Skocz do zawartości

Zegary


_Kamaz_

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Miałem- zielonego w negatywnie. 
Jaki masz nadgarstek? To jeden z większych G. Mimo rozmiaru, u mnie nie wyglądał najgorzej. A nie mam ręki jak bochenek chleba. 18cm. 
Termometr wymaga kalibracji, bo będzie dodawał temp ciała i kilka stopni będzie więcej. Po kalibracji nawet wskazywał poprawnie. Różnica na poziomie 1 stopnia.

Reszty funkcji nie używałem, kupiłem bo mi się podobał. Odchodzi problem baterii, jest solar. Łączy się z zegarem atomowym, wiec odpada ustawienie i zmiana czasu.

Nie zajedziesz go, jedynie możesz porysować, zniszczyć bezel który wymienisz bez problemu. W poprzedniku 9200 mi pękł pasek po kilku latach. 

Edytowane przez iluck85
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Nie

 

 

 

Umówmy się- po tyg zapomnisz o tych wszystkich funkcjach. 
Można kupić tańsze G jak chcesz wytrzymały, ale tu tez się nie będziemy oszukiwać- wyglądają odpustowo. 9400 spoko, ale idzie go spotkać na wielu rękach dzisiaj. Pamietam ceny na poziomie 1300/1500.


I wracając do jego rozmiaru- bluza, kurtka, będzie problem. Jest tez wysoki, wiec będziesz wiedział ze masz wysoki zegarek.

Ja go wymieniłem na tego:

 

https://kaktus24.pl/product-pol-873-Zegarek-Casio-G-Shock-DW-5600HR-1.html

 

Klasyczna kostka ale pasek mam od spodu czerwony. Chciałem cały czerwony, ale średnio z tym. 
To jest do pracy, szeroko pojęty outdoor. Certina wyżej do całej reszty. 

Edytowane przez iluck85
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...
W dniu 29.09.2021 o 08:24, Bartolinsky napisał:

Ktoś miał może do czynienia z zegarkam Invicta? Mają fajne divery, ale kompletnie nie znam tej marki i się zastanawiam czy to będzie dobry zakup.

 

Zegarek dla oszczędnych. Jak nie masz w sobie "snoob watch", to spoko. 

Sprawdź jaki mechanizm siedzi w środku- Seikowski NH35A albo Miyota 8215. I sprawdź rozmiar z koronką, bo to duże zegarki. 

 

W dniu 5.11.2021 o 22:44, Soban napisał:

Miałem już nic nie kupować, ale ten Orient skradł mi serce i od dziś na łapie. Pierwszy automat w kolekcji, więc trzeba będzie pamiętać o nakręcaniu
comment_1636124338VE2xXmtxsCxS2u8VRWhKh6,w400.jpg

 

Orient spoko, model jak dla mnie- przyrost formy nad treścią, kojarzy mi się z tandetą od Diesla. Ale to ofcoz rzecz gustu. 

Nie tyle co o nakręcaniu co o noszeniu. Zegarki automatyczne nie lubią leżenia i noszenia co jakiś czas. Warto rozkminić jakiś rotomat. 

Dlatego nie jestem fanem automatów. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, iluck85 napisał:

Zegarek dla oszczędnych. Jak nie masz w sobie "snoob watch", to spoko. 

Sprawdź jaki mechanizm siedzi w środku- Seikowski NH35A albo Miyota 8215. I sprawdź rozmiar z koronką, bo to duże zegarki. 

 

Wziąłem model 8926 dzień po tym poście, bo poczytałem trochę na necie i jestem ogólnie ukontentowany :) Mechanizm NH35A i po miesiącu chodzenia w nim na co dzień wrażenia bardzo spoko, ale bransoleta mnie męczy, więc zamówiłem w stylu mesh i powinna jutro do mnie przyjść. Kosztował mnie 270 zł na promce zalando i myślę, że to rewelacyjna cena za taki zegarek.

Odnośnik do komentarza

I najważniejsze. Ja robiłem 3 podejścia do bransolety. 

- zimą było za dużo luzu, a latem ciasno jak ręka spuchła. Nie mogłem w żadnym wybrać złotego środka. Jeden tylko- Citizen, miał dodatkowe ustawienie które na szynie umożliwiało natychmiastową zmianę obwodu. 

- drugi minus, rysy od samego patrzenia. Trzeba polerować. 

Odnośnik do komentarza

Wleciał trzeci zegar do kolekcji, a widzę, że ktoś tu czegoś podobnego szukał. Lubię taki minimalizm, ten teraz jest najczęściej noszony, nakręcany, szybko się ustawia, mały, zgrabny, wygodny:

 

spacer.png

 

Muszę jeszcze ten pasek zamówić, choć na oryginalnym też bardzo dobrze się prezentuje:

 

spacer.png

 

Mogę dać też namiary na człowieka, który robi ładne pudełka z pasją, niedrogie, świetnie wykonane, z dębu, z szybą, nawet poduszki są bardzo dobrze uszyte. Wziąłem sobie skromne na 8 zegarków, ale on robi też dużo większe, na 12, 24, czy nawet 32 zegarki, wedle zamówienia, trzeba wspierać artystów:

 

spacer.png

 

A to moja skromna kolekcja, nie planuje więcej, niż 6-8 zegarków, tyle mi w zupełności wystarczy, na żywo pudełko prezentuje się dużo lepiej:

 

spacer.png

 

Pozdrawiam.

 

  • Plusik 7
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.