Skocz do zawartości

Zegary


_Kamaz_

Rekomendowane odpowiedzi

Bulova fajna, ale ma dla mnie wadę- wystaje mocno szybka.

Zeppelin ma ładne zegarki, ale ten sam problem co wyżej. Zaokrąglone i mocno wystające szkiełko. Do tego mineralne, ale w tej cenie ciężko o szafir. I to jedyne zegarki które wyglądają lepiej na zdjęciu w necie niż na żywo. Najczęściej zegarki lepiej wyglądają na żywo. Miałem zeppelin 7680-1 i się pozbyłem. 

Na 40 sobie sprawie klasycznego Longinesa na pasku i na tym zakończę zegarkowa karierę. Na Omegę za 28k się nie rzucę. 

Edytowane przez iluck85
Odnośnik do komentarza
8 hours ago, iluck85 said:

Bulova fajna, ale ma dla mnie wadę- wystaje mocno szybka.

Zeppelin ma ładne zegarki, ale ten sam problem co wyżej. Zaokrąglone i mocno wystające szkiełko. Do tego mineralne, ale w tej cenie ciężko o szafir. I to jedyne zegarki które wyglądają lepiej na zdjęciu w necie niż na żywo. Najczęściej zegarki lepiej wyglądają na żywo. Miałem zeppelin 7680-1 i się pozbyłem. 

Na 40 sobie sprawie klasycznego Longinesa na pasku i na tym zakończę zegarkowa karierę. Na Omegę za 28k się nie rzucę. 

 

Szczerze to też nie rozumiem patentu z ta wystajaca szybka. Może chodziło o to żeby pokazać, że szkło jest grube i nie pęknie, bo przecież historia jest taka, że Scottowi na Księżycu w Omedze pękło szkło i dlatego założył Bulovę. Swoja droga moim zdaniem ta historia to bullshit, a Scott po prostu wział za to kasę od Bulovy (miał ze soba jeszcze inne fanty jak pocztówki i zarobił na tym sporo kasy na sprzedaży rzeczy które były na Księżycu :) )

Odnośnik do komentarza

Niby sponsor w postaci Omegi nie dał rady, a bulova przetrwała. 
No motyw jest taki ze szkło wystaje ponad kopertę. Kłuje w oczy mnie trochę. Jedyna rzecz w tym zegarku która mi nie pasuje.

I lepiej wyglada na tym pasku z rzepem niż bransoleta. Ale to moje zdanie :)  
Oryginal

I ta limitowana edycja tez ładna- kolorystycznie.

B4925069-6B30-406B-9AE1-9440A833C0AE.jpeg

57F946E0-D1EE-46A2-9AF0-FA9E8ECA25B8.webp

Odnośnik do komentarza

Seiko ma fajne i drogie GS- Grand Seiko. 
Tez oglądałem tego niebieskiego Longinesa, bo nie jest drogi.

Do automata warto kupić rotomat, szkoda mechanizmu. Lepiej jak sobie chodzi codziennie niż jak stoi i co jakiś czas uruchamiasz. 
Dobrze jakby miał regulacje obrotów, polecają taki między 500-850.Zobacz Kraff np.


 

Co do pasków, to bransoleta ok, ale wymaga przyzwyczajenia- tego luzu. 
Skorzany pasek mi najmniej pasi. Wada podobna co przy rzepie-kwestie higieniczne. Skórzany nie lubi wody, rzep jeszcze idzie przeprać. Klasyczna guma, to można szczoteczka przejechać. 

Edytowane przez iluck85
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dopiero wchodzę w temat zegarków i ostatnio zastanawiałem się co wybrać do codziennego noszenia , pojechałem do sklepu poprzeglądać zegarki różnych marek i mimo że zawsze jakoś ciągneło mnie do marki Breitling to największe wrażenie w stosunku do ceny zrobił na mnie ten niepozorny drań , jednak klasyczne Omegi pasują do wszystkiego.

 

image0.jpeg

  • Lubię! 4
Odnośnik do komentarza

Sam myślałem by kupić jakiś zwykły zegarek do 200e. ale po zastanowieniu się wolałem kupić coś lepszego co będzie trzymać już cene bo strach wszystko trzymać obecnie w gotówce przy inflacji. No i nie taki bogacz bo jestem typową klasą średnią w Holandii typowy szary Helmund von Gutten.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, iluck85 napisał:

Ile na nasze w Holandii? 
Tak, to inwestycja, bo on tylko cenowo rośnie. 
 

Wyszło mi za niego 1800e z papierami . Wydaje mi się że dość dobra okazja bo przeglądając internet widzę że nie idzie w NL dostać go poniżej 2100e

Odnośnik do komentarza

Tak , niestety kwarc ale zakładam że ceny automatów są sporo droższe . Po za tym korzystał ktoś może szukając zegarków a aukcji na catawiki? Widzę tam sporo fajnych okazji do wylicytowanie czegoś taniej ale zastanawia mnie jak to jest że strona daje gwarancje autentyczności zegarków a sporo idzie z dziwnych krajów jak Turcja czy Japonia , bez papierów i boxów.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Ogolnie na chec zakupu kolejnego zegarka skladaja sie 2 rzeczy nadchodzace duze urodziny i inflacja przez ktora zal gotowke trzymac. Swiadomie wolal bym zegarek ktory w razie w mozna obrocic w gotowke bez strachu ze na nim strace ale jak pisalem zwykly szary czlowiek nie jest godzien kupic czegos co nie traci z automatu 10 do 20% wartosci po wyjsciu od AD -_-

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...