Skocz do zawartości

Zegary


_Kamaz_

Rekomendowane odpowiedzi

O widzę, że jest temat z zegarami. Ja sobie sprawiłem jakiś czas temu ten zegarek, bo zawsze chciałem taką klasykę, a bransoleta z czerwonymi akcentami mnie ujęła:

 

gw-b5600hr-1dr-3.jpg

 

Teraz choruję na:

 

zegarek-meski-zeppelin-night-cruise-7260

 

Ja jestem świeżak w temacie i to dopiero będzie mój 3 lepszy zegarek. Poluję jeczcze na jakiś elegancki, z brązową skórą i (raczej) z granatową tarczą, aka Seiko Presage, czy coś w tym stylu. Pozdrawiam wszystkich maniaków!

 

edit: jeszcze ten jest spoko "czarno-czerwony", ale następny trzeba już w innych kolorach szukać:

 

SSA383-K1-2.jpg

 

 

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza

Ja sprzedałem kostkę :) 

Wróciłem do tego którego najlepiej mi się nosiło, ale następce. Jeden z lepszych u mnie to był Gshock GW9200. Sprawiłem sobie GW 9400. Trochę większy od poprzednika, ale i tak jest duży. Gdyby był trochę chudszy, byłby idealny. Ale myślałem, że będzie gorzej wyglądać na moich prawie 18cm w nadgarstku. Na forum komuś z 16,5 odradzali. A sądziłem że mam witkę.

 

Zdjęcie z neta. GW 9400-3

 

TOPED-GW-9400-3-k.jpg

Odnośnik do komentarza

Ja nie przepadam za dużymi zegarkami i zbyt grubymi. Dawniej się nosiło 36-38mm, a teraz takie duże te zegarki niektórzy robią. Ja mam nadgarstek też 18cm i moje wszystkie zegarki nie przekraczają 42mm. Mam tego Casio powyżej (42) i zamówiłem Zeppelina (42) :), a oprócz tego posiadam jeszcze Orienta Bambino (41). Uważam, że na mój nadgarstek idealny rozmiar to 40-42mm, a grubość zegarka powinna być w okolicach 10-14mm maks. Wiadomo, że rozmiar rozmiarowi nierówny, bo 40mm może się wydawać większe od 42mm na przykład, wszystko zależy od wielu innych aspektów. No i mam słabość do czarno-czerwonych.

Odnośnik do komentarza

Certina spoko, ale nie na moją kieszeń, wolałbym w tej cenie dwa inne zegarki :), wersja z białą tarczą chyba ładniejsza. Ja jeszcze tylko coś do garnituru bym chciał i w sumie divera edc na ten moment, ale jedyne divery, które mi się podobają to te od Glycine, więc będę cierpliwie czekał na jakąś promocję. Nie powiem, że taki z fazami księżyca by się nie przydał, kiedyś nawet szukałem, ale wtedy nic nie znalazłem, niewątpliwe ta funkcja w zegarku robi robotę.

Odnośnik do komentarza

Si. Master of G chodzą po 5k. Co już jest absurdem. 

Ten G nie ma startu zapewne do Garmina czy nawet Apple Watcha w funkcjach sportowych. Ma tylko jedną i to istotną przewagę nas resztą. "Schowany" ekran i w zasadzie odchodzi problem porysowania, zniszczenia szybki/ekranu. 

 

GW 9400, cały czas na ręce. Dwie wady na chwile obecną. Podświetlenie, widoczne światełko po lewej stronie, nie jest idealnie równomierne. I druga wada-też pierdoła, to metalowa szlufka. Już mam na niej rysy, co generalnie mam gdzieś. Ale wolałbym gumową jak w 9200.

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, iluck85 napisał:

Si. Master of G chodzą po 5k. Co już jest absurdem. 

Ten G nie ma startu zapewne do Garmina czy nawet Apple Watcha w funkcjach sportowych. Ma tylko jedną i to istotną przewagę nas resztą. "Schowany" ekran i w zasadzie odchodzi problem porysowania, zniszczenia szybki/ekranu. 

 

GW 9400, cały czas na ręce. Dwie wady na chwile obecną. Podświetlenie, widoczne światełko po lewej stronie, nie jest idealnie równomierne. I druga wada-też pierdoła, to metalowa szlufka. Już mam na niej rysy, co generalnie mam gdzieś. Ale wolałbym gumową jak w 9200.

 

Szlufka jest najszybciej urywającą się częścią paska, więc metalowa jest jak najbardziej zasadna ze względu na trwałość. Podświetlenie podobnie - LED jest trwalszy i bardziej energooszczędny od elektroluminescencji (równomierne podświetlenie Illuminator lub Indiglo w Timex). Taki Timex uwala Indiglo w zegarkach. A dlaczego? Bo się psuje. GW-9400 za obecne pieniądze to praktycznie za darmo, kiedyś kosztował 1500 zł. Wersja cała czarna 1B sprzedaje się jak poj.ebana.

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Kris77 napisał:

 

Szlufka jest najszybciej urywającą się częścią paska, więc metalowa jest jak najbardziej zasadna ze względu na trwałość. GW-9400 za obecne pieniądze to praktycznie za darmo, kiedyś kosztował 1500 zł. Wersja cała czarna 1B sprzedaje się jak poj.ebana.

 
 

9200 była gumowa jak pasek i przetrwała :) Pasek wymieniałem, bo powoli się przerywał. Szlufka dalej się trzymała. Ale to detal jak pisałem. Podobnie podświetlenie, bo używam i przydatne kilka razy w roku. 
 

Ja dałem 873zl. 
 

Ta kostka jest generalnie mocno średnia, ale ma w sobie coś ta prostota.

Odnośnik do komentarza

Kostki się lubi albo nie, ja swoją kupiłem jakoś za pół ceny na promce, żeby się nie martwić jakby co :). Natomiast tego Zeppelina bardzo polecam, jeśli ktoś lubi takie klimaty. Jego wymiary to 42mm na 14 grubości, mój nadgarstek to coś pomiędzy 17.5, a 18cm. Zegarek na żywo wygląda jeszcze lepiej, ciężko wzrok oderwać, i co ważne nie jest przeładowany. Jest też kwarc z chronografem prawie o połowę tańszy, równie piękny.

 

 

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, zdrowywariat napisał:

Kostki się lubi albo nie, ja swoją kupiłem jakoś za pół ceny na promce, żeby się nie martwić jakby co :). Natomiast tego Zeppelina bardzo polecam, jeśli ktoś lubi takie klimaty. Jego wymiary to 42mm na 14 grubości, mój nadgarstek to coś pomiędzy 17.5, a 18cm. Zegarek na żywo wygląda jeszcze lepiej, ciężko wzrok oderwać, i co ważne nie jest przeładowany. Jest też kwarc z chronografem prawie o połowę tańszy, równie piękny.

 

 

Ten Zeppelin mi się ogólnie podoba poza jedną rzeczą. Nazwa jest na dole, przez co mam złudzenie, że zegarek masz założone odwrotnie;)

Odnośnik do komentarza

Rozumiem co masz na myśli, zajrzałem na stronkę, a tam większość Zeppelinów ma u góry nazwę, ale zdarzają się też z nazwą z lewej, bądź z prawej strony. To mój pierwszy zegarek tej marki, więc teraz inne modele będą mi się wydawać do góry nogami :).

 

A kwarcowy prezentuje się tak:

 

zegarek-meski-zeppelin-night-cruise-7290

 

Edytowane przez zdrowywariat
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Diver do kafla.

 

Jeden taki na pół gwizdka, bo 10atm

 

zegarek-meski-automatyk-citizen-nh8385-1
 

 

I ten już typowy diver- brakuje pepsi na bezelu do klasyka.

citizen-bn0151-17l.jpg


 

Pierwszy na promocji tanio, trochę ponad 500zl, drugi 769zl

Fajne Divery ma Seiko, ale 2k i bransoleta. A u mnie zegarki się zmieniają, bo ile można patrzeć na to samo :) 

 

Skłaniam się ku niebieskiemu :notbad:

Edytowane przez iluck85
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Nie, do nurkowania na głębokości już są potrzebne inne rzeczy na nadgarstku. Ale definicja nurka, to sprzęt do nurkowania w akwalungu. 100m/10atm to takie nurkowanie w masce i płetwach. 
Teraz mnie naszło Na Divera, to klepnalem. 7-14 dni czas oczekiwania, inne sklepy brak. Ciekawe czy spakowany będzie w normalne pudełko Citizena czy w ta mała butle tlenowa. 
Zobaczymy co będzie następne :yao:

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...