Skocz do zawartości

Metal Gear Rising: Revengeance


Jakim

Rekomendowane odpowiedzi

Nie grałem nigdy w MGS'a, ale jestem w trakcje MGR i jakoś tak spodobał mi się klimacik w grze, cyborgi itd. 

 

Taki sam klimacik jest w MGS? Jeśli tak to na obecne czasy nie zrażę się mechaniką starszych części? (1-3) Grałem w kilka zremasterowanych tytułów na ps3 i momentami dostawałem pier.dolca np. w Jaku. 

Rising to zupełnie inna produkcja niż MGS. Tam nacisk położony jest nie na akcję, a jej unikanie (nie do końca, bo stealth w MGS rozwinął się na dobre dopiero w 3 i 4 części) i chłonięcie opowieści. Klimat jest trochę inny, bo zamiast cyborgów i AI masz do czynienia z terrorystami i paletą postaci, które w większości posiadają jakieś paranormalne cechy (wampir, psychokinetyk i tego typu rzeczy). W zasadzie pod względem settingu najbliżej Risingowi do MGS4,ale tego z kolei nie ma co ruszać bez znajomości poprzedniczek.

Odnośnik do komentarza

przeszlem gre ostatnio i prawde mowiac to rewelacji na baltyku nie bylo - ot taki zwykly, calkiem widowiskowy slsher w uniwersum mgs, i tym samym z charakterystycznymi glupotami z uniwersum jak cyborgi goryle (to byl zal), jakies gekony czy metalowe maszyny ryczace jak godzilla. Oprawa byla ladna i efekty dawaly rade jednak przedmioty ktore mozna pociac to byla juz kicha - przecinanie lamp na ulicy, ktore sie osuwaly i upadaly jak piorko, oczywiscie bez swojego ciezaru tylko jak szmatka na podloge to niestety lipa i psuje atmosfere bo jest to mocno niedorobione. Muzyka poprostu byla, jakies rockowe rzepolenie, praktycznie na jedno kopyto, czasami z jakims vocalem ale pasowalo tempem do rozgrywki. O ile lokacje byly dosc sterylne, pudelkowe i bez wyrazu to jednak starcia z bossami i efekty nadrabialy i byly bardzo widowiskowe. Gierka calkiem przyjemna, ale zeby do niej wracac to w zadnym wypadku - taka troche w stylu przejsc i zapomniec.

  • Plusik 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie wiem, czy mój pad od Xboxa wytrzyma całą grę na hardzie? Bez kitu, dawno nie pamietam aby po którejkolwiek ogranej przeze mnie grze, tak bolały palce. Piekielnie wymagające są te walki. Na normalu to pewnie bułka z masłem. A fabuła, może nie jej ogólny zarys, ale sam przekaz bardzo dobry.

No i najważniejsze. Ta gra została stworzona po to, aby ją przechodzić po kilka razy i na coraz wyższych poziomach trudności. Nie po to w grze są oceny, abyście je podziwiali. To ma służyć do pobijania rekordów. Zresztą, nie wyobrażam sobie granie w to niżej niż na Hard.

Edytowane przez Marian446
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Twardy był bo chyba z godzinę przy nim zmajaczyłem. To w ogóle zayebista gra z jednym z najbardziej wyebanych OST.

Wpis, jednak OST tylko w wersji Platinum Mix. Jak usłyszałem oryginalne "It Has To Be This Way" to myślałem, że to jakiś żart. W mixach jednak moc, siła i zastrzyk energii!
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Co do Senatora, to przyznam, że się mocno nawkur.wiałem przy nim, dopóki nie przeczytałem gdzieś, że w momencie, jak rzuca kawałkami Metal Geara, można, po uprzednim idealnym przecięciu owych kawałków, kontynuować blade mode i ciachnąć go w głowę, co skutkuje scenką i pojawieniem się kilku "apteczek", co było dla mnie zbawienne (nie miałem żadnej w tej walce). Wówczas walka okazała się lajtowa. Głupia sprawa, no ale mało czytelne to wszystko było.

Odnośnik do komentarza

Co do Senatora, to przyznam, że się mocno nawkur.wiałem przy nim, dopóki nie przeczytałem gdzieś, że w momencie, jak rzuca kawałkami Metal Geara, można, po uprzednim idealnym przecięciu owych kawałków, kontynuować blade mode i ciachnąć go w głowę, co skutkuje scenką i pojawieniem się kilku "apteczek", co było dla mnie zbawienne (nie miałem żadnej w tej walce). Wówczas walka okazała się lajtowa. Głupia sprawa, no ale mało czytelne to wszystko było.

 

Myślałem, że to jest oczywiste... Nawet nie jestem pewien, czy musisz go ciachać w głowę, by apteczki się pojawiły.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...