bo są fajne patenty, a Detective Mode rządzi po całości! Oby nie skończyło się w fullu na tych rozwiązaniach i żeby Netoperek miał jakieś inne, równie dobre ruchy.

Odnośnik do komentarza

Ja to widzę że głos Jokera to oddanie dla postaci, szaleniec pełną gębą. Coś jak laleczka Chucky, tam aktor też super pasuje do tej roli. Po kilku podejściach jest już ok, głos jokera słyszany w głośnikach więzienia słychać dość często, natomiast batman rzadko zabiera głos. Klimat dema przypomina mi Man Hunt 2.

Odnośnik do komentarza
Wie ktoś czy da sie wejść do tego ukrytego pomieszczenia gdzie Zsasz tortutuje ochroniarza?

 

Aby moc rozwalac sciany , potrzebujesz nowego gadgetu, wyglada jak pianka do golenia ;) (mozna go zaobserwowac na trailerze ktorzy leci po skonczeniu gry). Wiec wnioskuje ze sie nie da tej sciany rozwalilc, poniewaz nie ma dostepu do tego gadgetu.

Odnośnik do komentarza
zagrałem w to krótkie demko i nie wiem skąd się wziął taki zachwyt tą grą...

chyba nie kumam tej czaczy :|

 

Mówi to gości co w sygnie ma Nietoperza. -_-

 

Stąd, że gra będzie wypaśna po same biodra. Mam 25 lat na karku i cholera czekam na koniec sierpnia jak na zabawienie. Trzcina dobrze gada i polać mu odpowiednio bo głos Batmana to jest klasyk i legenda sama w sobie.

 

Miałem nietoperza bo fajnie się prezentował i była to jedna z ciekawszych sygnatur do wyboru.

Skoro gra będzie wypasiona po same biodra no to ekstra. Mnie osobiście po tym co zobaczyłem w demie nie podoba się kilka rzeczy:

- ruchy nietoperza

- skakanie po suficie (wystarczy że wciśniemy jeden przycisk a nietoperek automatycznie przeskakuje)

- AI przeciwników (nawet jak zajdziemy przeciwnika z boku to on i tak nas nie zauważy) ale pewnie to zależy od poziomu trudności

- zbyt łatwo się gra po włączeniu trybu detektywistycznego, widać wszystko jak na dłoni.

Edytowane przez rydziu87
Odnośnik do komentarza

Wczoraj grałem w te wersję demo gry dwa razy pod rząd. Jestem pod sporym wrażeniem. Od pierwszych scen ukazujących kątem Gotham i Arkham da się poczuć ten specyficzny komiksowy klimat z lekko zaaranżowanym feelingiem z "Dark Knight", aż do momentu ukazania Batmana i Jokera (mieliście rację, totalny psychol z niego w tej grze). Począwszy od pierwszej walki system zadawania ciosów jest bardzo solidny, od ciosów zadawanych seriami po wykończeniowe dość spektakularne. Faktycznie ten chód Batmana jest trochę za sztywny, jak klocek, ale co mnie najbardziej zirytowało to zerowa interakcja z elementami otoczenia (przez ten cholerny Unreal Engine). Aż się prosi o lekką dewastacje co nie co z otoczenia zwłaszcza w trakcie walki, ale rozumiem, że można to tłumaczyć faktem, że to nie gra o rozwalaniu, tylko z klimatem DC, przygodówki, itp. Niemniej, to póki co jedyny minus jaki widzę w tej grze, i niby da się to uzasadnić, ale fakt pozostaje faktem. Podoba mi się to, że Nietoperz w starciu z grupką uzbrojonych świrów nie ma większych szans co w pewnym stopniu daje poczucie tego, że Batman to nie do końca superbohater na miano Supermana czy Spidermana. Detective Mode to jedna z tych rzeczy, które spodobały mi się najbardziej, bo na bieżąco wyświetla możliwe drogi do przejścia a także status przeciwników i zwykłych NPC w kwestii uzbrojenia i stanu psychicznego. Elementy stealth w moich oczach stoją jako kwintesencja rozgrywki, kiedy przez Detective patrzymy ilu jest zbirów w danej sekcji i rozpoczynamy albo eliminowanie albo przemykanie albo otwarty pojedynek. Świetna sprawa. W tle jeszcze non stop słychać klauna.

Szkoda, że demo jest takie krótkie i kończy się w punkcie kulminacyjnym tego etapu gry, które dane było nam zagrać. Jednakże po tym co widziałem na wstępie całość oceniłbym na mocne "9" za klimat, gameplay i muzykę. Czekam do premiery.

Odnośnik do komentarza

W końcu dobrze wykorzystany UE3. Po plejadzie średnich tytułów wykorzystujących ten silnik w grach, w koncu Batman pokazuje jak powinno to wyglądać. A wygląda i rusza się świetnie. Cieszy zróżnicowanie rozgrywki. Mamy tu bijatykę, skradankę i przygodówkę w jednym przy czym wszystkie aspekty ładnie się uzupełniają i tworzą spójną całość.

 

Jako fan Bata biorę tak szybko jak tylko się da i cena mnie nie zabije;]

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...