Skocz do zawartości

Zegary


_Kamaz_

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszedł dziś Diver. 

Myślałem, że dostane kartonik jak normalnie Citizen pakuje zegarki, ale jednak dostałem te fajne opakowanie:

 

box-citizen-promaster-aqualand-fw19.jpg

 

 

Bzdet, ale lubię takie bajery i opakowania. 

 

DSC_0187-1.jpg?fit=975,1200&ssl=1

 

Bezel ładnie chodzi, trafia w pkt, eco drive, spoko leży na ręce i koronka trochę niżej spoko- nie wbija się. Ofcoz zakręcana.

Za 730zł piękna sprawa.

 

Edytowane przez iluck85
  • Plusik 3
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Nowy nabytek w sytuacji gdy jestem na rowerze albo biegam. Garmin Forerunner 735XT 

 

20200914-071553.jpg

 

To mocno plastikowe wykonanie, ale działa bezbłędnie i jest bardzo lekki a to dlatego że właśnie z plastiku. 

Kupiłem używany gdzieś na ebay, przyszedł w kopercie dobrze zabezpieczony z kablem do ładowania i bez żadnej instrukcji. Ale po 30 minutach grzebania rozkminiłem wszystko dlatego że jest bardzo intuicyjny i prosty w obsłudze. Bardzo to doceniam. I tak oto moja skromna kolekcja została uzupełniona o zegarek sportowy z Garmina. Co do koloru to może i wolałbym czarny ale takiego akurat nie było, więc wziąłem co dawali za połowę ceny nowego. 

Teraz już nie muszę włączać stravy w telefonie. Ślad GPS zapisuje mi Garmin.

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...

chce kupic sikor z budzetem ok 6K, upatrzylem sobie 3, ktos jakies opinie?

 

https://dolinski.pl/longines-hydroconquest-automatic-l3.782.4.96.6/?gclid=Cj0KCQjwsLWDBhCmARIsAPSL3_38FWg3K6G56DP5E7YkE1ij961PHX55AB3d-vUg4DTgBJnmaP9bgGwaAvzJEALw_wcB

 

https://www.czaszegarkow.pl/tag-heuer-formula-1-szary-stal-o43-mm-p-292692.html

 

ten mi sie podoba chyba najbardziej, ale nie wiem czy za ta cene kwarcowy to nie przesada

https://www.czaszegarkow.pl/tag-heuer-formula-1-niebieski-stal-o43-mm-p-292682.html

 

 

raczej bransoleta, w miare uniwersalny, tshirt / bluza z kapturem, nieformalny stroj raczej.

Odnośnik do komentarza

Z tych wszystkich, to Longines. Wygląda stonowanie, nie rzuca się w oczy. Kto się zna, to wie co na ręku. 

TH spoko, ale oni mają te właśnie serie Formuły 1. To ofcoz rzecz gustu. 

Możesz śmiało popatrzeć na Certine, bo też ma spoko zegarki i to w niższej cenie. Chyba, że wyznajesz zasada- pensja= zegarek. To spoko.

Jak już linkujesz zegarki za prawie 8k, to już nie dużo Ci brakuje do klasycznej Omegi Bonda- Seamaster. Zależy jaka referencja, ale 13k sklepowo, to 10 i ciut niżej można spokojnie zbić z ceny. No i w UK idzie dostać zegarki taniej niż u nas. Dlatego z ceny sklepowe można zjechać. 

Kwarc, to max 2k i już trąca lekko przesadą żeby tyle wydać na bateryjkę. 

 

Z TG coś w tym stylu

 

https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/24289_Tag_Heuer_Aquaracer_300m_Quartz_WAY101CBA0746?utm_source=GADS&gclid=Cj0KCQjwsLWDBhCmARIsAPSL3_151ZpQo4WT26qHDjuBdekJJTvMgs_ArRUIUTOw1KZamP2Wk-fgJfsaApTuEALw_wcB

 

Szukasz Divera? 

 

EDIT.

Na Omege już za późno, bo widzę że 20k już trzeba mieć. Kilka lat temu 13-15 stały. Za 10 szło wyrwać w salonie. Za 8 używanego igłę da się dorwać. 

Edytowane przez iluck85
Odnośnik do komentarza

Wiesz co, nie musi byc koniecznie Diver.

 

nie chcialbym zeby byl zbyt elegancki, wiec sporo fajnych, ktore obiektywnie mi sie podobaja, odpada.

 

zalezy mi tez zeby marka byla... Hmm powiedzmy z historia.

 

te aquaracery mi sie podobaja, ale ten co wkleiles to tez kwarc. sa identyczne automaty.

 

szukam dalej. sam dokladnie nie wiem czego chce. chcialbym po prostu porzadny sikor na lata, cena max 7-8K.

 

najlepiej bransoleta i nie przesadnie elegancki, nie chodze zbyt czesto w koszulach czy tym bardziej garniaku.

Odnośnik do komentarza

Te które wrzucałeś, to divery. To są uniwersalne zegareczki. On się sprawdzi z koszulą wieczorem, na basenie i na rowerze. 

`Na tego TH nie zwróciłem uwagi, ale kwarc w tej cenie odpada. Longines jak piszesz, są kwarce w okolicy 4k i powyżej 5k jest taki sam, ale automat. 

Kwestia tego Longa, to czy 41mm czy 44mm.  TH vs Long, wybieram osobiście Longa. Seria F1 jest strasznie słaba i są to budżetowe zegarki jak na Taga. Longines w tej cenie wypadnie lepiej.

 

Jak lubisz tarcze, tachymetry, to możesz spojrzeć na Seiko Astron. 

Kozackie są z serii GS- Grand Seiko, ale tutaj budżet przekroczysz. Chociaż  Seiko SBDX001  ma w środku GS. 

 

W tym przedziale możesz spojrzeć na Oris Aquris.

Poniżej kwoty którą chcesz wydać dostaniesz Certine DS Action. Bardzo fajne. Wtedy sobie możesz dokupić koszulkowca i masz dwa w tym budżecie. 

 

Chcesz to nosić codziennie? Ja wiem, że automat ma rezerwę chodu, ale jak nie będziesz tego codziennie nosił, bo za gorąco, bo coś będziesz robić itp, to warto pomyśleć o rotomacie. 

 

Chcesz koniecznie nowy? Tutaj można szukać używanego już. W taką Omege bym już celował. 

Używany Seiko MarineMaster byłby najlepszym wyborem i Omega. Ale to używane. 

Diver jest prosty i tam żadne chrono nie pasuje. To jest zegarek dla nurka- prosto i czytelnie. Te 300m mają jeszcze zawór helowy :yao:

A jak chcesz mieć coś na tarczy, to można szukać z chronografem coś- i tak nikt tego nie używa, ale może się podobać. 

Celujesz w marki znane, rozpoznawalne. Kwestia podejścia do piramidy prestiżu. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Obecnie mam automatycznego Edoxa (na zdjęciu), który jest ze mną już kilka ładnych lat i nie narzekam, bo lubię klasyczne zegarki, ale powoli zaczynam rozglądać się za czymś z wyższej półki. Nie ukrywam, że mega podobają mi się zegarki Hublot, ale Szwajcarzy w tym przypadku nie przewidzieli, że jestem jepanym polaczkiem z gówno walutą w kieszeni i zostają mi jpgi w guglach. Ech. Anyway. 

 

Poważnie spoglądam w stronę Eterny, celuję w coś na skórzanym pasku i z białą tarczą. Obowiązkowo automat. O coś takiego:

 

Eterna Eternity Gent Automatic 2700.41.11.1384 (dolinski.pl)

 

Ewentualnie pójście w kompletną prostotę, która również mi się podoba i tu na horyzoncie widnieje Nomos. 

 

Tangente — NOMOS Glashütte (nomos-glashuette.com)

 

Nie jest to jakaś prestiżowa, czy bardzo znana marka, ale coś w sobie ma. Ten niemiecki bauhaus :) 

 

Ewentualnie będę jeszcze przeglądał chrono24 w poszukiwaniu jakieś perełki, bo marek na które zawsze miałem ochotę jest mnóstwo. Niestety, budżet ograniczony do max 8-10 tysięcy, bo powyżej tej kwoty to już bym się bał wychodzić z tym z domu. 

 

 

ddd.jpeg

Odnośnik do komentarza

Budżety oboje macie wysokie. Tutaj już można zaszaleć, ale też łatwo wtopić kase. Ale na majtkowca już się nie trafi. 
Dlatego ja takich zegarków nie kupuje, bo u mnie to jak rękawiczki. Ile można to samo oglądać. Ja pół roku, rok i zmieniam. Dlatego latam w budżecie 1000/1500zl 

A teraz się wyłożyłem, bo 99% na ręce mam kostkę gshocka. Podcieram tyłek w tym, pracuje, śpię, myje się i mam gdzieś coś się z tym stanie. Ale to G wiec nic się nie stanie.

W budżecie dużo niższym bym celował w Certina DS 8 Moon. Fazy księżyca mi niepotrzebne, ale podoba mi się. Bateryjką za 3k to przesada i by więcej leżał na półce- byłoby mi szkoda. 
 

W budżecie 8k bym poszedł też w Certine, ale automat z chronografem.



 

 

530672FC-1AAB-46D1-9B76-B118793B9DA0.jpeg

148CFB02-C2AC-440C-BCC9-1F0754B6D303.jpeg

 

 

 

 

@Ölschmitz

Musisz się konkretnie nastawić na konkretny typ zegarka. Jak kolega wyżej. O ile Omega jest droga, to jest to pewna inwestycja, bo to nie straci na wartości mocno. W tym budżecie dostaniesz Omege, ale używaną. Problem tylko zakupu, bo trzeba sprawdzić czy to nie jest podróbka których jest pełno. Serwis takich zegarków też do tanich nie należy. 

 

@DamianGrecky Eterna Kontiki też jest fajna. 

 

Możecie się przejść po lockdownie do jakiegoś salonu- Kruk, Apart czy coś takiego- sklep który oferuje te droższe zegarki. Na żywo coś może wpadnie w oko. Te zdjęcia i tak nie oddają 100% wyglądu zegarka. Warto zobaczyć na żywo, przymierzyć i wtedy ewentualnie szukać w necie taniej. Ale te sklepy i tak spuszczą coś z ceny. 

Edytowane przez iluck85
Odnośnik do komentarza

Ciekawe Seiko było w USA. Seria Recraft.

 

spacer.png

 

Z Omegi to Moon

 

spacer.png

 

 

Schodząc na ziemie...

 

@Ölschmitz Seiko, bo nie wiem jak Oris i ich mechanizmy, ale ten w Seiko to porządny mechanizm. 

W gruncie rzeczy teraz kwestia który wzór bransolety bardziej odpowiada i który lepiej leży na ręce. 

 

 

 

Szkoda, że nie ma już org filmiku który on tu wyjaśnia, ale Patek od szwagra- złoto. 6 minuta :D 

 

 

Edytowane przez iluck85
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 10.04.2021 o 08:12, u55r napisał:

Casio wchodzi na rynek smartwatchy ze swoim najbardziej pancernym czołgiem.  Casio G-SHOCK G-SQUAD GBD-H1000

 

https://www.zegarek.net/przewodnik/aktualnosci/pierwszy-smartwatch-od-g-shock-premiera-g-squad-gbd-h1000.html

 

 

 

Oj tam, Panie... To model sprzed roku jest... Następca jest tutaj:

 

Edytowane przez Kris77
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Kris77 napisał:

 

Oj tam, Panie... To model sprzed roku jest... Następca jest tutaj:

 

Mniej więcej w 1:08 powyższej reklamy pojawia się koszykarz NBA Rui Hachimura z Washington Wizards, któremu z resztą jest poświęcony osobny model G-Shocka:

https://www.zegarmistrz.com/pl/p/Zegarek-Casio-G-Shock-G-Steel-Rui-Hachimura-GST-B100RH-1AER-GSTB100RH1AER/18131?gclid=CjwKCAjwvMqDBhB8EiwA2iSmPL5DyBIzcBCNJvhrxetv_eLJutHLoFVzjTaLfOX0si8xz044oC8M6xoCDGQQAvD_BwE

 

A swoją drogą @Kris77 to jest już znana cena tego najnowszego smarcika Casio G-Shock? Warto będzie mu się przyjrzeć pod kątem zakupu? A może lepiej pomyśleć o bezpiecznym triumwiracie Garmin/Polar/Suunto?

Odnośnik do komentarza

Pod względem sportu, to wygrywa Garmin. Polar przespał i to kilka lat. Ale coś nowego wypuścili w cenie Fenixa 6 od Garmina- okolica 3k.

Trzeba zobaczyć jak wypada ten Gshock, bo do sportu będzie miał plus w postaci wytrzymałości. Garmin dobra gleba na rowerze i po zegareczku. Na plus jego ekran bez wodotrysków który daję radę przez półtora miecha w trybie bez GPS. Gshock pewnie podobnie. Modele niżej, to 2k z haczykiem. Nie jest najgorzej. A ten z linka wyżej, to wyskakuje 9k. Ale cene może podali z tyłka, bo nie ma oficjalnej? 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...