Skocz do zawartości

Zegary


_Kamaz_

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, iluck85 napisał:

Chciałem takiego kiedyś, ale zielonego. 

Nie do końca mi pasują wskazówki w G i brak charakterystycznego przycisku z G od podświetlenia.

No i ten model ma nie ma podświetlenia, tylko jakaś bieda żarówka od boku. Ale spoko i tak. 

 

Ale wiesz, że pewnie z 95% zegarków Casio ma już bieda żarówkę LED zamiast iluminatora/indiglo? Dlaczego Timex uwala swój atut zegarków wskazówkowych w postaci indiglo? Bo się to je.bie na potęgę. LED ma same zalety - energooszczędny, trwały, godzinę w ciemności odczytasz. 

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Kris77 napisał:

 

Ale wiesz, że pewnie z 95% zegarków Casio ma już bieda żarówkę LED zamiast iluminatora/indiglo? Dlaczego Timex uwala swój atut zegarków wskazówkowych w postaci indiglo? Bo się to je.bie na potęgę. LED ma same zalety - energooszczędny, trwały, godzinę w ciemności odczytasz. 

Wiadomo Kris, żeś fachman który siedzi w zegarkach, nie mniej jednak ja problemów z Indiglo w Timexach nie potwierdzam. Mój pierwszy egzemplarz tej marki noszę z powodzeniem od ponad ćwierćwiecza i Indiglo hula jak głupie do teraz, pomimo dość częstego używania :notbad: Z resztą jakość i niezawodność tego egzemplarza stała się podwaliną pod decyzję, żeby kupić ponownie sikor tej marki. Póki co i z niego jestem bardzo zadowolony, ale zdaję sobie sprawę, że ponad trzy miechy, które upłynęły od jego zakupu to stanowczo zbyt krótko, aby oceniać jego "dalekosiężną" niezawodność...

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Czezare napisał:

Wiadomo Kris, żeś fachman który siedzi w zegarkach, nie mniej jednak ja problemów z Indiglo w Timexach nie potwierdzam. Mój pierwszy egzemplarz tej marki noszę z powodzeniem od ponad ćwierćwiecza i Indiglo hula jak głupie do teraz, pomimo dość częstego używania :notbad: Z resztą jakość i niezawodność tego egzemplarza stała się podwaliną pod decyzję, żeby kupić ponownie sikor tej marki. Póki co i z niego jestem bardzo zadowolony, ale zdaję sobie sprawę, że ponad trzy miechy, które upłynęły od jego zakupu to stanowczo zbyt krótko, aby oceniać jego "dalekosiężną" niezawodność...

 

Cieszę się że Twój Timex śmiga, ja tylko opisałem ogólnie co się z marką dzieje. Dziecięce zegarki już nie mają indiglo (a miały), nowe modele też coraz rzadziej są w podświetlenie wyposażone, męskie chrono już nie mają koperty ze stali szlachetnej tylko z brasu pokrytego na srebrno. Jak myślisz: jaką popularną markę zegarkową najczęściej przyjmujemy do naprawy gwarancyjnej? Nazwa zaczyna się na T. Przykro mi, ale liczby nie kłamią.

Edytowane przez Kris77
Odnośnik do komentarza

To dziwne bardzo co piszesz o Timexach, ale z całą pewnością oparte jest to na suchych faktach, z którymi nie śmiem dyskutować. Ciekawe co się mogło z tą marką stać przez te lata, wszak główną fabrykę mają umiejscowioną tam gdzie drzewiej, czyli na Filipinach. 

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Kris77 napisał:

 

Ale wiesz, że pewnie z 95% zegarków Casio ma już bieda żarówkę LED zamiast iluminatora/indiglo? Dlaczego Timex uwala swój atut zegarków wskazówkowych w postaci indiglo? Bo się to je.bie na potęgę. LED ma same zalety - energooszczędny, trwały, godzinę w ciemności odczytasz. 

 

 

Ile razy mi to było potrzebne przez całe życie policzę na palcach jednej ręki- jeszcze ręki żółwia ninja ;) 

Ale chodzi o sam efekt, te boczne pkt podświetlenie nijakie.

 

Mi chodzi po głowie ten:

 

casio-g-shock-ga-800-4a-zegarek-sportowy

 

 

To aktualnie jedyny z tych nowszych który mi się podoba w przedziale 300-700zł.

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, Czezare napisał:

To dziwne bardzo co piszesz o Timexach, ale z całą pewnością oparte jest to na suchych faktach, z którymi nie śmiem dyskutować. Ciekawe co się mogło z tą marką stać przez te lata, wszak główną fabrykę mają umiejscowioną tam gdzie drzewiej, czyli na Filipinach. 

 

Myślę że pojechali po kosztach produkcji - taniej, więcej, gorzej. Ale to moja prywatna opinia, jak jest w rzeczywistości to nie wiem.

Edytowane przez Kris77
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, iluck85 napisał:

 

 

Ile razy mi to było potrzebne przez całe życie policzę na palcach jednej ręki- jeszcze ręki żółwia ninja ;) 

Ale chodzi o sam efekt, te boczne pkt podświetlenie nijakie.

 

 

No tak, nie używam ale jakbym może jakoś za kiedyś zechciał w przypływie fantazji tudzież konieczności użyć, to lepiej żeby ewentualnie było ładniejsze niż brzydsze...

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
10 godzin temu, MaZZeo napisał:

Co to za model?

 

Casio G-Shock MTG S1000D-1A4ER

Kumpel ma, bardzo fajny zegarek ale trochę się rysuje. I tylko podstawowe funkcje (jak na casio): solar, radio, timer, stoper, world time, alarm, datownik do 2099 r.

Tutaj jego fota:

https://www.instagram.com/p/BzfLlJYIh88/

 

Z tym że jego już raczej się nie znajdzie w sklepach. Jakoś 2 lata temu ZiBi zrobiło wyprzedaż i zniknęły.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Seiko wypuściło nową serię odświeżonych 5-tek Sports:

 

 

Nie chcę nic mówić, ale swój następny sikor będę wybierał właśnie wśród tych pokazanych na powyższym filmiku. Mam tylko jeden problem: którą wersję kolorystyczną wybrać?

Podobają mi się w zasadzie wszystkie:obama: Chyba najbardziej kolor zielony na pasku NATO, kolor Pepsi, oraz wszystkie na metalowych, plecionych bransoletach.

Jak tam @Kris77 ...miałeś już któregoś na łapie? ;) Co sądzisz?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
39 minut temu, Czezare napisał:

Seiko wypuściło nową serię odświeżonych 5-tek Sports:

 

 

Nie chcę nic mówić, ale swój następny sikor będę wybierał właśnie wśród tych pokazanych na powyższym filmiku. Mam tylko jeden problem: którą wersję kolorystyczną wybrać?

Podobają mi się w zasadzie wszystkie:obama: Chyba najbardziej kolor zielony na pasku NATO, kolor Pepsi, oraz wszystkie na metalowych, plecionych bransoletach.

Jak tam @Kris77 ...miałeś już któregoś na łapie? ;) Co sądzisz?

 

Mam na półce w sklepie 9 różnych wersji tych Seiko, jakie póki co są dostępne na naszym rynku - pasek nato, bransoleta mesh, bransoleta z ogniw. Najciekawszy dla mnie jest zielony na pasku nato, ma mega fajną fakturę na tarczy. 

Ale generalnie rzecz biorąc, IMHO to na zdjęciach wyglądają lepiej niż na ręce.

Żebynie było, nic im nie brakuje, wyglądają dobrze, dobrze są wykonane, mają dobry mechanizm, ale jak założyłem na rękę to czar prysł. Jak chcesz fotki na ręce, to obejrzyj na naszej stronie, sami je robimy. Demus.pl.

Inna sprawa - siedzę w branży zegarkowej 25 lat, mało co robi już na mnie wrażenie, a zegarka sam nie noszę, bo nie lubię, więc moja opinia może nie być miarodajna.

 

Edytowane przez Kris77
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Kris77 napisał:

 

Mam na półce w sklepie 9 różnych wersji tych Seiko, jakie póki co są dostępne na naszym rynku - pasek nato, bransoleta mesh, bransoleta z ogniw. Najciekawszy dla mnie jest zielony na pasku nato, ma mega fajną fakturę na tarczy. 

Ale generalnie rzecz biorąc, IMHO to na zdjęciach wyglądają lepiej niż na ręce.

Żebynie było, nic im nie brakuje, wyglądają dobrze, dobrze są wykonane, mają dobry mechanizm, ale jak założyłem na rękę to czar prysł. Jak chcesz fotki na ręce, to obejrzyj na naszej stronie, sami je robimy. Demus.pl.

Inna sprawa - siedzę w branży zegarkowej 25 lat, mało co robi już na mnie wrażenie, a zegarka sam nie noszę, bo nie lubię, więc moja opinia może nie być miarodajna.

 

A powiedz jeszcze czy jest możliwość zakupu tej zielonej wersji z bransoletą typu mesh? No bo wiesz...ten pasek NATO może fajny i efektowny, ale nie sądzę, aby wytrzymał dłużej niż rok. A jeśli nie to czy istnieje możliwość dokupienia osobno samej oryginalnej bransolety?

Odnośnik do komentarza
25 minut temu, Czezare napisał:

A powiedz jeszcze czy jest możliwość zakupu tej zielonej wersji z bransoletą typu mesh? No bo wiesz...ten pasek NATO może fajny i efektowny, ale nie sądzę, aby wytrzymał dłużej niż rok. A jeśli nie to czy istnieje możliwość dokupienia osobno samej oryginalnej bransolety?

 

Myślę że da się bransoletę mesh zamówić, ale podejrzewam że będzie problem z kolorem. Zielony ma kopertę w grafitowym kolorze, a oryginalny mesh do tej serii jest w naturalnym kolorze stali szlachetnej. Fizycznie się da, wizualnie już nie za bardzo.

Edytowane przez Kris77
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Ładny.

 

Mnie osobiście przypadł do gustu taki zegarek, jednakże w budżecie nie do przełknięcia póki co. Dlatego może - może znajdę jakąś alternatywę, kiedyś ;) Wpisywałem na ebay'u no ale.. nic dobrego nie znalazłem.  Zostawie parę fotek.

 

il_570xN.1972982191_jqaw.jpg

 

panerai-pam00631-image-66144-948274.jpg

 

_DSC8682(1080).jpg

 

panerai-pam125-power-reserve-nato-strap.

Edytowane przez Banny
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...