Skocz do zawartości

Szukam gry ....


Lesiu_adi

Rekomendowane odpowiedzi

hmm ciekawe. a limbo polecacie? bo to praktycznie to samo tylko tutaj nie ma dziecka tylko zombie :D

To tak jakby powiedzieć, że Call of Duty Ghosts to to samo co Unreal Tournament...

 

Limbo przynajmniej nie jest tak pretensjonalne. Jest proste i stylistyczne i skupia się praktycznie tylko na tym przez całą grę - nawet jeśli w połowie atmosfera idzie na drugi plan a gra staje się monotonnym i frustrującym physics puzzle platformerem jakich wiele.

 

Deadlight natomiast zniechęcił mnie nie tyle sterowaniem, co całą resztą. Sama stylistyka to właśnie poleganie na popularności Limbo i jego "klonów", bo nagle sterowanie cieniem w mhhhrrocznej atmosferze zrobiło się trendy. Do tego nieudolnie opowiedziana historyjka czerpiąca garściami z The Walking Dead, a nawet i Resident Evil w paru momentach. Protagonista to jakaś komiczna fuzja Ricka i Snake'a, a cut-scenki to marna podróba Ashley'a Woodsa. O żałośnie debilnych dialogach nie wspomnając. Ktoś w studiu miał chyba przerost ambicji, bo gra właśnie wygląda jak nieudolny zlepek takich pojedynczych inspiracji innych produkcji ze sztucznie wymuszoną pseudo-dramą i idiotycznymi flashbackami.

 

Nawet nie wiem czemu taką nienawiść przejawiam do tej gry. Niby "tylko" 4 godziny mi wyrwała, ale przez cały ten czas siedziałem na zmianę zażenowany lub sfrustrowany. A i oczekiwań nie miałem jakoś wygórowanych.

 

PS. 1/3 gry rozgrywa się w kanałach...

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Szukam strategii tylko sa pewne wymagania bo to dla panny.

 

Głownie chodzi aby gra skupiała sie na rozbudowie zamku, osady. Żeby zdobywało sie surowce potrzebne do budowy, szkolilo żołnierzy. I żeby nie trzeba było kierowac jakas jedna postacia, po prostu gra ma sie skupiac na rozbudowie osady. Settlers i Age of empires odpada. A i zeby nie bylo to nic nowego.

Odnośnik do komentarza

Szukam strategii tylko sa pewne wymagania bo to dla panny.

 

Głownie chodzi aby gra skupiała sie na rozbudowie zamku, osady. Żeby zdobywało sie surowce potrzebne do budowy, szkolilo żołnierzy. I żeby nie trzeba było kierowac jakas jedna postacia, po prostu gra ma sie skupiac na rozbudowie osady. Settlers i Age of empires odpada. A i zeby nie bylo to nic nowego.

 

Od siebie polecam starsze części serii tropico. Ale, z wyjątkiem dwójki, budujemy raczej współczesną aglomerację. Nie wiem czy to "podejdzie" twojej lubej.

Edytowane przez Agent_Man
Odnośnik do komentarza

 

Szukam strategii tylko sa pewne wymagania bo to dla panny.

 

Głownie chodzi aby gra skupiała sie na rozbudowie zamku, osady. Żeby zdobywało sie surowce potrzebne do budowy, szkolilo żołnierzy. I żeby nie trzeba było kierowac jakas jedna postacia, po prostu gra ma sie skupiac na rozbudowie osady. Settlers i Age of empires odpada. A i zeby nie bylo to nic nowego.

 

Od siebie polecam starsze części serii tropico. Ale, z wyjątkiem dwójki, budujemy raczej współczesną aglomerację. Nie wiem czy to "podejdzie" twojej lubej.

 

Również polecam tropico. Uwielbiam 4 część. Nie zbuduje tam osady, tylko normalne budynki, o ile dobrze pamiętam są plantacje tytoniu, fabryka rumu itp. Zatem jest szansa, żę się spodoba. Moim zdaniem świetna gra i niedoceniona. A tak pod kątem budowy zamku itd to polecam twierdzę krzyżowca, (najnowsza częśc imo nieudana) jeżeli odpada age of empires

Edytowane przez Cosmos
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Pograłbym w jakąś strategię, ALE strategie to nie mój gatunek więc znacie jakieś takie nooboprzyjazne gdzie nie potrzeba być koreańcem aby ogarniać tylko sobie spokojnie na luzie pograć?

Comapny of Heroes da radę albo taki Empire: Total War?

Albo coś innego?

Odnośnik do komentarza

Strategia to szerokie pojęcie. Od RTSów, po grand strategy czy inne 4X. Także o ile nie chcesz grać na poważnie w multi, to większość gier tak naprawdę jest nooboprzyjazna - w tym StarCraft.

 

Z klasyków RTS polecę właśnie Starcraft 1&2, WarCraft 2-3, wszystkie starsze odsłony Command and Conquer do Red Alert 2 włącznie, Age of Empires, Age of Mythology, Rise of Nations, Emperor: Battle for Dune, czy też Warhammer 40k: Dawn of War.

 

Jeśli chodzi o proste/przystępne 4X, to zdecydowanie mogę polecić Sins of a Solar Empire: Rebellion (starszych odsłon nie ma co brać, gdyż Rebellion to praktycznie to samo i więcej).

 

Grand Strategy nie grałem zbyt wiele, nawet w serię Total War. Głównie dlatego, że zbyt dużo czasu trzeba na nie poświęcić (dlatego od czasów Civ 2 nie tknąłem nowszych odsłon). Niemniej jednak jeśli chodzi o przystępność w tym gatunku, to proponuję zainteresować się Knights of Honor.

 

A na szybko jeszcze wymienię Divinity: Dragon Commander, będący mieszanką wybuchową różnych gatunków, nie tylko strategicznych, ale także bardzo przystępną.

Odnośnik do komentarza

Company of Heroes jak najbardziej na tak, do tego jeszcze Dawn of War II (bardziej taktyczna z elementami strategii niż prawdziwy RTS) no i Civilization IV / V, które z części na część ma coraz lepsze samouczki i dodawane są coraz to nowe bajery wspomagające nowych graczy.

Odnośnik do komentarza

Civilization to moja ulubiona seria na PC. W 5 części mamy 10 poziomów trudności i fajne dodatki. Możemy grać Polakami na prawdziwej mapie świata. Jak dla mnie najlepsze strategia ever. Badania od wynalezienia koła aż do bomby atomowe, przeróżne jednostki i mega wciągająca rozgrywka. Wszystko jest rewelacyjnie wyjaśnione w "civilopedii"

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...